Nagrody Marszałka – ruszył nabór wniosków

Redaktor | 23 lut 20:24 Autorzy najbardziej wartościowych i wyróżniających się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy do 7 kwietnia.

Rekolekcje wielkopostne 5-8 marca w parafii NSPJ w Bydgoszczy

Redaktor | 23 lut 17:44 Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (plac Piastowski 5) zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: "Chcę pod krzyżem stać przy Tobie", które wygłosi ks. Bp Andrzej Przybylski w dniach od 5 do 8 marca br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

W rocznicę napaści na Ukrainę

Redaktor | 23 lut 15:25 W piątek, 24 lutego minie rok od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Tego dnia w Bydgoszczy odbędzie się kilka wydarzeń związanych z toczącą się za naszą wschodnią granicą wojną. Chcemy okazać wsparcie i solidarność z uchodźcami w naszym mieście oraz Ukrainkami i Ukraińcami, którzy pozostali w ojczyźnie.

Nowe nawierzchnie, rondo i obwodnice na drodze wojewódzkiej nr 241

Redaktor | 22 lut 19:23 Trwa modernizacja kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 241 łączącej m.in. powiaty nakielski, sępoleński i tucholski. Wiosną dokończone zostaną m.in. prace na trasach Wiele-Więcbork, Wieszyce-Brzuchowo i w Grochowcu. W tym roku zlecone zostaną kolejne inwestycje, a w Sępólnie Krajeńskim zbudujemy rondo. Przygotowujemy się także do budowy obwodnic Więcborka i Sępólna...

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania śródmiejskich dzielnicowych

Redaktor | 21 lut 17:31 Dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz- Śródmieście uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szosa Gdańska 57 w Osielsku. Głównym celem wizyty mundurowych było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak należy postępować żeby ustrzec się przed ich działaniem.

Muzycznie o Koperniku – zapraszamy na spektakl!

Redaktor | 20 lut 18:06 Z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym spotkanie poprzedzające premierę spektaklu „Kręci się”, musicalu powstałemu z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Zebrani mogli także zapoznać się z wizualizacjami projektu rozbudowy marszałkowskiej Książnicy...

Dzieło Kopernika na wyciągnięcie ręki

Redaktor | 19 lut 13:28 Oryginalne egzemplarze trzech pierwszych wydań „De revolutionibus” (norymberskie, bazylejskie i amsterdamskie), największego dzieła Mikołaja Kopernika, zaprezentowano 18 lutego w toruńskim Ratuszu Staromiejskim. To kolejne wydarzenie będące częścią naszych wojewódzkich obchodów Roku Mikołaja Kopernika. Już 19 lutego doroczne obchody święta UMK, połączone ze Światowym...

18 luty jest światowym Dniem Baterii

Redaktor | 18 lut 17:18 Corocznie 18 lutego obchodzony jest na świecie Dzień Baterii. To nie przypadek. Tego dnia urodził się włoski naukowiec i wynalazca Alessandro Volta. Właśnie jemu przypisuje się wynalezienie pierwszej baterii. Dziś trudno bez nich wyobrazić sobie smartfony, samochody i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Należy jednak pamiętać, że rozwój niesie też za sobą konsekwencje...

W sobotę i niedzielę w Toruniu odbędą się 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski.

Redaktor | 17 lut 19:00 – 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski to sztandarowa impreza w naszym zimowym kalendarzu, a to oznacza, że w ten weekend znakomitej sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie nie zabraknie w Arenie Toruń – mówi na dzień przed rozpoczęciem krajowego czempionatu wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

81. rocznica powstania Armii Krajowej

Redaktor | 14 lut 14:09 14 lutego 1942 roku, generał Władysław Sikorski rozkazał utworzenie Armii Krajowej (AK). Scaliła ona konspiracyjne oddziały zbrojne i podporządkowała je rządowi Polski w czasie II wojny światowej.. AK była największym w całej Europie podziemnym wojskiem, liczącym około 390 tysięcy żołnierzy.

83. rocznica pierwszej wywózki Polaków na Sybir [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 lut 12:01 W niedzielę (12 lutego) w Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające osiemdziesiątą trzecią rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Kurs Force Protection w Toruniu

Redaktor | 12 lut 14:32 W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyła się z kolejna edycja kursu Ochrony i Obrony Obiektów. W pięciodniowym kursie, wzięło udział kilkunastu Terytorialsów z różnych Brygad z całej Polski.