W filharmonii tradycyjnie „Requiem”. W nietradycyjny sposób

kp | 30 paź 14:31 Od kilkudziesięciu lat przed dniem Wszystkich Świętych gramy Mozartowskie „Requiem”. W tym roku pandemia nam tych planów nie pokrzyżuje – zapowiada Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej. W piątek (30 października) wspólny koncert zaprezentują Orkiestra Symfoniczna FP, chór Opery Nova i soliści.

Andrzej Duda proponuje zmianę prawa aborcyjnego [OŚWIADCZENIE]

mk | 30 paź 14:13 Andrzej Duda zapowiedział złożenie w Sejmu projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Proponowana ustawa ma pozwalać na aborcję w przypadku, gdy wysokie jest prawdopodobieństwo wystąpienie wad letalnych/chorób, prowadzących bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne.

Studencie, ostatni dzwonek na dostarczenie zaświadczenia do ZUS

Redaktor | 30 paź 08:37 Do końca października studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają czas na złożenie wniosku o kontynuowanie wypłaty renty i dostarczenie zaświadczenia z uczelni, że nadal się uczą. Jeśli tego nie zrobią nie otrzymają pieniędzy za ten miesiąc.

Zmarł biskup Józef Zawitkowski

Redaktor | 29 paź 16:14 W czwartek (29 października) w wieku 81 lat zmarł ks. bp Józef Zawitkowski, bp pomocniczy senior diecezji łowickiej. Był znanym kaznodzieją, autorem pieśni kościelnych, poetą.