Description of Image

Informacja publiczna dla wszystkich, ale nie dla każdego

kd | 15 wrz 2022 Jednym z narzędzi, które pozwala każdemu na wgląd w pracę administracji publicznej jest wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jednakże jak przekonują się mieszkańcy gminy Dobrcz, nie wszędzie informacje są chętnie udostępniane, a w niektórych przypadkach wręcz zatrudnieni na urzędowych posadach prawnicy robią wszystko, by nie dopuścić do udostępnienia takiej...

Czy w Dobrczu dojdzie do wprowadzenia zarządu komisarycznego? Wiele osób ma dość Andrzeja Berdycha

Redaktor | 19 sie 2022 Mieszkańcy Dobrcza co kilka dni atakowani są kolejnymi informacjami dotyczącymi kontrowersyjnych posunięć wójta Andrzeja Berdycha. Czarę goryczy przelał brak organizacji tradycyjnych dożynek oraz tłumaczenie powodów takiej decyzji przez wójta. Poseł Mariusz Kałużny zapowiedział podjęcie działań i rozmowę z wojewodą. A my pytamy, czy to nie jest najwyższy czas na wprowadzenie...

Wójt Dobrcza stawia się ponad prawem. Trzeci raz bez wotum zaufania

Redaktor | 11 sie 2022 Trzeci raz w ciągu trwania jednej kadencji wójt gminy Dobrcz Andrzej Berdych nie otrzymał wotum zaufania. Na 12 głosów jedynie 4 radnych uznało, że jego działania nie przynoszą szkody gminie. Kontrowersje wokół wójta nie milkną, radni załamują ręce, a mieszkańcy cierpią.

Rozpoczynają się Kujawsko-Pomorskie Dni św. Jakuba. Gwiazdą będzie Magda Anioł

mk | 22 lip 2022 Jarmark, występ zespołu muzyki dawnej Ars Nova, wręczenie medali zwycięzcom maratonu Camino Polaco, świadectwa pielgrzymów i koncert Magdy Anioł zaplanowano na niedzielę (24 lipca) na Rynku Nowomiejskim w Toruniu z okazji wspomnienia św. Jakuba Apostoła. Wydarzenie ma przypomnieć, że słynny szlak pielgrzymkowy Droga św. Jakuba – Camino de Santiago – przebiega także przez...

Najbardziej pomysłowe „witacze” dożynkowe zgarną nagrody

Redaktor | 21 lip 2022 Kultywowanie tradycji oraz aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania i kreowania wizerunku swojej miejscowości - to idea konkursu „Pomysłowy witacz dożynkowy” organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już czwarta edycja wydarzenia.

Modernizacja dworca w Tucholi dobiegła końca. Zabytkowy budynek został uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]

materiał partnera | 17 lip 2022 XIX-wieczny dworzec kolejowy w Tucholi jest już po rewitalizacji. W piątek (15 lipca) z udziałem władz i mieszkańców miasta został uroczyście otwarty po remoncie. Modernizacja obiektu była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie wyniosło ponad 2,8 mln złotych.

Plaża w Rogowie oficjalnie otwarta

materiał partnera | 14 cze 2022 W sobotę (11 czerwca) oficjalnie otwarto plażę i teren rekreacyjny w Rogowie (powiat żniński). Zbliżający się sezon letni mieszkańcy Rogowa i okolic będą mogli spędzić nad zagospodarowanym kąpieliskiem plaży jeziora Rogowskiego Dużego.

Zmarła Żanetta Kaźmierczak, dyrektor GOSiR w Osielsku

mk | 17 sty 2022 W wieku 44 lat zmarła Żanetta Kaźmierczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku. - Przez 11 lat tworzyła nasz GOSIR , zarażając nas swoją pasją do sportu, entuzjazmem, pogodą ducha, roztaczając wokół dobrą energię - piszą pracownicy instytucji.