Gratka dla fanów komunikacji. Zabytkowe autobusy na linii 53

Redaktor | 24 wrz 2022 Miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zapraszają na ostatni w tym roku bezpłatny przejazd zabytkowymi autobusami na liniach miejskich. W weekend (24-25 września) klasyki kursować będą na specjalnej, bezpłatnej linii w relacji ul. Łukasiewicza – Dworzec Błonie. Przejazdy realizowane będą pomiędzy rozkładowymi kursami linii 53 i...

Uwaga! Zmiany w komunikacji tramwajowej na ul. Fordońskiej

Redaktor | 21 wrz 2022 Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji publicznej, w piątek (23 września) planowane jest rozpoczęcie montażu rozjazdów nakładkowych w torowisku przy ul. Fordońskiej od strony mostu Kazimierza Wielkiego. Prace pozwolą zachować ciągłość ruchu tramwajowego, pomimo prowadzonych robót przy budowie nowych mostów i dróg dojazdowych.

Uwaga! W weekend zmiana organizacji ruchu w centrum Bydgoszczy

ak | 27 sie 2022 W związku z zaplanowaną na weekend imprezą pn. „Tołoka, Solidarni z Niepodległą Ukrainą”, czyli wzajemna pomoc i zabawa, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu w obrębie ul. Mostowej, Placu Teatralnego i ul. Grodzkiej.

Postępy na budowie mostów nad Brdą [VIDEO]

mk | 24 sie 2022 – Jeszcze w sierpniu przywiezione, zamontowane i nasunięte nad rzekę, zostaną ostatnie elementy stalowe mostu tramwajowego nad Brdą – informuje Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Drogowcy opublikowali film przedstawiający postępy robót.