100 mln złotych trafiło do beneficjentów programu Czyste Powietrze

Krzysztof Drozdowski | 16 mar 16:02 Ograniczenie emisji pyłów o 411,48 Mg/rok, wymiana ponad 11 tysięcy pieców na ekologiczne źródła ogrzewania, wymiana okien o łącznej powierzchni 28 tys. metrów kw. i 544 metry kwadratowe ocieplonych budynków - to efekt umów podpisanych z beneficjentami programu Czyste Powietrze przez WFOŚiGW w Toruniu.

Miejsca dla pacjentów z COVID-19. Najgorzej w kujawsko-pomorskim i mazowieckim

mk | 15 mar 18:42 - Pod względem infrastruktury najgorsza sytuacja jest w kujawsko-pomorskim i mazowckim. Tam w pierwszej kolejności będę wydawane decyzje o szpitalach tymczasowych i przywracaniu szpitali, które były dedykowane walce z COVID-em - zapowiedział w poniedziałek (15 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Testy na koronawirusa bez skierowania lekarza POZ

mk | 15 mar 17:41 - Zdecydowaliśmy się na odciążenie POZ ze zlecenia za pośrednictwem lekarza badania w kierunku COVID-19 - ogłosił w poniedziałek (15 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski. Na badanie będzie można zgłosić się samodzielnie.

15 inwestycji. Miasto pyta, które realizować najwcześniej [LISTA]

Marta Kocoń | 15 mar 15:12 O kolejność realizacji inwestycji pytają władze miasta Bydgoszczy w konsultacjach. Na liście znajdują się m.in. rozbudowa trasy W-Z, budowa kąpielisk, Zachodniej Pierzei Starego Rynku i... trasy dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej nad Brdą.

Radni PiS wnioskują o nadzwyczajną sesję Rady Miasta

mk | 12 mar 18:14 Pieniądze wydane na zewnętrzną obsługę prawną konfliktu z Komunalnikiem, komisja ws. mostu Uniwersyteckiego, wyburzenia kamienic przy ul. Gdańskiej – to część tematów, które miałyby zostać poruszone podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Wniosek o jej zwołanie złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości.

Sąd zwrócił wniosek Adama Bielana. Czy to koniec wojny w Porozumieniu?

kd | 12 mar 15:27 Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił wniosek Adama Bielana, informujący o uchwale sądu koleżeńskiego ws. wygaszenia kadencji prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i powierzeniu jego obowiązków przewodniczącemu Konwencji Krajowej jako osobie uprawnionej do reprezentowania partii na zewnątrz.

Testy antygenowe na koronawirusa od poniedziałku w Biedronce

kd | 12 mar 13:17 Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od poniedziałku (15 marca) będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych.

Wojewoda skierował medyków do pracy na oddziałach covidowych

Marta Kocoń | 11 mar 17:42 77 osób, lekarzy i pielęgniarek, zostało oddelegowanych do pracy w szpitalach w Radziejowie i Grudziądzu. Potrzeba jednak więcej personelu. Wojewoda ponownie zaapelował o zgłaszanie się chętnych do pracy na oddziałach covidowych.