PESA dostarczy kolejne cztery Elfy dla Wielkopolski. Warta ponad 142 mln zł umowa podpisana!

Redaktor | 18 sty 09:43 Co najmniej 240 miejsc siedzących, defibrylator, klimatyzacja, biletomaty, system informacji pasażerskiej, Wi-Fi czy monitoring. To charakterystyka każdego z czterech fabrycznie nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które trafią na tory naszego regionu. Umowę w sprawie dostawy nowych pociągów dla wielkopolskich pasażerów podpisali 17 stycznia 2023 roku w...

Wokół zera [POGODA]

Redaktor | 18 sty 07:09 Przepowiedzieliśmy na ostatnią noc temperaturę minimalną -2 stopnie i taka właśnie temperatura raportowana była przez bydgoskie lotnisko nad ranem.

Przed ochłodzeniem [POGODA]

Redaktor | 17 sty 06:52 Ogromny, rozległy i głęboki niż pokrywa niemal całą Europę. Jego główne centrum znajduje się nad morzem Północnym na wysokości Szkocji.

Olga Ochal po raz trzeci najlepsza w City Trail

Redaktor | 16 sty 09:55 15 stycznia w Myślęcinku odbyła się trzecia już odsłona przełajowych biegów City Trail z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. Aura nie rozpieszczała biegaczy - rywalizacji towarzyszył intensywny deszcz i wiatr. Mimo trudnych warunków, na mecie 5-kilometrowych zawodów zameldowało się 371 osób, a w biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 98 młodych sportowców.

Deszczowa niedziela [POGODA]

Redaktor | 15 sty 07:47 Jesteśmy pod wpływem rozległego i głębokiego niżu, którego ośrodek znad Szkocji przemieszcza się bardzo szybko nad południową Skandynawię. Jednocześnie z zachodu na wschód Polski przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych.

Dynamiczny weekend [POGODA]

Redaktor | 14 sty 08:58 Nasz region jest na skraju niżu z ośrodkiem wtórnym nad Bałtykiem. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.