Jak promować wiedzę o Marianie Rejewskim? Konkurs

Redaktor | 29 gru 10:50 31 grudnia bieżącego roku minie 90. rocznica złamania szyfru Enigmy. Sukces rodowitego bydgoszczanina Mariana Rejewskiego i jego kolegów z Biura Szyfrów przyczynił się do skrócenia II wojny światowej o co najmniej 2 lata. Z tej okazji radny Marcin Lewandowski organizuje konkurs konsultacyjny.

Uwaga! Od jutra duże zmiany w ruchu na Fordońskiej

Redaktor | 28 gru 11:54 Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów firma Trakcja SA rozpocznie kolejny etap prac związany z przebudową południowej części ulicy Fordońskiej wraz z torowiskiem. W związku z tym w czwartek (29 grudnia) nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu. Otwarta zostanie m.in. ul. Łęczycka. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Końcówka roku ciepła i deszczowa [POGODA]

Redaktor | 28 gru 06:53 Znajdujemy się na skraju niżu z rejonu cieśnin Duńskich, z południa oddziałuje klin wyżu znad morza Czarnego. Z południowego zachodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

I znowu zimno (ale nie mroźno) [POGODA]

Redaktor | 27 gru 06:18 Nadal znajdujemy się pod wpływem rozległego niżu znad morza Norweskiego i Skandynawii. Jednak w chłodniejszym powietrzu za frontem rozbudowuje się wyż z centrum w rejonie Alp. Z zachodu napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie rosło.

Wigilijna jesień [POGODA]

Redaktor | 24 gru 15:00 Na zachodzie i północy kontynentu obserwujemy silne cyklony przynoszące załamanie pogody w pasie od Skandynawii po wyspy Brytyjskie i półwysep Iberyjski