Kradł kable telekomunikacyjne - wpadł na gorącym uczynku

kd | 27 wrz 10:54 Policjanci z posterunku w Dragaczu (pow. świecki) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 50 metrów przewodów telekomunikacyjnych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy usiłował wyciąć kolejne kilkadziesiąt metrów kabli. Przed policjantami ukrył swój łup i twierdził, że nic nie ukradł. 35-latek usłyszał już zarzut, grozi mu do 8 lat więzienia.

Prawo.pl: nowe przepisy namnożyły skrzyżowań

kd | 27 wrz 09:32 Nowela Prawa o ruchu drogowym zmieniła definicje skrzyżowania i drogi, co oznacza, że za skrzyżowania zostały uznane miejsca, które wcześniej nimi nie były, co ma wpływ m.in. na wyprzedzanie i prędkość jazdy – pisze Prawo.pl. Serwis ocenił, że zdezorientowani są nie tylko kierowcy, ale i eksperci od ruchu drogowego, w tym policjanci.

„Poświęcili swoje życie w służbie wolnej Polsce” – szczątki trzech prezydentów RP na uchodźstwie powrócą do ojczyzny

kd | 27 wrz 08:52 12 listopada, w ramach uroczystości wieńczących obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do kraju powrócą prochy trzech prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Wraz z Ryszardem Kaczorowskim spoczną oni w specjalnym Mauzoleum w murach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Patronat nad tą...

Dumki i pieśni ukraińskie w Światłowni

kd | 26 wrz 12:05 W piątek (30 września) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 posłuchacie dumek i pieśni ukraińskich w perfekcyjnym, autentycznym wykonaniu. Wystąpi Michał Hajduczenia ze swoim zespołem. Ten artysta już nie raz udowodnił, że czas przeznaczony na posłuchanie jego występów w żadnej mierze nie będzie czasem straconym. Wręcz przeciwnie!

Prymusi na start. Do piątku można składać wnioski

kd | 26 wrz 10:46 Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznane zostaną w ramach trzech marszałkowskim programów. Wnioski można składać do piątku (30 września).

W Wojskach Obrony Terytorialnej powstanie Komponent Obrony Pogranicza

kd | 25 wrz 15:33 Miejmy świadomość tego, że agresja rosyjska nie ustaje, że pewnie władcy Kremla postanowią wykorzystać trudną sytuację w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, żeby znowu rzucać tych ludzi na granice Unii Europejskiej. (...) Licząc się z tym, że znowu możemy zostać zaatakowani z większą siłą, postanowiłem zaakceptować koncepcję dotyczącą powołania - w ramach Wojsk...

Kolejne groby bohaterów Armii Krajowej oznaczone pamiątkowymi tabliczkami

Redaktor | 24 wrz 10:57 Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki kontynuuje akcję znakowania pamiątkowymi tabliczkami grobów osób, które walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Tablice „Żołnierz Armii Krajowej” odsłonięto w piątek (23 września) na grobach trójki bohaterów: śp. Eugeniusza Tomczaka, śp. Karoliny Weroniki Lee oraz śp. Ireny Jadwigi Szulc.