Description of Image

Co się stało w Jonestown? Kulisy samobójstwa 900 członków Świątyni Ludu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sty 2021 Wiele teorii powstało wokół zbiorowego samobójstwa w Gujanie francuskiej. Około 900 osób w jednym czasie popełniło samobójstwo. Do dziś nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeff Guinn w swojej książce zebrał całą dostępną wiedzę na ten temat. Jego książka to niesamowita historia manipulacji i zła, ale także walki o równość rasową i społeczną.

Berlingowcy w Powstaniu Warszawskim [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 20 sty 2021 Działania żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego w Powstaniu Warszawskim do dziś są okryte pewną zasłoną milczenia. Raczej pomijane niż doceniane. Pomimo, że Berlingowcy jak się ich popularnie nazywa z narażeniem życia podjęli trud pomocy powstaniu to do dziś nie znaleźli swojego miejsca na kartach historii.

Spitfire stanął na ogonie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 13 sty 2021 Wydawać by się mogło, ze historia polskich lotników na zachodzie jest już opowiedziana wzdłuż i wszerz i nic nowego w tym temacie nie może nas zaskoczyć. Wydawnictwo Fronda wydało wspomnienia 101-letniego weterana Johna Benetta-Książczyka – pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF.

Uwaga, konkurs dla czytelników Tygodnika Bydgoskiego!

Krzysztof Drozdowski | 30 gru 2020 Dla wszystkich czytelników Tygodnika Bydgoskiego mamy niespodziankę. Jest nią możliwość wygrania najnowszej książki Radosława Michny pt. Pruskie szkolnictwo średnie w Bydgoszczy w altach 1815-1920. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 21 gru 2020 Od panowania Kazimierza rozpoczyna się potęga Rzeczypospolitej, która trwać będzie kilka wieków i która nie pozwoli zginąć narodowi polskiemu nawet wtedy, gdy utraci on swoje państwo. O sprawiedliwym, odważnym i gospodarnym władcy opowiadają nam dwaj wybitni autorzy. Prof. Krzysztof Ożóg, naukowiec i badacz oraz Adam Bujak, który swoim artystycznym obiektywem pokazuje to, co...

Dziecko Hitlera - młodość wśród nazistów [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 gru 2020 III Rzesza była państwem na wskroś zmilitaryzowanym. Świadczyć może choćby o tym powszechne mundurowanie społeczeństwa. Kolejarze, listonosze, drogowcy -wszyscy mieli odpowiednie mundury i odrębne oznaczenia stopni. Proces ten nie mógł ominąć również niemieckiej młodzieży. I to właśnie o niej jest książka Alfonsa Hecka.