"Wpadli" po kradzieży kabli

Redaktor | 10 mar 18:17 Trzech mężczyzn mających związek z kradzieżami, włamaniami i uszkodzeniami mienia zatrzymali policjanci z komisariatu w Koronowie. Mężczyźni swoim działaniem spowodowali łączne straty na kwotę ponad 55 tysięcy złotych.

Nowy Port w Bydgoszczy – secesyjny projekt nad brzegiem Brdy

Redaktor | 10 mar 18:17 Nowy Port w Bydgoszczy to inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2021 roku i obejmuje teren po dawnej fabryce narzędzi Befana, zlokalizowanej w centrum miasta. AZD Deweloper podjął się rewitalizacji kwartału ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy, zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta. Ma tu powstać kompleks składający się z budynków mieszkalnych i usługowych wraz z...

Mundurowi z Koronowa dla Kobiet z okazji ich święta

Redaktor | 9 mar 19:28 Inna forma kwiatka z okazji Dnia Kobiet czekała wczoraj (08.03.2023r) na Panie w Koronowie. Policjanci z koronowskiego komisariatu wraz z Zakładem Karnym w Koronowie oraz Nadleśnictwem Różanna przy wsparciu Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie przygotowali dla obchodzących swoje święto Pań specjalną niespodziankę.

Rozpoczął się największy w Polsce konkurs dla młodych literackich talentów!

Redaktor | 9 mar 17:31 Znasz dziecko, które lubi wymyślać niesamowite historie, ma bogatą wyobraźnię i jest bystrym obserwatorem? A może lubi przelewać swoje pomysły na papier? Zachęć je do napisania krótkiego opowiadania i udziału w 7. edycji “Popisz się talentem” - najważniejszego i największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą dla 30 laureatów będzie...

Odkryj tajemnice mózgu i jego rozwoju – Światowy Tydzień Mózgu w Młynach

Redaktor | 8 mar 17:04 Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca, a do obchodów przyłączają się Młyny Rothera! W piątek, 17 marca, zapraszają na wykład dot. wpływu wczesnych doświadczeń na rozwój mózgu.

Przetarg na modernizację zajezdni tramwajowej ogłoszony

Redaktor | 8 mar 17:02 Wraz z wymianą tramwajowego taboru, niezbędna będzie rozbudowa zajezdni. Obiekt przy ul. Toruńskiej nie jest przystosowany do serwisu nowoczesnych składów. Dlatego zlecamy jego przebudowę. Inwestycja pomoże również ograniczyć hałas na bydgoskich ulicach.

Nietypowa interwencja i jej miłe podsumowanie

Redaktor | 5 mar 17:00 Policjanci nakielskiej „drogówki” nie pozostali obojętni na prośbę uczestniczki ruchu, której na trasie popsuło się auto. Mundurowi sprawnie usunęli usterkę, umożliwiając kobiecie dalszą jazdę. Za okazaną pomoc kierująca złożyła podziękowania.

Skomplikowana operacja w naszym Szpitalu Dziecięcym

Redaktor | 4 mar 17:00 Neurochirurdzy i otolaryngolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz wybitny amerykański specjalista prof. Andrew J. Fishman przygotowują się do zaplanowanej na poniedziałek (6 marca) niezwykle skomplikowanej operacji usunięcia rozległego guza podstawy czaszki u sześcioletniego dziecka. Marszałkowska lecznica jest jednym z nielicznych ośrodków w kraju...

Weekend i wydarzenia w dniach 04-12.03

Redaktor | 4 mar 12:07 Wydarzenia nadchodzącego weekendu będą prawdziwą ucztą dla melomanów. W Filharmonii Pomorskiej usłyszymy utwory Antonina Dvořáka i Ludvika Beethovena. Sale Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni wypełni muzyka Fryderyka Chopina. Marszałkowskie instytucje kultury jak zwykle zapraszają w najbliższych dniach na organizowane przez siebie wydarzenia.

Wsiadł za kierownicę po alkoholu i skutki przyszły szybko

Redaktor | 3 mar 18:00 Alkohol w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który 1 marca, na drodze krajowej nr 10 w Minikowie, zderzył się z pojazdem przewożącym szkło. 22-latek poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Postępują prace przy budowie obwodnicy Lubrańca

Redaktor | 2 mar 18:53 Trwają prace przy budowie nowego mostu na Zgłowiączce, który będzie częścią powstającej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 270 obwodnicy Lubrańca w powiecie włocławskim. Realizacja inwestycji pochłonie ponad 64 mln złotych i możliwa jest m.in. dzięki środkom unijnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.