Nowatorska terapia najtrudniejszych nowotworów wkrótce w Centrum Onkologii

Redaktor | 16 cze 14:34 W kujawsko-pomorskim Centrum Onkologii (CO) w Bydgoszczy powstanie funkcjonujące w oparciu o najnowocześniejszą obecnie na świecie amerykańską technologię Centrum Terapii Wychwytu Neutronów Borowych. To szansa dla chorych cierpiących na szczególnie trudne postaci nowotworów, w tym nowotwory mózgu. Dziś (16 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Największy park w Polsce z nową strefą kulturalno-rozrywkową

Redaktor | 14 cze 19:43 To Strefa Envio, która powstała w kultowym już zakątku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Spółka Envio Group wspólnie z Wakeparkiem zrealizowali nowy projekt, tym razem otwierając się dla mieszkańców Bydgoszczy. W Strefie odbywać będą się przez całe wakacje koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Czekanie na deszcz [POGODA]

Redaktor | 14 cze 07:03 Strefa ulewnych opadów deszczu przemieszczała się wczoraj wieczorem od wschodniej granicy Polski przez centrum kraju na zachód. Jednak kiedy chmury te dotarły do naszego regionu „wypadało się” — opady te zaczęły się rozpraszać i zanikać.

Wizyta delegacji ze Stanów Zjednoczonych

Redaktor | 13 cze 18:01 Do Kujawsko-Pomorskiego przybyli przedstawiciele samorządów miast Collage Station i Bryan, środowisk eksperckich i naukowych z Uniwersytetu A&M w Teksasie (Uniwersytet Rolniczo-Mechaniczny oraz przedstawiciele Polonii z Teksasu na czele z Jimem Mazurkiewiczem, odznaczonym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis za swoją działalność społeczną w środowisku...

"Flisak” przewiózł już ponad 5 tysięcy pojazdów!

Redaktor | 11 cze 16:48 Nowa przeprawa promowa pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem cieszy się ogromną popularnością. W tygodniu skraca podróże wielu mieszkańcom, w weekendy jest popularnym celem wycieczek. W czasie pierwszego miesiąca okresu rozruchowego „Flisak” przewiózł prawie 7 tysięcy pasażerów i 5 tysięcy pojazdów. Harmonogram kursowania promu na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl

Koncerty, potańcówki i fiesta balonowa - weekend w Toruniu i Inowrocławiu

Redaktor | 10 cze 11:48 Najbliższy weekend to obchody Święta Województwa w grodzie Kopernika i w Inowrocławiu. Od piątku do niedzieli odbędzie się fiesta balonowa, sobotni wieczór upłynie pod znakiem koncertu „Pod wspólnym niebem”, a niedziela to międzypokoleniowa potańcówka w Inowrocławiu i defilada przez toruński Rynek Staromiejski.

Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców

Redaktor | 9 cze 12:17 Policjanci ruchu drogowego z Włocławka kolejny już raz wykorzystali podczas działań bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą którego sprawdzali czy kierowcy stosują się do znaku ”STOP”. Niestety nie zabrakło kierujących, którzy zlekceważyli obowiązujące normy prawne.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jednej z największych tajemnic wiary

Redaktor | 4 cze 17:01 W Kościele w niedzielę obchodzona jest uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda, że Bóg jest w trzech osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jest jedną z największych tajemnic wiary chrześcijańskiej. Dogmatyczne jej wyrażenie jest zasługą dwóch soborów – w Nicei w 325 r. i w Konstantynopolu w 381 r.

Muzyczne „Narodziny dla Nieba”

Redaktor | 3 cze 19:38 Za nami wyjątkowy koncert z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W piątkowy wieczór (2 czerwca) w katedrze śś. Janów w Toruniu goście z całego świata: członkowie Komisji Zasobów Naturalnych Europejskiego Komitetu Regionów z przewodniczącą Isildą Marią Prazeres Gomes na czele, sygnatariusze Deklaracji Weneckiej, eksperci z Organizacji Narodów Zjednoczonych,...

Amerykańscy snajperzy szkolili polskich Terytorialsów

Redaktor | 1 cze 19:51 Swoje doświadczenie, które zdobywali w czasie wielu lat misji wojskowych przekazują teraz Terytorialsom. Żołnierze z Gwardii Narodowej Stanu Illinois w ramach współpracy z Centrum Szkolenia WOT z Torunia realizują drugą edycję kursu snajperskiego. W tygodniowych szkoleniach udział biorą Terytorialsi z różnych Brygad OT z rejonu całego kraju, a także funkcjonariusze Straży...

Silna rodzina fundamentem społeczeństwa - spotkanie sygnatariuszy Deklaracji Weneckiej

Redaktor | 31 maj 17:15 - Jeśli będziemy dbać o rodziny, możemy być spokojni o zrównoważony, pokojowy rozwój i o przyszłość naszych dzieci – podkreślił marszałek Piotr Całbecki podczas konferencji otwierającej spotkanie reprezentacji sygnatariuszy Deklaracji Weneckiej. Zebrani pochylają się dziś (31 maja) nad problematyką dotyczącą współczesnych wyznaczników polityki społecznej.