Jarmark Cysterski w scenerii klasztornej [WIDEO]

Redaktor | 20 lip 2019 XVII Jarmark Cysterski w Koronowie odbędzie 27 i 28 lipca. – Pierwszy raz jarmark robimy w scenerii klasztornej, w parku Grabina, w dawnych ogrodach cysterskich – mówi burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski.

Mieszkańcy Mąkowarska wzięli sprawy w swoje ręce [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 lip 2019 Społecznicy uporządkowali skwer przy głównym skrzyżowaniu, na którym znajduje się obelisk 700-lecia zakupu Mąkowarska przez Cystersów. Wsparł ich burmistrz Koronowa. Patryk Mikołajewski przekazał ławki i sam pomagał przy ich montażu.

Zakaz podlewania ogródków w Białych Błotach

Redaktor | 21 cze 2019 Aż do końca sierpnia na terenie gminy Białe Błota przez cały dzień nie można podlewać ogródków ani napełniać basenów wodą z gminnej sieci wodociągowej. Powodem jest niedobór wody w gminie.

Kujawsko-pomorskie ma pierwszego psa poszukiwacza - Loca

Redaktor | 30 maj 2019 Loco oraz Regina Zaworska-Kulczyk, czyli pies i jego opiekunka zostali pierwszym zespołem poszukiwawczym w województwie kujawsko-pomorskim. To wynik dwuletniej intensywnej pracy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Gościeradz.

Z Kotomierza do Dobrcza rowerem pojedziemy 1 września

Redaktor | 20 maj 2019 Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej z Kotomierza do Dobrcza. Na trasę o długości 1,56 km Gmina Dobrcz uzyskała 85 proc. dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Bieg uliczny i roller cup w Koronowie

Redaktor | 19 kwi 2019 IX Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Braci Mikrutów oraz I Roller Cup Koronowo we wrotkarstwie szybkim odbędą się w niedzielę (28 kwietnia) w Koronowie. Trwają zapisy.

Zderzenie w Białych Błotach [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 kwi 2019 Na skrzyżowaniu ul. Szubińskiej z Barwinkową w Białych Błotach doszło w piątek (12 kwietnia) około godziny 12:40 do zderzenia dwóch samochodów osobowych.