Targi książki w domowym zaciszu

kd | 2 paź 2020 W dniach od 1 do 25 Wydawnictwo Replika zaprasza na -Targi książki w domowym zaciszu. Będzie można nabyć nową publikację Leszka Adamczewskiego nad którą Tygodnik Bydgoski objął patronat medialny.

Tajny zamek Czocha [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 22 wrz 2020 Pomimo, że ta publikacja znajduje się na rynku wydawniczym już od niemal czterech lat to nadal wzbudza kontrowersje wśród badaczy tematu i ciekawość wśród czytelników.

Największa klęska polskiego wywiadu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 wrz 2020 W ostatnich latach zarówno wśród historyków, jak i czytelników możemy zauważyć rosnące zainteresowanie szeroko pojętą tematyką wywiadowczą i kontrwywiadowczą. W ten nurt wpisuje się również nowa książka Marka Świerczka o największej akcji dezinformacyjnej sowieckiego wywiadu, na którą nabrały się służby wywiadowcze kilku państw, w tym i Polski.

Człowiek, który rozpętał II wojnę światową [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sie 2020 W czwartek 31 sierpnia 1939 o godz. 20.00 do budynku niemieckiej radiostacji w Gliwicach wszedł oddział Niemców dowodzonych przez Alfreda Naujocksa. Napastnicy udawali Polaków, a ich zadaniem było wygłoszenie komunikatu w języku polskim nawołującego do walki z III Rzeszą. Prowokacja gliwicka była jedną z serii prowokacji, które miały tuszować prawdziwe powody niemieckiej agresji...

Mrok i mgła nad Auschwitz [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 sie 2020 Kiedy już myślimy, że o niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu wiemy już wszystko - to wtedy warto sięgnąć po wspomnienia Stanisława Głowy.

KONKURS! Wygraj książkę: Generał Kukliński. Polska samotna misja

Krzysztof Drozdowski | 29 lip 2020 Rok 2020 jest rokiem wielu okrągłych rocznic. Jedną z nich jest 90 rocznica urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego. Z tej okazji dzięki Izbie Pamięci Generała Kuklińskiego mamy dla Państwa 5 egzemplarzy książki Józefa Szaniawskiego pt. Generał Kukliński. Polska samotna misja.

Jubileusz parafii św. Jana uczczony wydaniem książki

Zofia Płachta | 10 lip 2020 Pierwszego lipca Parafia świętego Jana Ewangelisty w Starym Fordonie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Choć sam budynek kościoła powstał już w XIX wieku, to obecna parafia została erygowana 1 lipca 1990 roku i w tym roku kończy 30 lat. W związku z tą rocznicą ukazała się publikacja opisująca historię tego wyjątkowego miejsca na mapie bydgoskiej diecezji.