Książka 25 kwi 2020 | Krzysztof Drozdowski
IPN Gdańsk uwalnia książki

mat. IPN

Od grudnia 2019 roku Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku prowadzi akcję rozdawania książek historycznych z najnowszej historii Polski.

Z powodu epidemi koronawirusa gdański oddział IPN postanowił kontynuować swoją akcję. Celem akcji jak czytamy na stronie IPN jest „dzielenie się wiedzą” o najnowszej historii Polski, promowanie czytelnictwa, a także dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

Książki może zamówić każdy. Osoby indywidualne mogą zamówić dowolny egzemplarz ksiażki z podanej na stronie IPN listy. Natomiast Stowarzyszenia, instytucje, szkoły biblioteki etc. mogą zamówić większą ilość egzemplarzy danego tytułu. Akcja będzie trwała do wyczerpania się zapasów książek.

- Warunkiem udziału w akcji będzie potwierdzenie przez odbiorcę faktu otrzymania publikacji i możliwość wykorzystania powyższego w naszych mediach. Mile widziana będzie informacja w mediach odbiorcy lub zdjęcie z naszymi książkami. Drugim warunkiem, koniecznym do zaakceptowania przez odbiorcę, będzie zastrzeżenie, że książki nie mogą być przeznaczone do dalszej odsprzedaży - czytamy na stronie IPN.

Zamówienie można składać, pisząc na adres e-mail: marcin.weglinski@ipn.gov.pl. We wiadomości należy podac tytuł i liczbę egzemplarzy ,a także adres do wysyłki.

Na ten sam adres e-mail należy po otrzymaniu publikacji wysłać potwierdzenie udziału w akcji  czyli otrzymanie ksiażek. Organizatorzy zapowiadają, że mile widziane będą zdjęcia z książkami (mogą być na półce w bibliotece itp.), linki do mediów społecznościowych itp.

Książki będą dystrybuowane za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.