W Gruzji odsłonięto pomnik prezydenta Władysława Raczkiewicza

Redaktor | 28 paź 14:22 Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Roman Jasiakiewicz i Tadeusz Pogoda uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia w gruzińskim Kutaisi pomnika Władysława Raczkiewicza, prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1939-1947, a wcześniej m.in. urzędującego w Toruniu wojewody Wielkiego Pomorza (1936-1939). 

Zabytkowy budynek kolei na Dworcowej 63. został sprzedany

Redaktor | 28 paź 11:41 Majestatyczny budynek przy ul. Dworcowej 63 może zyskać nowe funkcje. Posiadane przez Miasto lokale użytkowe nabyła w drodze przetargu firma Pan Development z Poznania. Stwarza to szanse na zagospodarowanie i rewitalizację zabytkowego gmachu. Wcześniej obiekt był proponowany m.in. administracji rządowej.

Wyłoniono laureatów konkursu na spot „Bądź fair-nie hejtuj” [GALERIA]

Redaktor | 27 paź 15:07 We wtorek (25października) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na spot profilaktyczny „Bądź fair-nie hejtuj”. Podczas oficjalnej części wyłoniono laureatów konkursu, ale również poznano wielu młodych artystów, którzy uatrakcyjnili występami ten dzień.

TMMB zapowiada kwestę na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich cmentarzy

Redaktor | 27 paź 10:10 Kolejna już 26 „Kwesta na rzecz ratowania najstarszych  bydgoskich cmentarzy”  odbędzie się  1 listopada w dniu Wszystkich Świętych  w godzinach 9.00-16.00 na cmentarzu  Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej 15. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W Bydgoszczy pojawią się energooszczędne latarnie. Będzie wymiana oświetlenia

Redaktor | 26 paź 14:44 Miejskie oświetlenie jeszcze tej jesieni pojawi się w kilku punktach, gdzie do tej pory istniała przestarzała infrastruktura operatora energetycznego. Znikną między innymi kolejne latarnie montowane kilkadziesiąt lat temu na betonowych słupach. Kilka ulic wzbogaci się o zupełnie nowe, energooszczędne latarnie. Pojawią się energooszczędne latarnie...

Ważne informacje dla studentów z rentą rodzinną [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 26 paź 11:57 Studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają tylko kilka dni na dostarczenie zaświadczenia z uczelni, że dalej się uczą. Do końca października wraz z zaświadczeniem muszą również złożyć wniosek o dalszą wypłatę świadczenia. Dzięki temu ZUS będzie mógł wypłacić im rentę rodzinną także za październik.

Kolejne podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów odsłonięte

ak | 23 paź 13:01 Dziennikarka Hanna Sowińska oraz przedsiębiorcy bracia Abramczyk to osoby, które w tym roku zyskały własne „tabliczki” w Alei Autografów na ul. Długiej. Uroczystość odsłonięcia podpisów odbyła się w sobotę (22 października) o godz. 12.00.

Nagrodzono dwie bydgoskie inwestycje [VIDEO]

Redaktor | 20 paź 12:04 W połowie października wyłoniono laureatów konkursu Arcydzieło Sztuki Budowlanej. Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa wskazała najlepsze inwestycje zrealizowane w naszym regionie. Wśród zwycięzców znalazły się dwie inwestycje z Bydgoszczy - parking przy ul. Grudziądzkiej oraz Stary Rynek w Fordonie.

Szukasz pracy? Ruszają największe w regionie Targi Pracy Offerty

ak | 19 paź 14:06 Kilkudziesięciu wystawców, setki ofert pracy, warsztaty, punkty konsultacyjne i doradcze oraz porady specjalistów – to wszystko już 20 października o godz. 11.00 w bydgoskiej hali widowiskowej Immobile Łuczniczka. Ruszają największe targi pracy w regionie.