Lafarge wychwyci 100% emisji CO2 w Cementowni Kujawy

Redaktor | 21 sty 14:20 Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni. Lafarge w Polsce właśnie podpisał umowę na projekt “Kujawy Go4ECOPlanet”, dzięki któremu powstanie instalacja wychwytująca 100% emisji CO2 z produkcji klinkieru.

103 lata temu Bydgoszcz wróciła do Polski

Redaktor | 19 sty 18:32 To wyjątkowe dni w historii naszego miasta. Po 148. latach zaborów, w styczniu 1920 roku Bydgoszcz wróciła do Polski. Na tę chwilę czekano w Bydgoszczy od miesięcy.

PESA dostarczy kolejne cztery Elfy dla Wielkopolski. Warta ponad 142 mln zł umowa podpisana!

Redaktor | 18 sty 09:43 Co najmniej 240 miejsc siedzących, defibrylator, klimatyzacja, biletomaty, system informacji pasażerskiej, Wi-Fi czy monitoring. To charakterystyka każdego z czterech fabrycznie nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które trafią na tory naszego regionu. Umowę w sprawie dostawy nowych pociągów dla wielkopolskich pasażerów podpisali 17 stycznia 2023 roku w...

mLegitymacja cieszy się zainteresowaniem seniorów

Redaktor | 16 sty 21:03 Już 60 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację w aplikacji mObywatel. Z elektronicznej wersji legitymacji mogą skorzystać także ci, którzy mają tradycyjną plastikową legitymację.

Ferie w Bydgoszczy – Młyny Rothera zapraszają na twórcze zimowisko

Redaktor | 16 sty 12:38 Wielkimi krokami zbliża się czas zimowego odpoczynku w naszym województwie. Już teraz warto zaplanować rodzinne aktywności, które umilą ferie. Młyny Rothera zachęcają do twórczej i mądrej zabawy, dzięki której dzieci będą mogły zamienić się w zwierzęcych detektywów, spojrzeć na Bydgoszcz z lotu ptaka oraz przekonać się, że słowa mają moc! Ferie to także...

ALSTAL Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Redaktor | 14 sty 16:23 Firma ALSTAL Grupa Budowlana została Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bydgoska spółka dołączyła do wąskiego grona firm z różnych branż, takich jak: nieruchomości, HR, technologie informacyjno-komunikacyjne, ubezpieczenia, a także architektura i budownictwo.

Konkurs ofert "Strzelnica w powiecie 2023"

Redaktor | 13 sty 20:08 Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy uprzejmie informuję, że Minister Obrony Narodowej ogłosił trzy Konkursy Ofert pn. „Strzelnica w Powiecie 2023”, polegające na dofinansowanie zadań związanych z budową strzelnic umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego.

W czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

Redaktor | 12 sty 16:48 Policjant z Wydziału Kryminalnego z komisariatu na bydgoskim Błoniu, będąc w sklepie w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który wyszedł z placówki handlowej z koszem pełnym zakupów nie uiszczając należności za towar. 33-letni mieszkaniec naszego miasta odpowie za kradzież.

City Trail w Bydgoszczy po raz trzeci w tym sezonie

Redaktor | 12 sty 10:04 Przełajowe 5 km w Myślęcinku oraz krótsze biegi dla dzieci i młodzieży - tak w wielkim skrócie wyglądają zawody organizowane pod szyldem City Trail z Nationale-Nederlanden. Trzeci bieg z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia.

MZK z szansą na restrukturyzację

Redaktor | 11 sty 18:40 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przedstawił dziś (11 stycznia) na specjalnej sesji Rady Miasta dodatkową propozycję ułatwiającą spółce MZK restrukturyzację. Możliwe jest podpisanie 2-letniego kontraktu z wynagrodzeniem wyższym ok. 20-procent. Po tym okresie na wprowadzenie zmian, spółka będzie jednak walczyć o kontrakty na równych zasadach w przejrzystych przetargach. Zarząd...

Marszałkowski Bal Dobroczynny po raz jedenasty

Redaktor | 9 sty 19:47 Dom pomocy społecznej w Grabiu (powiat aleksandrowski), dom dla samotnych matek w Żołędowie (powiat bydgoski) oraz placówka opiekuńczo-wychowawcza w Toruniu to beneficjenci tegorocznego, jedenastego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Bal odbędzie się 21 stycznia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.