Książka 27 kwi 08:17 | Redaktor
Historię Bydgoszczy pokazał przez pryzmat 100 przedmiotów. W bibliotece odbyła się prezentacja książki [GALERIA]

fot. Anna Kopeć

We wtorek (26 kwietnia) o godz. 17 odbyło się spotkanie z Krzysztofem Drozdowskim, który zaprezentował swoją nową książkę pt. Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach.

Zaprezentowana w trakcie spotkania w bibliotece na os. Leśnym książka jest już 20. w dorobku tego autora. Ponadto opublikował ponad 100 artykułów historycznych, zarówno naukowych jak i popularyzatorskich. 

Jak opowiadał autor w trakcie spotkania pomysł na taką książkę zrodził się pod koniec 2021 roku. Wówczas "z marszu" mógł opisać 40 wydarzeń historycznych z dziejów Bydgoszczy i dopasować do nich 40 różnych przedmiotów. 

Wydawało mi się, że kolejne 60 przedmiotów i historii to będzie już drobnostka. Jednak to wcale nie było takie łatwe. Zdarzało się, że do danej historii nie mogłem dopasować żadnego przedmiotu lub też do przedmiotu dopasować historii, gdyż za mało istniało wiadomości na dany temat

- mówił Krzysztof Drozdowski.

W trakcie spotkania czytelnicy usłyszeli siedem przygotowanych historii umieszczonych w książce. Nie brakowało tematów trudnych jak stan bydgoskiej obrony cywilnej jak i radosnych, gdy autor opowiadał o samolocie budowanym w piwnicy jednego z domów przy ul. Dworcowej, czy też o tym jak radzili sobie piloci w trakcie egzaminów lotniczych.

Autor na koniec zaprosił na kolejne spotkanie z jego nową książką, które odbędzie się 13 maja w bibliotece publicznej na Starym Rynku (godz. 17:00) w trakcie którego opowie inne historie związane z książką. 

 

Tygodnik Bydgoski objął ksiażkę patronatem medialnym.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor