Centrum Barcina otwarte po rewitalizacji [ZDJĘCIA]

Redaktor | 15 lis 14:42 Wymieniona nawierzchnia chodników i miejsc parkingowych, zmodernizowana fontanna, nowe ławki, siłownia zewnętrzna i nasadzenia nowej zieleni - centrum Barcina (powiat żniński) zmieniło swoje oblicze.

Łukaszenka chce odsyłać migrantów. Stawia jednak warunek

kd | 15 lis 10:52 Aleksandr Łukaszenka w trakcie poniedziałkowej konferencji zapowiedział, że nie dąży do eskalacji konfliktu z Polską, bo takowy byłby całkowicie niekorzystny. Zadeklarował również, że chętnie pomoże w odesłaniu migrantów do ich domów. Stawia przy tym jednak jeden warunek.

To już koniec Facebooka. Powstaje Metawersum

kd | 15 lis 09:34 Spółka Facebook zmieni swoją nazwę na Meta. Marc Zuckerberg przedstawił swoje plany na przyszłość, w której zamierza zrewolucjonizować internet budując swoje matawersum.

Chmurnie i ponuro [POGODA]

Redaktor | 15 lis 06:29 Rozpoczął się okres pogody dość stabilnej, choć takiej, jakiej większość z nas nie lubi

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 15:32 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.

Zawisza przegrał na pożegnanie jesieni

Redaktor | 13 lis 20:49 Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz ulegli przed własną publicznością Unii Janikowo 1:2. To był ostatni mecz rundy jesiennej. Już za tydzień rozpoczyna się kampania rewanżowa.

Z cyklu: Ślepym trafem Otwórz oczy i zobacz

Grzegorz Dudziński | 13 lis 16:07 Dziś mamy Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To doskonała okazja do łamania barier pomiędzy światem osób niewidomych i światem osób widzących. Mało to polityczne sformułowanie – dwa światy. Tak, niestety, jest i trudno tu zaklinać rzeczywistość. Chciałbym, aby było inaczej. Aby widzący i niewidomi tworzyli jeden wspólny świat. Jednak aby się tak stało, potrzeba wzajemnego...