Description of Image

Testy lokomotywy wodorowej PESA w Ciech Cargo

Redaktor | 15 lis 14:00 W czwartek 9 listopada na terenie bocznicy kolejowej w Inowrocławiu, należącej do Grupy Ciech odbyły się testy pierwszej manewrowej lokomotyw wodorowej w Polsce. Testowana lokomotywa SM42-6Dn została wyprodukowana przez PESA Bydgoszcz. Zbiorniki lokomotywy mieszczą 175 kg wodoru, a w skład systemu trakcyjnego wchodzą również dwa ogniwa paliwowe, z których każde ma moc 85kW, bateria...

W czwartek czekamy na krwiodawców

Redaktor | 14 lis 10:48 Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. W czwartek (16 listopada) specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Akcję powtarzamy w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Tysiące strzałów na toruńskim poligonie

Redaktor | 13 lis 18:37 W dniach 6-9 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło szkolenie dla instruktorów uniwersalnego karabinu maszynowego UKM-2000. W zajęciach brało udział kilkunastu żołnierzy z rejonu całego kraju, a w czasie całego kursu wystrzelano kilka tysięcy sztuk amunicji.

Krótko po otrzymaniu zgłoszenia policjanci odzyskali skradzione auto

Redaktor | 13 lis 14:47 Kilkanaście minut po otrzymaniu od pokrzywdzonego zgłoszenia o kradzieży samochodu hyundai, do jakiej doszło we Włocławku, policjanci z Izbicy Kujawskiej namierzyli i odzyskali skradziony pojazd. Warte około 100 tys. złotych auto powróciło do prawowitego właściciela, a zatrzymany w nim 43-latek z województwa wielkopolskiego trafił tymczasowo do aresztu.

"Smak Świąt dla obrońców granic" - to już 3. edycja akcji!

Redaktor | 9 lis 16:11 To już 3. edycja akcji "Smak Świąt dla obrońców granic" organizowanej przez Fundację Bezpieczny Świat. Pierniki upieczone przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy dostarczone zostaną żołnierzom i funkcjonariuszom straży granicznej. Akcję wesprzeć można dostarczając potrzebne produkty.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości [PROGRAM]

Redaktor | 6 lis 15:10 Narodowe Święto Niepodległości - wyjątkowy dzień, który wszyscy dumnie celebrujemy. W całym regionie odbędą się uroczystości patriotyczne, koncerty i warsztaty. W naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. 

Śpiewamy dla Niepodległej w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 6 lis 11:27 W piątek (10 listopada) o g.18.00 bydgoska Światłownia zaprasza na koncert piosenek patriotycznych. Warto przenieść śpiewniki, bo udział publiczności w koncercie jest ze wszech miar wskazana. Wspólne śpiewanie poprowadzi muzyk Maciej Różycki.

Spotkanie z Janem Pospieszalski i wspolne śpiewanie

Redaktor | 4 lis 17:05 Bydgoski Klub Frondy, zaprasza w Roku Andrzeja Szwalbego, na śpiewanie o Polsce z JANEM POSPIESZALSKIM. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 listopada(piątek) o godz. 18:30 w Restauracji GERWAZY, ul. Gajowa 2, Bydgoszcz. Wstęp wolny.

Pamiętamy… - obchody dnia Wszystkich Świętych

Redaktor | 1 lis 11:26 Marszałek Piotr Całbecki i sekretarz województwa Marek Smoczyk dziś (1 listopada) wzięli udział w kweście na toruńskim cmentarzu św. Jerzego, jutro (2 listopada) zapalą znicze pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.

XXII edycja Festiwalu Prapremier dobiegła końca! Znamy laureata III edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy

Redaktor | 28 paź 21:12 Dziś - 28 października - podczas uroczystej gali zakończyliśmy XXII edycję Festiwalu Prapremier, która w tym roku odbyła się pod hasłem POLA WALKI oraz poznaliśmy laureata III edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy! Nagrodę dla najlepszego współczesnego dramatu za sztukę “Odporność szkła hartowanego” otrzymał Danilo Brakočevič (Serbia)!

Bydgoszcz na Camino de Santiago – uroczyste otwarcie Drogi Bydgoskiej

Redaktor | 25 paź 17:10 W sobotę 28 października zapraszamy na uroczyste otwarcie Bydgoskiej Drogi świętego Jakuba, która jest częścią Camino de Santiago. Wydarzenie rozpocznie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11.00 w Bazylice św. Wincentego à Paulo. Zaraz po Mszy świętej oficjalne otwarcie szlaku i konferencja „Camino znaczy droga”. Po tych wydarzeniach...