Mural z Kanałem Bydgoskim. Wniosek radnego Szymona Roga wpłynął do Prezydenta

Krzysztof Drozdowski | 11 maj 09:25 Niedługo nastąpi otwarcie nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego, a w przyszłym roku będzie okrągła 250.rocznica budowy Kanału. Aby uświetnić oba wydarzenia, jeszcze bardziej wypromować i ukazać piękno bydgoskiej "perły" - Kanału Bydgoskiego - złożyłem dziś stosowny wniosek do Prezydenta Rafała Bruskiego o organizację muralu na kamienicy przy ul. Nakielskiej, która...

Coraz cieplej [POGODA]

Redaktor | 11 maj 06:56 Mamy w Polsce ciepłe, wiosenne powietrze. Ale tak nie jest w całej Europie. Przez wschodnie Niemcy, równolegle do linii Odry, przebiega front, oddzielający to ciepłe powietrze, od chłodnego, wciąż dominującego w Europie zachodniej.

Wyścig balonów nad regionem! Będzie widowisko

Redaktor | 10 maj 18:10 Blisko dwadzieścia balonów z międzynarodowymi drużynami na pokładzie pojawi się w sierpniu na kujawsko-pomorskim niebie. Wszystko za sprawą zaplanowanych na koniec wakacji Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych w lotach długodystansowych o puchar Gordona Bennetta.

Zielona Bydgoszcz! Zrób zdjęcie i wygraj

mk | 10 maj 14:44 Zdjęcia akcji proekologicznych lub przyrody Bydgoszczy można zgłaszać w konkursie promującym remediację terenów pozachemowskich. Zwycięskie prace znajdą się w pamiątkowym kalendarzu, a laureaci otrzymają nagrody.

Będą zmiany na plaży w Pieczyskach! Umowa podpisana

mk | 10 maj 10:53 - Taki widok Pieczysk będzie już tylko historią - ruszamy z inwestycją, na którą wszyscy niecierpliwe czekamy! - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Koronowie. 5 maja podpisano umowę na zagospodarowanie plaży przed nowym sezonem.

Wreszcie prawdziwa wiosna [POGODA]

Redaktor | 10 maj 07:09 Niż „Hubertus” z centrum nad Irlandią i Wyż „Utine” z centrum nad Rosją tworzą układ, który wreszcie umożliwił napływ do Polski bardzo ciepłego powietrza z południa.