Fordon. Wyjątkowy film z lotu ptaka [VIDEO]

Redaktor | 5 paź 13:40 Film "Fordon z lotu ptaka 2022" to pierwszy prezent z okazji 10. urodzin Fordon na co dzień! - Po pięciu latach od realizacji pierwszego filmu "Fordon z lotu ptaka" nasze osiedla diametralnie się zmieniły. Postanowiliśmy, że ten szczególny rok to odpowiedni czas na wersję 2.0 - podkreślają administratorzy największego fanpage o Fordonie.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki [PROGRAM]

Redaktor | 5 paź 10:18 W dniach 15-16 października 2022 r. w hali GOSiR w Osielsku (ul. Centralna 5a) odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki. W jego ramach będą miały miejsce spotkania autorskie, warsztaty dla pisarzy, prelekcje tematyczne, siedem paneli dyskusyjnych oraz targi książki.

Most Esperanto przejdzie gruntowny remont

ak | 3 paź 18:05 Niebawem rozpocznie się gruntowny remont mostu Esperanto. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą, który przebuduje drewniany pomost, wyremontuje stalową konstrukcje i podpory obiektu. Nad pracami czuwać będzie firma Kormost.

Wozy dla strażaków i bazy edukacyjne dla mieszkańców. Podpisano umowy

Redaktor | 3 paź 09:21 Dwadzieścia dwa samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie, a mieszkańcy Płonnego i Dulska w powiecie golubsko-dobrzyńskim zyskają bazy edukacji ekologicznej. Wartość obu projektów wynosi ponad 16 mln złotych, z czego blisko 10,5 mln złotych stanowi unijne wsparcie.

III Rzesza Niemiecka. Nowoczesność i nienawiść [RECENZJA]

kd | 2 paź 10:45 Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie nowość z wydawnictwa Biały Kruk. Tym razem, co może nieco zaskoczyć publikacja nie jest poświęcona historii Polski a dość ciekawemu spojrzeniu na historię III Rzeszy. Autorem publikacji jest Grzegorz Kucharczyk.

Przy Focusie stanęły najbezpieczniejsze stojaki rowerowe

Redaktor | 1 paź 13:29 Wielu rowerzystów boi się zostawić rower w przestrzeni miejskiej. Celem oferowania bezpiecznych miejsc parkingowych Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy zamontowało inteligentną stację parkowania rowerów Bikeep. Jest to pierwsza taka inwestycja w Polsce.

W rytm utworów polskich artystów z dawnych Kresów Wschodnich rozpoczęto powrót prezydentów RP na uchodźstwie do kraju

kd | 30 wrz 18:40 Koncert galowy inaugurujący uroczystości sprowadzenia do ojczyzny doczesnych szczątków prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie odbył się w poniedziałkowy wieczór w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie" i objętym patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów, wzięła udział orkiestra „MŁODZI -...