Gniazdo polskie. Wspólna pamięć narodu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 18 lis 10:22 Od tysiąca lat Polska jest potęgą kulturową na kontynencie europejskim. – Zaskakujące zdanie? – Jeśli tak, to koniecznie trzeba zabrać się za lekturę tej wyjątkowej książki. Znakomity pisarz i filozof Bohdan Urbankowski dokonuje bowiem w „Gnieździe polskim” przeglądu wielkich polskich osiągnięć w dziedzinie sztuki i historii myśli, akcentując mocno wkład Polaków w...

Klęska imperium zła. Rok 1920 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 19 paź 12:10 W roku 2020 obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Było to największe zwycięstwo polskiego oręża w XX wieku. Słabe państwo, jednoczące się z trzech zaborów potrafiło skutecznie przeciwstawić się bolszewickiej Rosji, czy jak tytułują swoją książkę prof. Andrzej Nowak "Imperium zła".

Sowieci nie wchodzą. Polacy mogli wygrać w 1939 roku [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 paź 18:51 Od kilku lat na rynku wydawniczym pojawiają się publikacje w których autorzy opisują co by było gdyby. Tym razem dr Tymoteusz Pawłowski popełnił książkę o tym co by było, gdyby sowieci nie weszli do Polski 17 września 1939 roku.

Targi książki w domowym zaciszu

kd | 2 paź 12:08 W dniach od 1 do 25 Wydawnictwo Replika zaprasza na -Targi książki w domowym zaciszu. Będzie można nabyć nową publikację Leszka Adamczewskiego nad którą Tygodnik Bydgoski objął patronat medialny.

Tajny zamek Czocha [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 22 wrz 06:33 Pomimo, że ta publikacja znajduje się na rynku wydawniczym już od niemal czterech lat to nadal wzbudza kontrowersje wśród badaczy tematu i ciekawość wśród czytelników.

Największa klęska polskiego wywiadu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 wrz 08:27 W ostatnich latach zarówno wśród historyków, jak i czytelników możemy zauważyć rosnące zainteresowanie szeroko pojętą tematyką wywiadowczą i kontrwywiadowczą. W ten nurt wpisuje się również nowa książka Marka Świerczka o największej akcji dezinformacyjnej sowieckiego wywiadu, na którą nabrały się służby wywiadowcze kilku państw, w tym i Polski.

Człowiek, który rozpętał II wojnę światową [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sie 14:05 W czwartek 31 sierpnia 1939 o godz. 20.00 do budynku niemieckiej radiostacji w Gliwicach wszedł oddział Niemców dowodzonych przez Alfreda Naujocksa. Napastnicy udawali Polaków, a ich zadaniem było wygłoszenie komunikatu w języku polskim nawołującego do walki z III Rzeszą. Prowokacja gliwicka była jedną z serii prowokacji, które miały tuszować prawdziwe powody niemieckiej agresji...

Mrok i mgła nad Auschwitz [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 sie 09:36 Kiedy już myślimy, że o niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu wiemy już wszystko - to wtedy warto sięgnąć po wspomnienia Stanisława Głowy.

KONKURS! Wygraj książkę: Generał Kukliński. Polska samotna misja

Krzysztof Drozdowski | 29 lip 18:17 Rok 2020 jest rokiem wielu okrągłych rocznic. Jedną z nich jest 90 rocznica urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego. Z tej okazji dzięki Izbie Pamięci Generała Kuklińskiego mamy dla Państwa 5 egzemplarzy książki Józefa Szaniawskiego pt. Generał Kukliński. Polska samotna misja.