Czy w Bydgoszczy powstanie szpital polowy? Jest wniosek prezydenta

Krzysztof Drozdowski | Dzisiaj 11:40 W ciągu tygodnia na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie pierwszy szpital polowy z łóżkami na 500 osób. Podobne szpitale mają powstać również w innych miastach mających problem z brakiem miejsc w placówkach szpitalnych. Z wnioskiem o utworzenie takiego szpitala w Bydgoszczy wystąpił prezydent Rafła Bruski.

Wyż pomiędzy niżami [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:26 W chłodnym powietrzu polarnym napływającym z wysokich szerokości geograficznych, nad środkową Europą uformował się wędrowny wyż OTMAR, który jutro kierować się będzie w stronę morza Czarnego.

Z wdzięczności za Jana Pawła II. „Te Deum” Krzysztofa Herdzina

mk | Wczoraj 10:01 To dzieło jest wyznaniem miłości do człowieka, którego nie ma z nami od 15 lat, ale pozostał w naszych sercach - mówił marszałek Piotr Całbecki w Filharmonii Pomorskiej. 16 października melomani usłyszeli prawykonanie „Te Deum” Krzysztofa Herdzina, dedykowane Janowi Pawłowi II.

Spotkanie religijne na siłowni, a może płatne testowanie sprzętu? Jak siłownie omijają prawo

kd | Wczoraj 09:36 Siłownie i kluby fitness kolejny raz zostały w tym roku zamknięte z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa. Od razu rozpoczęły się protesty. Niektóre siłownie próbują ominąć zakazy. Właściciele jednej z siłowni w Krakowie wymyślili, że przekształcą ją w... sklep i kościół. Jak napisali, można przyjść na płatne "testowanie sprzętu" albo "spotkania religijne".

Podatek od posiadania psa. W 2021 roku duże kwoty

Jarosław Aleksander | Wczoraj 08:55 Podatek od psa obowiązuje w Polsce od 1991 roku, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia. Jest on dochodem gminy, która jest odpowiedzialna za ustalenie jego wysokości. Zgodnie z Ustawą o podatkach i opłatach lokalnych gminy mogą ustalać podatek od psa nie większy niż limit, który z kolei ustala Ministerstwo Finansów.

Deszczowa niedziela, słoneczny poniedziałek [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:39 Słabe opady deszczu z rodowodem atlantyckim, wiązać się będą z przejściem frontu chłodnego. Front przesuwając się na południowy wschód, prowadzić będzie świeże powietrze polarne, a za nim jutro przyjdą większe rozpogodzenia i następować będzie generalna zmiana warunków pogodowych.