Kolekcjoner płyt zatrzymany

ak | 19 kwi 08:31 Pięć lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, którego namierzyli i zatrzymali inowrocławscy kryminalni. Mimo zamaskowania został zdemaskowany i odpowie za kradzież.

Trzy ciepłe dni [POGODA]

Redaktor | 19 kwi 06:13 Główny front, oddzielający powietrze arktyczne od umiarkowanego, biegnie teraz wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży Europy. Północny Atlantyk jest jeszcze zimny — a kontynent już się nagrzewa. Przesunięcie tego frontu na wschód jest blokowane przez wyż skandynawski.

Bydgoszcz da schronienie rodzinom z Białorusi

ak | 18 kwi 18:02 Bydgoszcz w geście solidarności wyraziło wolę pomocy rodzinom z Białorusi. Władze miasta deklarują, że pomogą dwóm rodzinom , ofiarom politycznych represji po sierpniowych wyborach prezydenckich. Miasto użyczy mieszkań i ogłosiło zbiórkę publiczną , która ułatwi im start.

Animocje 2021. Propozycje festiwalowe dla przedszkolaków i uczniów

ak | 18 kwi 15:19 Już po raz 10. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Na okrągłe urodziny tej filmowej imprezy Miejskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo pokazów i zupełnie nowe atrakcje dla starszych i młodszych widzów. Festiwal w całości dostępny będzie na nowej platformie VOD – KULTUREO!

Policjanci odzyskali części od BMW kradzione w Polsce i za granicą

ak | 18 kwi 09:09 Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka odzyskali części od aut kradzionych w Polsce i za granicą. Współpraca ze Strażą Graniczną w Dorohusku skutkowała postawieniem zarzutów paserstwa 38-letniemu właściciel firmy oferującej ich sprzedaż. Trafił on na 2 miesiące do aresztu.

Kwiecień plecień [POGODA]

Redaktor | 18 kwi 07:40 Wczoraj w Bydgoszczy zagrzmiało i padał grad. W prognozie pisaliśmy o popołudniowych opadach i burzach.

Siłą mięśni przez miasto. Testowano rower cargo [ZDJĘCIA]

ak | 17 kwi 17:00 Nowe jednoślady zakupione w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można było wypróbować w sobotę (17 kwietnia) na Starym Rynku. Dla osób zainteresowanych przejażdżką zorganizowano pokaz. Na przejazd zaproszono przedstawicieli władz miasta Bydgoszczy, przedsiębiorców z terenu Starego Miasta, jak również mieszkańców.

Niesamowite znalezisko w lesie. Na odkrycie czekało 76 lat [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 15:06 Podczas prowadzenia prac sadzenia, na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice, odkopano kankę po mleku wraz z osobistymi rzeczami należącymi do żołnierza Wehrmachtu i leśnika, wówczas mieszkającego na terenie Prus Wschodnich, dzisiaj zaś stanowiących okolice Ełku.