Wojewódzkie obchody święta Policji w Bydgoszczy

Redaktor | 28 lip 20:51 Wręczenie odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe było częścią czwartkowych (28 lipca) wojewódzkich uroczystości z okazji Święta Policji. Obchody rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka w katedrze bydgoskiej, były kontynuowane w Kinoteatrze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Przemysław Przybylski pełnomocnikiem wojewody

Redaktor | 28 lip 17:08 Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w czwartek (28 lipca) powierzył dr. Przemysławowi Przybylskiemu funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego.

Pracujący senior może zaoszczędzić na podatku [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 25 lip 10:01 Pracujący senior, który nie otrzymuje emerytury czy renty rodzinnej mimo nabycia uprawnienia, nie zapłaci podatku - o ile osiągnął wiek emerytalny, podlega ubezpieczeniom społecznym, a jego przychody nie przekroczą 85 528 zł w roku podatkowym. Musi również złożyć odpowiednie oświadczenie do swojego pracodawcy czy zleceniodawcy.

Wystawa zdjęć w Muzeum Kanału Bydgoskiego. Ptaki „W obiektywie Dawida Kilona”

ak | 23 lip 16:23 Kormorany, bieliki, mewy śmieszki a także miejskie gołębie - to ptaki, które uwiecznił Dawid Kilon, przyrodnik i fotograf z Bydgoszczy. Wystawa zdjęć będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Kanału Bydgoskiego. Podczas wernisażu wystawy odbyła się również licytacja prac z poprzedniej ekspozycji. Zebrano ponad 6 tys. zł. Pieniądze trafią do bydgoskiego schroniska dla...

Upał mocno daje się we znaki! Miasto zamawia kolejne kurtyny wodne

ak | 22 lip 12:13 Tropikalna pogoda nie odpuszcza. Wiele osób, szuka ochłody w cieniu lub w innych miejscach, gdzie wysokie temperatury stają się mniej dokuczliwe. W Bydgoszczy działają już kurtyny wodne dzięki którym można się ochłodzić. Miasto ogłosiło przetarg na kolejne mgiełki, które mają pojawić się jeszcze w te wakacje.