Bydgoszcz pamięta o Polskim Państwie Podziemnym

Redaktor | 27 wrz 17:40 83 lata temu utworzone zostało Polskie Państwo Podziemne. Z tej okazji we wtorek (27 września) w Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające powstanie największego w Europie ruchu oporu.

„Poświęcili swoje życie w służbie wolnej Polsce” – szczątki trzech prezydentów RP na uchodźstwie powrócą do ojczyzny

kd | 27 wrz 08:52 12 listopada, w ramach uroczystości wieńczących obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do kraju powrócą prochy trzech prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Wraz z Ryszardem Kaczorowskim spoczną oni w specjalnym Mauzoleum w murach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Patronat nad tą...

Fronty i deszcze [POGODA]

Redaktor | 27 wrz 06:27 Jesteśmy w zasięgu niżu znad morza Północnego, w strefie frontów. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Dumki i pieśni ukraińskie w Światłowni

kd | 26 wrz 12:05 W piątek (30 września) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 posłuchacie dumek i pieśni ukraińskich w perfekcyjnym, autentycznym wykonaniu. Wystąpi Michał Hajduczenia ze swoim zespołem. Ten artysta już nie raz udowodnił, że czas przeznaczony na posłuchanie jego występów w żadnej mierze nie będzie czasem straconym. Wręcz przeciwnie!

Dlaczego odchodzą z katechezy? Biskup prosi – przemyślcie to!

Redaktor | 25 wrz 11:22 – Wiedza religijna nie jest równoznaczna z wolą religijnego życia, jednak część uczniów chciałyby znaleźć w katechecie osobę, która odpowie na właściwym poziomie na ich wątpliwości. Może zbyt często takiego oparcia nie mają? – rozważa Michał Jędryka, dziennikarz Polskiego Radia PiK. Wspólnie z Tomaszem Rowińskim w audycji radiowej z udziałem ks. prof. Mirosława...