Description of Image

Znowu Bydgoszcz przegrała z Toruniem i to Toruń dostanie kasę

Redaktor | 20 cze 18:03 Toruń, Nakło nad Notecią, Ciechocinek, gminy Solec Kujawski i Osielsko (obie w powiecie bydgoskim) – otrzymają marszałkowskie nagrody za najwyższą frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca. Niebawem (8 lipca) poznamy także przedstawicieli najaktywniejszych społeczności lokalnych: koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP i sołectwa,...

Z wnioskiem o świadczenie rehabilitacyjne nie należy zwlekać

Redaktor | 20 cze 13:01 Gdy kończy się zasiłek chorobowy, a lekarz w dalszym ciągu uznaje, że stan zdrowia pacjenta nie kwalifikuje się do powrotu do pracy, warto pamiętać o tym, że  leczenie może zostać przedłużone. Taką sposobność daje świadczenie rehabilitacyjne. ZUS nie wypłaca go jednak z urzędu. Konieczny jest wniosek. Warto złożyć go co najmniej na 6 tygodni przed zakończeniem pobierania...

MZK testuje kolejny autobus niskoemisyjny

Redaktor | 20 cze 11:12 Od 20 do 26 czerwca Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) będą testować na bydgoskich trasach autobus niskoemisyjny Solaris Urbino 12 Mild Hybrid. Testy będą przeprowadzane na liniach autobusowych 74 i 82. 

W Bydgoszczy w kopanej najlepsi akademicy spod Jasnej Góry [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 cze 08:21 Drużyna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie wygrała finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn w Bydgoszczy. W meczu o złoto częstochowianie lepiej egzekwowali rzuty karne od zespołu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Brąz AMP 2024 wywalczyła natomiast ekipa AWF Warszawa.

Dzień bez deszczu [POGODA]

Redaktor | 20 cze 07:37 Dziś o 22.51 zacznie się astronomiczne lato. Jest to moment maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca, gdy biegun północny jest bliżej Słońca niż południowy.