Rozpogodzenie [POGODA]

Redaktor | 29 sty 06:29 Ni to zima, ni to wiosna, tak można scharakteryzować pogodę, którą przyniosła nam druga połowa stycznia

Blokada wyżowa [POGODA]

Redaktor | 28 sty 06:12 Centrum wyżu znad zachodu Europy przemieszcza się na wschód, dziś znajdzie się nad Małopolską. Ciśnienie szybko rośnie. Nie będzie wprawdzie słonecznego dnia, ale możemy liczyć na łagodną pogodę, sprzyjającą wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Znowu wieje [POGODA]

Redaktor | 27 sty 06:44 Wielki niż znad Atlantyku przechodzi na wschód drogą północną przez morza Norweskie i Arktyczne, ale niewielki niż wtórny dostał się nad Bałtyk.

Pożar Fabryki Lloyda. Budynek spłonął doszczętnie

Redaktor | 26 sty 08:25 W nocy z czwartku na piątek (25-26 stycznia) wybuchł pożar w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Budynek, mimo dużej interwencji strażaków, doszczętnie spłonął. Obecnie trwa dogaszanie pożaru, które może potrwać do południa.

Pomiędzy niżami [POGODA]

Redaktor | 26 sty 06:33 Klin wyżowy oddzielający niż schodzący na wschód od niżu atlantyckiego, będzie stopniowo przesuwał się w kierunku wschodnim. Rozciąga się on obecnie od Alp po Finlandię.

Legendarna pierwsza płyta Republiki na licytacji WOŚP

Redaktor | 25 sty 18:41 Przed nami finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Urząd Marszałkowski, jak co roku, zagra razem z WOŚP. Na licytacje kujawsko-pomorskich sztabów orkiestry trafiły między innymi przedmioty przekazane przez samorządowe władze województwa, wśród nich legendarna płyta winylowa Republiki z autografami muzyków, faksymile pierwszego wydania „De revolutionibus” Mikołaja...

Pół kilograma narkotyków zabezpieczone podczas kontroli drogowej

Redaktor | 24 sty 21:10 Policjanci z ruchu drogowego rypińskiej jednostki znaleźli w kontrolowanym pojeździe pół kilograma narkotyków. Należały one do kierowcy. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, kierowca, prowadząc pojazd, był pod wpływem zakazanych substancji. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.