Ponowna inwazja chłodu [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:32 Za frontem chłodnym, o którym pisaliśmy już wczoraj, napływać będzie dziś chłodne powietrze polarne morskie, w którym pozostaniemy przez kilka dni. Oznacza to ochłodzenie i przelotne opady. Równie chłodnym zapowiada się najbliższy weekend.

Nie żyje Maksymilian Kasprzak - ostatni ułan

ak | 21 kwi 13:27 W wieku 101 lat zmarł we wtorek (20 kwietnia) Maksymilian Kasprzak, ostatni ułan, kombatant września 1939, żołnierz przedwojennego 8. Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie, harcerz, członek honorowy towarzystwa wioślarskiego. Związany z Bydgoszczą z wyboru. Jak sam mówił, miasto nad Brdą to jego dom.

Z Polski piechotą do Portugalii. Idzie, żeby spełnić marzenia

mk | 20 kwi 22:30 Grzegorz Stenka z Bydlina koło Ustki pieszo przez Santiago de Compostela chce dotrzeć do Cabo da Roca w Porugalii. To łącznie ok. 6445 kilometrów, które dedykuje dzieciom z hospicjum w Gdańsku, zbierając dla nich pieniądze. 19 kwietnia dotarł do Bydgoszczy.

Marian Rejewski w politycznej grze prezydenta Bydgoszczy [KOMENTARZ]

Krzysztof Drozdowski | 20 kwi 13:17 Prezydent Rafał Bruski w piśmie do prezesa NBP zwrócił się z propozycją umieszczenia wizerunku Mariana Rejewskiego na banknocie kolekcjonerskim. Jednocześnie nie powstrzymał się od komentarza o planowanym umieszczenia na takim banknocie wizerunku prezydenta Lecha Kaczyńskiego.