Description of Image

Razem dla gminy Osielsko [Rozmowa z Wójtem Sypniewskim]

Redaktor | 17 kwi 16:51 W gminie Osielsko w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. Rywalizują kandydat Janusz Jedliński z PO i obecny wójt Wojciech Sypniewski z poparciem Andrzeja Wiekieraka, który w pierwszej turze uzyskał ponad 28 procent głosów.

Nowy wiadukt nad magistralą kolejową w Terespolu Pomorskim

Redaktor | 17 kwi 11:45 W Terespolu Pomorskim trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą. Inwestycja o wartości ponad 15 mln zł finansowana jest z budżetu samorządu województwa. Trwają przygotowania do kolejnych inwestycji w powiecie świeckim.

159 tys. wniosków o 800 plus w kujawsko-pomorskim

Redaktor | 16 kwi 17:09 Niemal 159 tys. wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2024/2025 złożyli już rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, w kraju 2,9 mln. By uniknąć przerwy w wypłacie wsparcia przysługującego na dzieci, wniosek o świadczenie należy złożyć do końca kwietnia. Pierwsze wypłaty na kolejny okres ruszą w czerwcu.

Kujawsko Pomorskie zamawia kolejne pojazdy w PESA. Umowa podpisana!

Redaktor | 10 kwi 17:06 Samorząd województwa kupuje siedem nowoczesnych pociągów elektrycznych klimatyzowanych, energooszczędnych, nafaszerowanych elektroniką - które zastąpią ostatnie jeżdżące po torach w naszym regionie wysłużone składy starszych generacji. Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz prezes bydgoskiej Pesy Krzysztof Zdziarski i wiceprezes Maciej...

Lotnisko w Inowrocławiu bez szans. „To ogromna strata”

Redaktor | 3 kwi 19:27 Do 2021 roku Aeroklub Kujawski mógł bez przeszkód rozwijać swoje lotnisko. Niestety, jego potencjał ograniczył… wójt Inowrocławia. Razem z tutejszym starostą wydali kluczowe decyzje, które utrudniły funkcjonowanie lotniska. Teraz Aeroklub nie może ani rozwijać obiektu, ani liczyć na wsparcie lokalnych władz.

Włocławek stawia na kulturę

Redaktor | 2 kwi 17:46 Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się 26 marca z dziennikarzami lokalnych mediów podczas podpisania listów intencyjnych dotyczących działań na rzecz powstania nowej marszałkowskiej instytucji kulturalno-edukacyjnej oraz budowy Filharmonii Kujawskiej we Włocławku. Gospodarzem spotkania były samorządowe władze miasta.

Żywe muzeum w Tucholi

Redaktor | 22 mar 16:05 „Płótno, nici, dusza, dłonie…” to tytuł pierwszej wystawy zaprezentowanej w przejętym przez samorząd województwa Muzeum Borów Tucholskich. Podczas wczorajszego (21 marca) uroczystego spotkania marszałek Piotr Całbecki zapowiedział rozszerzenie działalności instytucji i wprowadzenie do jej oferty warsztatów z lokalnymi twórcami oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii dla...

Ostatni etap modernizacji trasy Brodnica-Lidzbark

Redaktor | 29 cze 17:08 Trwa modernizacja kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 544 w powiecie brodnickim. Nowe nawierzchnie i chodniki układane są między innymi w Łaszewie. Zleciliśmy też przebudowę ostatniego odcinka, od miejscowości Bartniczka do granicy województwa.

Co się dzieje w Gminie Dobrcz

Redaktor | 13 kwi 2023 Gmina Dobrcz jest najbardziej opisywaną w internecie gmina w naszym województwie a jej włodarz od dawna opisywany jest jako osoba nie do końca panująca nad jej wizerunkiem ani właściwym rozwojem. Mieszkańcy stawiają zarzutu niegospodarności i marnotrawienia środków przez Wójta Gminy. Powstała nawet specjalna strona na Facebooku pt. Cienie i blaski Gminy Dobrcz a tam internauci...

Bomba biologiczna w gminie Dobrcz… tyka?

Redaktor | 27 mar 2023 Po ujawnieniu bakterii coli w gminie Dobrcz, i sprzecznych komunikatach (wydawanych zwłaszcza w pierwszym dniu) dotyczących chociażby spożywania wody i ustalenia, co można, a czego nie, okazuje się, że czyhają na nas także inne zagrożenia. Anonimowy mieszkaniec postanowił podzielić się z nami kolejną informacją, która mrozi krew w żyłach.

Informacja publiczna dla wszystkich, ale nie dla każdego

kd | 15 wrz 2022 Jednym z narzędzi, które pozwala każdemu na wgląd w pracę administracji publicznej jest wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jednakże jak przekonują się mieszkańcy gminy Dobrcz, nie wszędzie informacje są chętnie udostępniane, a w niektórych przypadkach wręcz zatrudnieni na urzędowych posadach prawnicy robią wszystko, by nie dopuścić do udostępnienia takiej...