Description of Image

Ziemkiewicz: Nacjonalizm jest jak muzyka ludowa

kd | 16 lis 2021 15 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie Bydgoskiego Klubu Frondy z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę pt. "Strollowana rewolucja".

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 2021 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.

Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 lis 2021 Pisząc o stanie wojennym, można, wbrew pozorom, podkreślać także zachowania pełne honoru i godności. I nie chodzi tu bynajmniej o zachowania gen. Jaruzelskiego, określanego przez niektórych mianem „człowieka honoru”, co należy uznać za rzecz wielce haniebną. Chodzi tu o pełną godności postawę osób gnębionych i prześladowanych, którzy potrafili zachować ją nawet w...

II Wojna Światowa Polaków w 100 przedmiotach [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 paź 2021 Przedstawienie wydarzeń czy też pewnych historii przez pryzmat zwykłych rzeczy z ówczesnych czasów stało się bardzo popularne wśród historyków jak i popularyzatorów historii. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest książka pt. II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach.

Renault FT , cz. 1 i 2 - Adam Jońca [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 2 paź 2021 Pomimo, że w II wojnie światowej polska broń pancerna w przeciwieństwie do niemieckiej nie odegrała poważniejszej roli to jednak cały czas historii konstrukcji wykorzystywanych przez polskie wojsko wzbudza fascynację i zainteresowanie kolejnych pokoleń miłośników historii.

Nowy album o bydgoskim Śródmieściu już w księgarniach

kd | 6 wrz 2021 6 września miał premierę album „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia. Plac Teatralny – Gdańska – Plac Wolności” z ponad setką pocztówek i zdjęć z przedwojennej Bydgoszczy pochodzących z kolekcji Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego. Zabierają nas one w podróż pełną życia, które toczyło się na ulicach przedwojennej Bydgoszczy.

Adam Jońca - Renault FT [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 30 sie 2021 Wydawnictwo Vesper oddało do rąk czytelników długo oczekiwany album opisujący historię jednego z najsłynniejszych modeli czołgów używanych przez Wojsko Polskie w okresie II RP.

Zasiew przeciw-rewolucji [RECENZJA]

Redaktor | 29 sie 2021 Już za dwa tygodnie, w niedzielę 12 września, Sługa Boży, kardynał Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym, co oznacza, że Kościół zezwala na jego oficjalny kult i publiczne modlitwy zanoszone za jego wstawiennictwem.

Bohaterowie Auschwitz. Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu [FRAGMENTY]

kd | 8 sie 2021 Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich...

Pij wino, będziesz zdrowy? [RECENZJA]

Redaktor | 8 sie 2021 „Wino jest zdrowe” – książkę pod takim tytułem i z taką tezą napisali znany bydgoski lekarz, profesor Władysław Sinkiewicz, kardiolog oraz dr Małgorzata Chudzińska, dietetyk.