Z Osia do Szlachty znowu pociągiem

kd | 30 wrz 15:03 Kończą się prace remontowe na linii z Laskowic Pomorskich do Czerska. Dzięki wymianie szyn i podkładów oraz remoncie mostu kolejowego na Wdzie w Tleniu podróżni pojadą koleją szybciej i sprawniej. W sobotę, 1 października, na trasę wrócą pociągi. Koszt wykonanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. robót wyniósł blisko 13 mln zł netto ze środków budżetowych.

Bon turystyczny ważny o pół roku dłużej

kd | 30 wrz 14:07 Dobra wiadomość dla rodziców, którzy jeszcze nie wykorzystali bonu turystycznego. Jego ważność została przedłużona do 31 marca 2023 roku. Mogą więc z niego skorzystać jesienią czy zimą, płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem lub ferie zimowe w kraju.

Szpital im. dr. Biziela doceniony. Zdobył aż trzy nagrody

ak | 29 wrz 20:12 W czwartek (29 września) podczas uroczystej Gali w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie bydgoski szpital im. dr. J. Biziela został aż trzykrotnie nagrodzony. W trakcie uroczystości wręczono nagrody w konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.

Powiedział, że popełni samobójstwo, wytropił go policyjny pies

kd | 29 wrz 11:20 Mieszkaniec powiatu chełmińskiego oznajmił swoim bliskim, że popełni samobójstwo i wyszedł z domu, zabierając ze sobą przewód elektryczny. Na miejsce pojechał policyjny przewodnik z psem służbowym, który już po chwili podjął trop i doprowadził do mężczyzny, który przebywał w pobliskim lesie. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć tragedii.

Ukrywał się w pustostanach, wpadł na ulicy

kd | 29 wrz 10:02 Kruszwiccy policjanci od pewnego czasu poszukiwali mężczyzny, który miał na koncie wyrok do odsiadki. Dzielnicowi zauważyli go i zatrzymali, gdy ten szedł przez miasto.

Granaty i amunicja z II wojny światowej leżały sobie na ściółce

kd | 29 wrz 09:27 Na relikty pochodzące z okresu II wojny światowej natknęli się pracownicy podczas prac na terenie leśnym w miejscowości Zaleśniak (gm. Sępólno Krajeńskie). O niebezpiecznym znalezisku powiadomiono Policję, która zabezpieczyła miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Łącznie ujawniono 4 granaty ręczne oraz 54 sztuki amunicji strzeleckiej.

Wrócą badania okresowe? Trwają prace nad ustawą

kd | 29 wrz 08:48 Zawieszenie badań wprowadziła ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Teraz jednak trwają prace nad przywróceniem badań okresowych i tych przed rozpoczęciem pracy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski: Są pieniądze na inwestycje w Kruszwicy!

Redaktor | 28 wrz 18:53 Minister Infrastruktury zatwierdził finansowanie budowy dwóch rond u zbiegu ulic Kościuszki - Nadgoplańska - Kolegiacka oraz ulic Dobrej - Włocławskiej, a także kładki pod "dużym" mostem łączącej ścieżkę rowerową. Zadanie powstanie w 2023 r. Na odcinku między rondami powstanie ścieżka pieszo-rowerowa - poinformował za pomocą Social Mediów Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda...