Skwer im. prof. Kałużnego uroczyście otwarty

Redaktor | Wczoraj 20:25 Zakończyła się rewitalizacja skweru, którego patronem został wybitny okulista profesor Józef Kałużny. W piątek (30 września) odbyło się uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli okuliści z całej Polski.

25-latek pędził ulicą Fordońską 117 km/h. Pożegnał się z prawem jazdy

Redaktor | Wczoraj 11:18 Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 25-latek pędził ulicą Fordońską 117 km/h. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości dwa tysiące złotych oraz 14 punktami karnymi.

Było to już 42. ślubowanie urzędników [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 wrz 12:02 „Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w piątek (30 września) siedmioro pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

Przyjeżdżali do Bydgoszczy kraść katalizatory. Mieli też amfetaminę

Redaktor | 30 wrz 11:16 Bydgoscy policjanci namierzyli i zatrzymali grupę z woj. pomorskiego specjalizującą się w kradzieżach katalizatorów. Cała trójka wpadła w ręce bydgoskich kryminalnych w centrum miasta. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany. Drugi w tym roku opuścił więzienie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Bez nadzwyczajności [POGODA]

Redaktor | 30 wrz 06:37 Jesteśmy w obszarze obniżonego ciśnienia, obejmującym prawie całą Europę. Z południowego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Szpital im. dr. Biziela doceniony. Zdobył aż trzy nagrody

ak | 29 wrz 20:12 W czwartek (29 września) podczas uroczystej Gali w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie bydgoski szpital im. dr. J. Biziela został aż trzykrotnie nagrodzony. W trakcie uroczystości wręczono nagrody w konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.