Wyżyny 5 sie 2021 | mk
Jar Czynu Społecznego przejdzie remont

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę nowego oświetlenia I nawierzchni na ul. Jar Czynu Społecznego na Wyżynach. Tę inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jar Czynu Społecznego łączy ul. Ogrody z okolicami ronda Toruńskiego; to trasa popularna zarówno wśród pieszych, jak i rowerzystów, alternatywna dla ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Zdobywców Wału Pomorskiego, oraz schodów z punktem widokowym, prowadzących z tej ulicy na ul. Ogrody.

– Odcinek o długości około 300 metrów biegnący pomiędzy ulicami Grzymały-Siedleckiego i Ogrody był remontowany w poprzednich latach. Teraz modernizować będziemy odcinek pomiędzy ulicą A. Grzymały-Siedleckiego i W. Bełzy – informuje Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

fot. ZDMiKP

Wyłoniony w postępowaniu wykonawca zaprojektuje i wybuduje nowe oświetlenie trasy, a następnie wymieni nawierzchnię. – Połowa liczącej ponad 400 metrów trasy ze względu na stan techniczny wymagać będzie wymiany podbudowy. Pozostała część zostanie przykryta nowym asfaltem – przekazują drogowcy. W ramach zadania remont przejdą też schodki prowadzące z Jaru w kierunku bloku przy ul. Ogrody 17.

Potencjalni wykonawcy na złożenie oferty mają czas do 16 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60 proc.) i gwarancja jakości na wykonane roboty budowlane (40 proc.).

Remont trasy został wybrany do realizacji przez mieszkańców. Na ten projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało ponad 250 osób.

Na podstawie informacji Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor