„Flisakiem” z Czarnowa do Solca Kujawskiego kursuje od tygodnia

Redaktor | 6 maj 14:49 Wiślany prom „Flisak” od tygodnia kursuje pomiędzy Czarnowem i Solcem Kujawskim. W ciągu najbliższych czterech miesięcy kursy są bezpłatne. W tym czasie przeprawa funkcjonuje w dni powszednie w godzinach od 6 do 19, a w niedzielę i święta od 7 do 17. Kursy z Solca Kujawskiego do Czarnowa ruszają o każdej pełnej godzinie, a z Czarnowa do Solca 20 minut po każdej pełnej godzinie....

Marszałkowskie stypendia dla artystów – wnioski do 15 maja

Redaktor | 6 maj 11:58 Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne marszałka dla twórców, animatorów kultury i osób zaangażowanych w opiekę nad zabytkami. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu.

Warsztaty Gospel w Bydgoszczy już w czerwcu

Redaktor | 5 maj 17:36 W dniach 3-4 czerwca 2023r. zapraszamy na kolejną edycję Warsztatów Gospel. Uczestnicy Warsztatów wystąpią na Koncercie Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało, 8 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiewać: osoby indywidualne, członków chórów parafialnych, szkolnych, schole, zespoły wokalne.

Młodzi i ich rzeczywistość - spotkanie w Młynach Rothera

Redaktor | 5 maj 10:51 W poniedziałek, 8 maja, o godz. 17.30 zapraszamy do Młynów Rothera na spotkanie „Młodzi i ich rzeczywistość” - spotkanie wokół raportu „Potrzeby, oczekiwania i praktyki młodych. Raport z badania krakowskiej młodzieży”.

Leszek Basiński – patriotycznie w Światłowni

Redaktor | 4 maj 13:11 5 maja o g. 18:00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi znany akordeonista i wokalista, Leszek Basiński. Tuż po Święcie Konstytucji zaprasza nas do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Zmarł Janusz Kazimierz Umiński (1932-2023) In Memoria

Redaktor | 4 maj 10:18 W dniu 2 maja A.D. 2023 zmarł Janusz Kazimierz Umiński, wybitny bydgoszczanin, prawnik, działacz społeczny, animator turystyki i krajoznawstwa, publicysta. Uroczystości pogrzebowe w dniu 6 maja, rozpoczną się Mszą św. o godzinie 12.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, później pochówek na cmentarzu przyparafialnym.

KAS zlikwidowała nielegalne automaty do gier

Redaktor | 30 kwi 14:04 7 nielegalnych automatów do gier wykryli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej w Grudziądzu. Organizator procederu starał się utrudnić mundurowym zabranie urządzeń hazardowych z lokali poprzez przymocowanie ich do ściany.