W rękawiczkach, kurtce i szafce na buty. Pomysłowe schowki nie pomogły dilerowi z Okola

kd | 5 lip 09:56 Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca Okola mającego związek z przestępczością narkotykową. 29-latek, do którego drzwi zapukali policjanci, woreczki i zawiniątka z folii aluminiowej z ponad pół kilograma marihuany, a także amfetaminy i LSD miał ukryte w kilku miejscach w mieszkaniu. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Od lipca wracają dłuższe poniedziałki w ZUS [KOMUNIKAT]

kd | 5 lip 07:45 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca standardowe godziny obsługi klientów w swoich placówkach. Od lipca w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w ZUS znów będą otwarte do 18-tej. Klienci nadal będą mogli załatwiać swoje sprawy online, bez wychodzenia z domu korzystając np. z e-wizyt.

45. Wielki Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

ak | 3 lip 19:01 Wojowie z całej Polski prezentują swoją waleczność i kunszt podczas 45. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek (2 lipca) przemarszem przez miasto i inauguracją turnieju na Rynku Golubskim, zakończy się w niedzielę (4 lipca) wręczeniem nagród.

8-klasiści z bydgoskiego Katolika jednymi z najlepszych w Polsce

Krzysztof Drozdowski | 2 lip 14:03 Tegoroczne egzaminy 8-klasistów okazały się znacznie trudniejsze niż można było przypuszczać. Czy wpływ na to miało zdalne nauczanie? Tej teorii przeczą uczniowie bydgoskiego katolika, którzy osiągnęli jedne z najlepszych wyników w kraju.

Ruszył nabór wniosków o 300+ [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 1 lip 12:03 Nabór wniosków o 300+ na wyprawkę szkolną dla ucznia właśnie się rozpoczął. Wnioski można składać do 30 listopada wyłącznie online. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Zmiana warty w JFTC. Nowym dowódcą został gen. dyw. Piotr Malinowski

kd | 30 cze 15:17 Generał dywizji Piotr Malinowski został nowym dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre, JFTC) w Bydgoszczy. Zastąpił na stanowisku generała dywizji Adama Joksa, który dowodził Centrum od lipca 2019 roku. Ceremonia przekazania obowiązków, w obecności żołnierzy i pracowników NATO-wskiego Centrum reprezentujących kilkanaście państw Sojuszu, odbyła...

Od 1 lipca nowy obowiązek dla wszystkich Polaków

kd | 30 cze 09:47 Od 1 lipca właściciele lub zarządcy domów, bloków, obiektów usługowych będą musieli złożyć deklarację dotyczącą tego, czym są one ogrzewane - informuje PAP szefowa Nadzoru Budowlanego Dorota Cabańska.