Description of Image

Budują coraz więcej chodników w tradycyjne karo

Redaktor | 6 lip 09:55 Rozpoczął się kolejny etap prac przy przebudowie chodników wzdłuż ul. Królowej Jadwigi. Na ważnej, reprezentacyjnej ulicy płyty układane są według historycznego wzoru - w karo i otaczane granitową kostką – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy. Chodniki remontowane są także w innych lokalizacjach m.in wokół rewitalizowanego Rybiego Rynku oraz placu Kościeleckich.

Bydgoski skarb w jednej książce [BYDGOSZCZ MIASTO SKARBÓW]

Redaktor | 6 lip 09:04 Z satysfakcją informujemy, że właśnie ukazała się książka poświęcona Skarbowi Bydgoskiemu. Na ponad 300 stronach przedstawiono wszystkie zabytki, z których składa się to wyjątkowe znalezisko – informuje Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Zawisza podpisał kontrakt z 15-letnim obrońcą

Redaktor | 6 lip 07:52 15-letni Tymon Paichert podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz. Młody środkowy obrońca trenuje w klubie od ponad ośmiu lat, pokazując nieustanny rozwój i zaangażowanie.

Odeszła doktor Ewa Puls. Pożegnania

Redaktor | 5 lip 19:31 Doktor Ewa Puls zmarła w czwartek (4 lipca). Wzruszające pożegnanie zamieścił w mediach społecznościowych Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wypadek w Stryszku

Redaktor | 5 lip 16:48 Jak podają służby, w wypadku uczestniczyło pięć samochodów: cztery auta osobowe oraz ciężarówka, która nie przewoziła ładunku. Pojazdami podróżowało sześć osób, a dwie z nich zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami ciała.

„Historia na wakacjach”. Warsztaty dla dzieci w IPN

Redaktor | 5 lip 13:26 Bydgoski Klub Grota zaprasza dzieci w wieku od 7 do 11 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach „Historia na wakacjach”. Warsztaty odbędą się w siedzibie Delegatury IPN w Bydgoszczy przy ul. Wincentyny Teskowej 1 w dniach 22-26 lipca 2024 roku, w godzinach 7:30-16:30.

Otwarcie ulicy Łęczyckiej po weekendzie

Redaktor | 5 lip 11:44 Zapowiadane już otwarcie ulicy Łęczyckiej po remoncie nastąpi w przyszłym tygodniu - informuje bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w mediach społecznościowych. Wtedy też autobusy wrócą na swoje stałe trasy.

Pociągiem, autobusem i tramwajem z jednym biletem

Redaktor | 5 lip 11:14 Przejazd trzema środkami transportu z jednym biletem w kieszeni? To możliwe! Urząd Marszałkowski przypomina o zintegrowanym bilecie aglomeracyjnym BiT City, który umożliwia przejazd pociągami Polregio i przemieszczanie się w Bydgoszczy i Toruniu komunikacją miejską.