Nanizać bydgoskie perły na sznurek [FELIETON]

Redaktor | 4 lip 09:03 Znany bydgoski społecznik, wieloletni radny, redaktor i twórca odrodzonego „Miesięcznika Kościelnego” parafii pw. Świętej Trójcy, Andrzej Adamski, mawia, że w Bydgoszczy jest wiele porozrzucanych pereł, które czekają na kogoś, kto je pozbiera i nawlecze na sznurek. 

W strefie zokludowanego frontu [POGODA]

Redaktor | 4 lip 07:05 Nad Skandynawią mamy wyż. Istnieje też wyż Azorski, sięgający klinem przez półwysep Iberyjski i dalej tworzący siodło ze wspomnianym już wyżem Skandynawskim. Jesteśmy właśnie na tym „siodle”. Po jego zachodniej stronie mamy niż z centrum w rejonie Irlandii, a po wschodniej — znany już nam wyż Xero, który dotarł nad Ukrainę.

Mężczyźni kontynuują modlitwę różańcową [ZDJĘCIA]

ak | 3 lip 15:16 W pierwszą sobotę miesiąca (3 lipca) tradycyjnie odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2) do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18).

To unikatowe miejsce w Polsce! Exploseum skończyło 10 lat

mk | 3 lip 11:45 Od 2 lipca 2011 r. na terenie poniemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG Bromberg funkcjonuje Exploseum – oddział Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Jak przekazuje MOB, do połowy ubiegłego roku odwiedziło je blisko 99 tys. osób.

Tym razem deszcze przyjdą nocą [POGODA]

Redaktor | 2 lip 06:57 Będziemy w zasięgu wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Danią. Oddziaływać będą fronty atmosferyczne. Od południowego zachodu rozbuduje się klin wyżowy. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.