Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 2022 Dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof) w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. „Księgę Norwidową” uzupełnia 130 ilustracji.

Trudne początki polskiej Marynarki Wojennej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 lut 2022 Wydawnictwo Stara Szuflada dopiero raczkuje na rynku wydawniczym, jednak już pierwsze miesiące istnienia oficyny pokazują, że właściciele podchodzą do misji z pełną determinacją i zaangażowaniem. Świadczy o tym choćby rozpoczęcie serii 22 książek poświęconych dziejom Marynarki Wojennej Polski Odrodzonej.

Magdalena Ogórek - Kat kłania się i zabija [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

kd | 1 sty 2022 Niezwykłe śledztwo dziennikarskie dr Magdaleny Ogórek. Tajemnice zagrabionych podczas II Wojny Światowej dzieł sztuki i mroczna przeszłość zbrodniarzy wojennych. Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".

Sobowtóry [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 15 gru 2021 Sobowtóry - to kolejna książka Teresy Kowalik i Przemysława Słowińskiego. Tym razem ten duet autorów zaserwował nam ciekawą pozycję dotyczącą sobowtórów.

Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś – spotkanie z autorami

kd | 30 lis 2021 3 grudnia 2021 roku, o godz. 18:00 w Salonie Hoffmana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6 odbędzie się spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Ziemkiewicz: Nacjonalizm jest jak muzyka ludowa

kd | 16 lis 2021 15 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie Bydgoskiego Klubu Frondy z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę pt. "Strollowana rewolucja".

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 2021 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.