Po wichurze [POGODA]

Redaktor | 22 paź 07:28 Wczorajszy bardzo silny wiatr wyrządził sporo szkód. Między innymi w Osówcu koło Bydgoszczy przewrócone drzewo spowodowało perturbacje w ruchu na drodze ekspresowej S5. Przez ponad dwie godziny zablokowany był jeden z pasów jezdni w kierunku Poznania.

Teatr w teatrze. Mozart w Operze Nova

Marta Kocoń | 21 paź 21:03 – W naszej inscenizacji bohaterowie udają się w daleką podróż, nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie – tłumaczy reżyser Paweł Szkotak. Po wielomiesięcznych przygotowaniach na scenie Opery Nova wystawione zostanie „Così fan tutte” Amadeusza Mozarta. Premierę zaplanowano na sobotę (23 października).

Jakub Kuszlik z dwiema nagrodami w Konkursie Chopinowskim

mk | 21 paź 18:52 Związany z bydgoską Akademią Muzyczną Jakub Kuszlik zdobył IV Nagrodę (ex aequo z Aimi Kobayashi) oraz specjalną Nagrodę Polskiego Radia w XVIII Konkursie Chopinowskim. – Bardzo dziękuję za tak duże zainteresowanie moimi recitalami. Gratuluję wszystkim laureatom i finalistom! – napisał na Facebooku.

Pierwsze Targi Książki Regionalnej już w ten weekend w Osielsku

Redaktor | 21 paź 18:13 Targi książki, prelekcje historyczne, spotkania z autorami i olimpijczykami, pokazy grup rekonstrukcji historycznej – to tylko część atrakcji przygotowanych z myślą o I Kujawsko-Pomorskich Targach Książki Regionalnej, które odbędą się w Osielsku 23 i 24 października.

Wymówka dla naiwnych [FELIETON]

Redaktor | 21 paź 14:39 Szerokim echem odbiła się zapowiedź Prezydenta o czekających nas podwyżkach za bilety komunikacji miejskiej oraz postój w Strefie Płatnego Parkowania. Mimo że Rafał Bruski Prezydentem jest ponad dziesięć lat, to całą winą za obecny stan rzeczy – jak się Państwo zapewne domyślacie – standardowo obarczył „rząd PiS”.

Nie żyje mjr Maria Kowalewska ps. „Myszka”, żołnierz NSZ

ak | 21 paź 13:49 W środę, 20 października, w wieku 94 lat zmarła mjr Maria Irena Kowalewska ps. „Myszka” – żołnierz Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych im. Brygadiera Mączyńskiego, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim (w szpitalu polowym na Woli) - poinformował Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Front czyli deszcz i silny wiatr [POGODA]

Redaktor | 21 paź 07:57 Rozległy układ niskiego ciśnienia z ośrodkiem nad morzem Norweskim kształtuje pogodę w znacznej części Europy i także w naszym regionie. Od północnego zachodu przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego

Skwer Inwalidów Wojennych zostanie zrewitalizowany

kd | 20 paź 13:38 Skwer Inwalidów Wojenny ma zostać odnowiony. Jak informuje miasto - odnowione zostaną alejki, dosadzimy więcej drzew i krzewów oraz ustawimy nowe ławki. Prace pochłoną prawie pół miliona złotych. Wcześniej teren został doświetlony.