Spotkanie w Galerii Autorskiej: wieczór z poezją i obrazem [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 21 paź 11:02 W poniedziałek, 24 października o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy linorytów Jacka Solińskiego pt. "Płynność", ekspozycja dedykowana jest ks. Janowi Sochoniowi. Wprowadzenie do wystawy zaprezentuje Joanna Gładykowska-Rosińska. Zdarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie z Krzysztofem Grzechowiakiem pt. "Zaległe...

Przed ociepleniem [POGODA]

Redaktor | 21 paź 06:47 Europa wschodnia jest w zasięgu rozbudowanego wyżu z centrum w rejonie morza Czarnego. Z kolei rozległy niż ma ośrodek główny w rejonie Irlandii. Znajdujemy się pomiędzy tymi układami, co sprawia, ze napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Kaczmarofilia, Czerwony Tulipan i 10 lat Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 17:51 Weekend 22 – 23 października to w Bydgoszczy wielkie święto miłośników poezji Jacka Kaczmarskiego, czyli XVII Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. To też dziesiąte urodziny magicznego przybytku kultury, jakim jest Światłownia. To wreszcie niezapomniany koncert legendarnej grupy Czerwony Tulipan na pięćdziesięciolecie artystycznej działalności.

Daria Barszczyk w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 09:47 Obdarzona wielkim talentem i wspaniałym głosem niewidoma wokalistka Daria Barszczyk wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek (21 października) o godz. 18.00. Ta znana w całej Polsce, dzięki występom w Opolu i na największych festiwalach, artystka świetnie czuję się we wszystkich tematach muzycznych – od opery poprzez utwory pop do standardów jazzowych. Daria zapowiada, że w...

Koszykarze zagrają u siebie z ekipą z Gdyni

Redaktor | 20 paź 08:20 Zespół Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz podejmie w piątek (21 października) drużynę Suzuki Arka Gdynia w kolejnym meczu Energa Basket Ligi. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.30.

Szukasz pracy? Ruszają największe w regionie Targi Pracy Offerty

ak | 19 paź 14:06 Kilkudziesięciu wystawców, setki ofert pracy, warsztaty, punkty konsultacyjne i doradcze oraz porady specjalistów – to wszystko już 20 października o godz. 11.00 w bydgoskiej hali widowiskowej Immobile Łuczniczka. Ruszają największe targi pracy w regionie.