Za frontem — wyż [POGODA]

Redaktor | 27 lip 08:05 Wygląda na to, że mamy chwilę wytchnienia od dokuczliwych upałów. Środa i czwartek upłynie pod znakiem orzeźwiającego powietrza polarnego.

W Bydgoszczy będzie głośno. Planowany jest oblot samolotu

Redaktor | 26 lip 21:50 Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało o planowanym przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. oblocie samolotu na terenie miasta. Loty planowane są od środy do piątku (27 –29 lipca) w godz. 9.00–16.00.

Letnia przeplatanka [POGODA]

Redaktor | 26 lip 05:38 Obszar niskiego ciśnienia rozciąga się od Skandynawii po Włochy i oczywiście pozostajemy w jego środku, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Napłynie chłodniejsza, polarna morska masa powietrza.

Pomagali innym, teraz sami potrzebują pomocy [ZDJĘCIA]

Grzegorz Dudziński | 25 lip 21:24 Ogień na poddaszu dwupiętrowego domu w podbydgoskim Wtelnie pojawił się nagle, w środku nocy. Monika i Mirek pozostali z niczym, wszystko strawił ogień. Reszty dopełniła lejąca się hektolitrami woda podczas gaszenia pożaru. Kobieta uratowała tylko dwa kartony najważniejszych dokumentów. Domownicy przeżyli, choć jeden jest trochę poparzony. Przed ogniem umknęła także Natalia z...

Kolejne gminy będą rozprowadzać wśród osób starszych „bransoletki życia”

Redaktor | 25 lip 17:06 11 kolejnych gmin przystąpiło do przygotowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) dużego programu teleopieki domowej, opartego na monitorująco-komunikacyjnych „bransoletkach życia”. Niektóre samorządy już wcześniej uczestniczące w programie zgłosiły zapotrzebowanie na nowe urządzenia, m.in. miasto Toruń (150 bransoletek) i miasto Bydgoszcz (100).