Australian Open - Linette półfinalistką w Wielkim Szlemie!

Redaktor | 25 sty 17:25 Magda Linette osiągnęła półfinał w Wielkim Szlemie! Zawodniczka AZS Poznań osiągnęła najlepszy wynik w karierze w Australian Open, eliminując byłą liderkę rankingu WTA Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5. Do ćwierćfinału wśród juniorek awansowała Weronika Ewald (GAT Gdańsk/PZT Team).

Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 24 sty 19:05 Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.

Maksimum ciśnienia [POGODA]

Redaktor | 24 sty 08:37 Rozległy wał wyżowy oddziela od siebie ośrodki niżowe. Ciśnienie u nas jest bardzo wysokie i przekracza 780 mm słupka rtęci (1040 hPa). Taka sytuacja potrwa do jutra. Na czwartek spodziewane jest nadejście znad morza Północnego głębokiej zatoki niżowej z frontami atmosferycznymi.

Seniorzy – sól naszej ziemi

Redaktor | 23 sty 20:06 Seniorzy coraz częściej łamią stereotypy związane z wiekiem – pracują, biorą udział w warsztatach i kursach, korzystają z komputera. Marszałkowska polityka senioralna uwzględnia różnorodne potrzeby tej grupy wiekowej. Dziś (23 stycznia) odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Polityki Senioralnej połączone z seminarium na temat działań na rzecz seniorów. Spotkanie...

Odwrócenie porządku [POGODA]

Redaktor | 23 sty 01:04 Zapowiadana przebudowa ciśnień nad Europą została zrealizowana. Od centrum stacjonarnego wyżu nad centralną Rosją przez Białoruś, Litwę i Łotwę nad Bałtyk i dalej na zachód mamy wydłużony klin wysokiego ciśnienia, obejmujący już prawie całą Europę z wyjątkiem Italii, gdzie wciąż mamy pozostałości niżu, który przyniósł nam w sobotę śnieżycę.

20 stycznia minęła 103 rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Redaktor | 22 sty 20:14 20 stycznia minęła 103 rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Jest to święto Odzyskania Niepodległości naszego Królewskiego Miasta zatem i święto #StraznicyBydgoszcz, bowiem 20. stycznia dzień po wyzwoleniu Fordonu radość zawitała do Bydgoszczy.

Budowa wyżu i front śródziemnomorski [POGODA]

Redaktor | 22 sty 08:10 Budowa wielkiego wyżu nad Europą, którą zapowiadaliśmy kilka dni temu, jest realizowana, ale nad morzem Śródziemnym utworzył się jeszcze niewielki aktywny niż, którego front ciepły przejdzie przez Europę wschodnią ze wschodu na zachód.

Australian Open - Magda Linette w 1/8 finalu w Wielkim Szlemie!

Redaktor | 21 sty 19:23 Magda Linette (AZS Poznań) po raz pierwszy osiągnęła 1/8 finału w Wielkim Szlemie! W trzeciej rundzie Australian Open wyeliminowała 18. na świecie Jekaterinę Aleksandrową 6:3, 6:4. Kolejną rywalką Polki będzie w poniedziałek Francuzka Caroline Garcia, numer cztery w rankingu WTA.

Pożegnanie ze służbą insp. Artura Malinowskiego - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Redaktor | 21 sty 14:55 Dziś (20.01.2023 r.), po 32 latach służby w Policji, na zasłużoną emeryturę odszedł insp. Artur Malinowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który nadzorował pracę pionu kryminalnego kujawsko-pomorskiej Policji. Wcześniej przez wiele lat był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Obowiązki na tym stanowisku...