Szwederowo 22 sie 2020 | kp
Skwer będzie piękny jak przed laty! Rewitalizacja na prośbę bydgoszczan

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Miasto zleca kolejny etap rewitalizacji skweru Tadeusza Nowakowskiego pomiędzy ul. Skorupki i Orlą. Finalnie teren ten ma być zbliżony wyglądem do wersji historycznej.

Renowacje małej architektury zaplanowano na dwóch z trzech tarasów, na które podzielony jest skwer. Istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana. W planach jest także wyremontowanie historycznych murków oporowych i przebudowa schodów.

Skwer Tadeusza Nowakowskiego zyska nową nawierzchnię z szarej kostki granitowej. W ramach zadania uporządkowana będzie zieleń, pojawią się także nowe ławki i kosze. Wszystko nawiązywać będzie do historycznego wyglądu tego miejsca.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ramach tegorocznej edycji wpłynęło prawie 600 projektów, wśród których są pomysły na uatrakcyjnienie Szwederowa. 15 lipca upłynął termin składania propozycji.

Do 10 października potrwa weryfikacja obywatelska – swoje uwagi na temat projektów mogą wysyłać wszyscy mieszkańcy za pośrednictwem formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Ma to pomoc Zespołowi ds. Weryfikacji w podjęciu decyzji, czy skierować dany projekt do głosowania.

Samo głosowanie zaplanowane jest w dniach 20 listopada – 21 grudnia.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor