Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 21 gru 09:24 Od panowania Kazimierza rozpoczyna się potęga Rzeczypospolitej, która trwać będzie kilka wieków i która nie pozwoli zginąć narodowi polskiemu nawet wtedy, gdy utraci on swoje państwo. O sprawiedliwym, odważnym i gospodarnym władcy opowiadają nam dwaj wybitni autorzy. Prof. Krzysztof Ożóg, naukowiec i badacz oraz Adam Bujak, który swoim artystycznym obiektywem pokazuje to, co...

Historia żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 gru 13:02 historia żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy jest niezmiernie bogata i jednocześnie dotychczas prawie całkowicie pomijana w badaniach historycznych. Lukę tę wypełnia nowa książka Marty Bukolt.

Dziecko Hitlera - młodość wśród nazistów [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 gru 12:28 III Rzesza była państwem na wskroś zmilitaryzowanym. Świadczyć może choćby o tym powszechne mundurowanie społeczeństwa. Kolejarze, listonosze, drogowcy -wszyscy mieli odpowiednie mundury i odrębne oznaczenia stopni. Proces ten nie mógł ominąć również niemieckiej młodzieży. I to właśnie o niej jest książka Alfonsa Hecka.

Gniazdo polskie. Wspólna pamięć narodu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 18 lis 10:22 Od tysiąca lat Polska jest potęgą kulturową na kontynencie europejskim. – Zaskakujące zdanie? – Jeśli tak, to koniecznie trzeba zabrać się za lekturę tej wyjątkowej książki. Znakomity pisarz i filozof Bohdan Urbankowski dokonuje bowiem w „Gnieździe polskim” przeglądu wielkich polskich osiągnięć w dziedzinie sztuki i historii myśli, akcentując mocno wkład Polaków w...

Klęska imperium zła. Rok 1920 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 19 paź 2020 W roku 2020 obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Było to największe zwycięstwo polskiego oręża w XX wieku. Słabe państwo, jednoczące się z trzech zaborów potrafiło skutecznie przeciwstawić się bolszewickiej Rosji, czy jak tytułują swoją książkę prof. Andrzej Nowak "Imperium zła".

Sowieci nie wchodzą. Polacy mogli wygrać w 1939 roku [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 paź 2020 Od kilku lat na rynku wydawniczym pojawiają się publikacje w których autorzy opisują co by było gdyby. Tym razem dr Tymoteusz Pawłowski popełnił książkę o tym co by było, gdyby sowieci nie weszli do Polski 17 września 1939 roku.

Targi książki w domowym zaciszu

kd | 2 paź 2020 W dniach od 1 do 25 Wydawnictwo Replika zaprasza na -Targi książki w domowym zaciszu. Będzie można nabyć nową publikację Leszka Adamczewskiego nad którą Tygodnik Bydgoski objął patronat medialny.

Tajny zamek Czocha [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 22 wrz 2020 Pomimo, że ta publikacja znajduje się na rynku wydawniczym już od niemal czterech lat to nadal wzbudza kontrowersje wśród badaczy tematu i ciekawość wśród czytelników.