17 tramwajów PESA Twist dla Craiova w Rumunii. Umowa podpisana

ak | 19 lip 15:43 Umowa na dostawę 17 tramwajów PESA Twist została podpisana w poniedziałek (19 lipca) w ratuszu w Craiova. Zakup taboru jest częścią realizowanego przez władze Craiova projektu modernizacji transportu publicznego finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach czwartej osi priorytetowej: „Wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich”, a jego...

Wakacje w Operze Nova: kostiumy na wystawie i przymiarki do „Bulwaru…”

kd | 19 lip 11:34 Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w...

Za frontem będzie chłodniej [POGODA]

Redaktor | 19 lip 06:09 Będziemy na skraju wyżu znad wysp Brytyjskich, ale od północnego zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa z kolejnym frontem chłodnym. Front ten w dzień będzie przemieszczał się na południowy wschód do centrum kraju. Za nim napłynie chłodniejsze powietrze atlantyckie.

Szczęście bez rąk jest możliwe [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 18 lip 20:21 – Chcę dawać innym nadzieję. Kiedy uda się wykrzesać ją choćby w jednej osobie, to jestem bardzo szczęśliwy – mówi Przemek Wieczorek, pedagog, wykonawca chrześcijańskiego hip-hopu. Od 16 lat nie ma rąk.

Przebudowa układu [POGODA]

Redaktor | 18 lip 08:32 Sprawdza się opisany wczoraj scenariusz zmiany w atmosferze. Nad Finlandią znajduje się niż „Christoph”, a nad wyspami Brytyjskimi — wyż „Dana”. Zgodnie z prawami fizyki pomiędzy nimi popłynie powietrze z północy na południe. Jutro wyprze ono z Polski powietrze tropikalne, które jeszcze nam towarzyszy.