Hala Arena z nową nazwą. Umowa podpisana

Redaktor | 18 kwi 15:32 Od 1 maja oficjalną nazwą Hali Arena przy ul. Toruńskiej 59 będzie „SISU Arena”.  Nazwę, od marki produkowanej przez siebie odzieży, wybrał nowy sponsor tytularny firma CMT Polska sp. z o.o. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! [ŻYCZENIA]

Redaktor | 17 kwi 06:39 „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!” - niech słowa sekwencji wielkanocnej towarzyszą nam przez cały okres Wielkiejnocy, dodając nadziei, radości, sił w trudnościach i wiary w ostateczne zwycięstwo Dobra nad złem, Życia nad śmiercią. 

Zastawił siatkę na szczupaki. Złapała go straż rybacka

kd | 14 kwi 12:35 Dzielnicowy z Brodnicy będąc w czasie wolnym od służby, wykonując prace społeczne wspólnie ze strażnikami rybackimi, zatrzymał na gorącym uczynku kłusownika. Mężczyzna na cieku wodnym przy Jeziorze Głowińskim zakładał sprzęt do nielegalnego połowu węgorza. Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Chrzest Polski wprowadził państwo Mieszka w krąg cywilizacji łacińskiej

kd | 14 kwi 09:35 Przyjmuje się, że 14 kwietnia 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Pomiędzy historykami nie ma zgody ani co do daty dziennej, ani nawet rocznej tego wydarzenia. Nie ma również zgody, co do miejsca chrztu Mieszka. Pod tym względem rywalizują ze sobą Gniezno, Poznań oraz Ostrów Lednicki. 

Ferdynand Lepcke oraz jego niezwykły dom (w który nie zamieszkał!)

kd | 14 kwi 08:52 Po niewątpliwym sukcesie, jakim było wygranie konkursu i realizacja fontanny Potop w Bydgoszczy w 1904 roku, który zaowocował nadaniem mu tytułu profesorskiego oraz poprawą jego sytuacji finansowej, artysta zdecydował się na nabycie parceli w willowej dzielnicy Kleinmachnow pod Berlinem, aby wznieść tam duży, reprezentacyjny dom, do którego zamierzał się przenieść wraz z bratem...

Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił ponad 295,2 mln złotych w ramach trzynastek

kd | 13 kwi 11:00 W regionie trzynastą emeryturę otrzymało już 221,6 tys. osób. Przed świętami Wielkiej Nocy dostanie ją kolejne 56 tys. uprawnionych osób. Kolejne terminy wypłat po świętach to 20 i 25 kwietnia. Ostanie trzynastki ZUS wypłaci osobom, pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja.