Książka 19 wrz 09:23 | Redaktor
Wracają Kujawsko-Pomorskie Targi Książki. Już w październiku!

Od 14 do 16 października w hali GOSiR w Osielsku odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki. W jego ramach przewidziano siedem paneli dyskusyjnych, prelekcje tematyczne oraz targi.

W tym roku Kujawsko-Pomorskie Targi Książki również odbędą się w Osielsku. Zmianie ulegnie jednakże niemal wszystko. Tym razem targi książki są jednym z elementów Kujawsko – Pomorskiego Festiwalu Książki. Oprócz targów w jego skład wchodzą jeszcze prelekcje i spotkania z autorami oraz aż siedem paneli dyskusyjnych. W ich trakcie zaproszeni goście będą dyskutować nad stanem czytelnictwa w Polsce i jego przyszłością. Wspólnie zastanowią się, czy książka drukowana nadal ma sens, czy w dobie postępującej cyfryzacji naszego życia czytelnicy skłonią się bardziej ku cyfrowym możliwością czytania za pomocą różnych nośników elektronicznych.

Ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny zatytułowany „Kryminał po bydgosku”. Jak zapowiadają organizatorzy wezmą w nim udział poczytni autorzy kryminałów z całego kraju. W kolejnych panelach mowa będzie o komiksach historycznych czy też książkach wydawanych przez muzea. W Bydgoszczy mamy doskonały przykład Muzeum Wojsk Lądowych, które prowadzi prężną działalność wydawniczą.


W zeszłorocznym wydarzeniu udział wzięły 34 wydawnictwa, głównie z naszego województwa, lecz także i z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 16 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw jak i większą ilość autorów. Ze wstępnych ustaleń już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy mam nadzieję licznie nas odwiedzą

– mówi Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Kujawsko – Pomorskich Targów Książki.


Ze względu na ilość zgłaszających się wydawnictw całość Festiwalu Książki zostanie przeniesiona do hali GOSiR w Osielsku, znajdującej się tuż przy Szkole Podstawowej. Uroczyste otwarcie Festiwalu nastąpi 14 października. Natomiast reszta prelekcji i paneli dyskusyjnych wraz z targami książki odbywać się będzie w kolejne dwa dni czyli 15 i 16 października. 


W okresie popularności seriali i filmów takich jak Władca Pierścieni czy Gra o tron chcemy też by jeden panel dyskusyjny był poświęcony właśnie książką o tematyce fantastycznej. Nazwaliśmy go zresztą bardzo podobnie do jednego z popularniejszych filmów z uniwersum Harrego Pottera czyli Fantastyczne książki i jak je znaleźć?

- dodaje Drozdowski.

Organizatorzy szykują również kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie przyjazd na Festiwal jednego z poczytniejszych pisarzy historycznych Sławomira Kopra, który weźmie udział w spotkaniu autorskim. Będzie również benefis 10-lecia pracy autorskiej jednego z organizatorów. Po za terenem hali usytuowany zostanie obóz wojskowy stworzony przez członków grup rekonstrukcyjnych. Będzie również bazarek z przedmiotami umownie nazwanymi „militarnymi”. 

Więcej informacji na www.festiwal-ksiazki.pl

 

Mat. organizatorów

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor