Od 30 marca nowe zasady kwarantanny granicznej

mk | 29 mar 17:55 Modyfikację dotyczącą kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski przedstawili w poniedziałek (29 marca) rzecznik rządu Piotr Müller i sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała.

„Europoseł Arłukowicz nie limituje hipokryzji”. Tomasz Latos o postulatach PO

mk | 27 mar 21:46 Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos odniósł się do postulatów Platformy Obywatelskiej w ramach pakietu „Uzdrowimy Polskę”. – Pan europoseł Arłukowicz, „nie limitując” mijania się z prawdą, nawoływał o zdejmowanie limitów w szpitalach, co jest absolutnie nieuzasadnione. Problemu, w zakresie, o którym mówi, nie ma – uważa.

Przewodniczący Episkopatu apeluje o przestrzeganie obostrzeń w kościołach

mk | 26 mar 15:28 W związku z rosnącą liczbą zachorowań, mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Po lockdownie dzieci wrócą do szkół. Tak chce minister Czarnek

kd | 26 mar 10:28 Od 27 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nowe restrykcyjne obostrzenia. Wśród nich zamknięcie żłobków i przedszkoli oraz przejście uczniów na zdalny tryb nauki. Minister Czarnem zapowiada jednak, że po zakończeniu tego okresu jest możliwy powrót uczniów do szkół.

Nowe obostrzenia do 9 kwietnia! [LISTA]

mk | 25 mar 14:58 Zamknięte zostaną przedszkola i żłobki, w kościołach i sklepach będą nowe limity osób. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o zaostrzeniu przeciwepidemicznych regulacji.

Zapytaj eksperta ZUS o zasiłki [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 23 mar 14:47 O dodatkowy zasiłek opiekuńczy, świadczenia chorobowe za czas kwarantanny lub izolacji czy zasiłek macierzyński będzie można zapytać podczas wtorkowego dyżuru telefonicznego.