Jest porozumienie w Polregio. 16 maja nie będzie strajku

Redaktor | 14 maj 13:01 W późnych godzinach wieczornych w piątek (13 maja) w siedzibie spółki podpisane zostało porozumienie między Związkami Zawodowymi a Zarządem Polregio dotyczące wdrożenia podwyżek dla pracowników. Oznacza to, że zapowiedziany na poniedziałek (16 maja) strajk generalny nie odbędzie się.

Komplet punktów pojechał do Starogardu Gdańskiego

Redaktor | 14 maj 09:59 Niebiesko-czarni przegrali w piątek (13 maja) na własnym boisku z KP Starogard Gdański 1:3 w meczu 29. kolejki III ligi (gr. 2). W wyścigu o koronę króla strzelców Kamil Żylski zaliczył 16. trafienie w sezonie i już tylko trzech goli brakuje mu do lidera.

Ostatni Ogrodnik [POGODA]

Redaktor | 14 maj 08:14 Znajdujemy się w na skraju słabego klina wyżu znad zachodniej Europy, od północy zaznacza się wpływ zatoki niżowej, związanej z niżem znad Skandynawii i zokludowanego frontu. Napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosnąć.

Wernisaże, warsztaty, pokazy. Noc Muzeów w Bydgoszczy[PROGRAM]

mk | 13 maj 18:01 Między innymi wernisaż nowej wystawy skarbu bydgoskiego, pokazy eksperymentów naukowych czy warsztaty filatelistyczne odbędą się w sobotę (14 maja) podczas Europejskiej Nocy Muzeów. W tegorocznej odsłonie ENM bierze udział ok. 30 instytucji – muzeów i instytucji kultury. Przybliżamy niektóre z przygotowanych przez nie propozycji.

Temat na czasie – kredyty frankowe

Redaktor | 13 maj 15:03 Swego czasu kredyty we frankach szwajcarskich były korzystnym rozwiązaniem dla kredytobiorców. Niestety, sytuacja się zmieniła i dziś kojarzą się one z długami.

Zaginęła 15-latka. Wiesz, gdzie jest? [KOMUNIKAT]

Redaktor | 13 maj 12:51 Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście poszukuje Luizy W. (lat 15), która 12 maja 2022 r. około godz. 13.00 opuściła szkołę, nie mówiąc, gdzie się udaje i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Rekrutacja do szkół średnich w Bydgoszczy

Redaktor | 13 maj 12:31 Bydgoskie licea, technika i szkoły branżowe rozpoczynają rekrutację uczniów na rok szkolny 2022/23. Od poniedziałku (16 maja) kandydaci mogą składać wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły. Miasto przygotowało łącznie miejsca w szkołach dla ponad 4800 uczniów.

Łagodna wiosna [POGODA]

Redaktor | 13 maj 06:56 Jesteśmy w zasięgu rozległego niżu. Jego ośrodki znajdują się nad morzem Norweskim i północno-zachodnią Rosją. Z zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Dwie wielkie imprezy lekkoatletyczne w Bydgoszczy. Wystąpią gwiazdy!

Redaktor | 12 maj 15:41 Dziewięciu dziesięcioboistów i dwanaście siedmioboistek wystartuje w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego, który w najbliższy weekend (14-15 maja) odbędzie się w Bydgoszczy. To jedna z dwóch dużych lekkoatletycznych imprez w naszym mieście, bo już 3 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się 4. Memoriał Ireny Szewińskiej. Nie zabraknie wielkich...