Fiński niż [POGODA]

Redaktor | 13 paź 06:40 Będziemy pod wpływem zatoki niżu znad północnego Bałtyku. Od zachodu rozbudowywać się zacznie klin wyżu znad Wielkiej Brytanii. Pozostaniemy jednak w chłodnej masie powietrza arktycznego.

UKW uroczyście rozpoczęło nowy rok akademicki

mk | 12 paź 16:07 We wtorek (12 października) odbyła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uroczystość była połączona z nadaniem tytułu doktora honoris causa profesorowi Bogdanowi Wojciszke, wybitnemu psychologiwi społecznemu.

W Myślęcinku powstanie park iluminacji!

mk | 12 paź 14:40 Od 4 listopada w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” czynny będzie parku iluminacji „Odnaleziony Świat”. Atrakcja zostanie stworzona w oparciu o efekty świetlne i muzykę.

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków

kd | 12 paź 08:14 W tegoroczną jesień wchodzimy z kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

Chłodniej i wilgotniej [POGODA]

Redaktor | 12 paź 07:03 Obszar wyżowy, który jeszcze do niedawna pokrywał niemal całą Europę, został rozcięty przez niż, znajdujący się nad Bałtykiem i Skandynawią.

Zmierzyli się na florety w bydgoskiej „Arenie” [ZDJĘCIA]

ak | 11 paź 12:05 W niedzielę (10 października) w HSW „Arena” przy ulicy Toruńskiej po raz dwudziesty odbył się ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Rozgrywki na stałe wpisały się już w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.