Front i deszcz, a później ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 4 lis 07:55 Od morza Norweskiego przez Europę środkową po basen morza Śródziemnego rozciąga się niż oraz związane z nim fronty atmosferyczne. Po południu od zachodu nasunie się front chłodny. 

Ruszają przygotowania do świąt. Ratusz zapowiada cięcia kosztów

Redaktor | 3 lis 11:18 Mieszkańców, którzy nie mogą doczekać się magii świątecznego klimatu informujemy, że już w listopadzie pojawią się w mieście iluminacje świąteczne oraz choinki. Przyozdobione zostaną okolice Starego Rynku, ulicy Mostowej i rynku w Starym Fordonie. Tegoroczne iluminacje świąteczne będą skromniejsze z powodu trudnej sytuacji finansowej samorządów oraz wysokich cen energii i...

Monika Wachta w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 3 lis 08:39 W piątek (4 listopada) o godz. 18:00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi artystka z Przemyśla, Monika Wachta. Repertuar zróżnicowany: od utworów z lat siedemdziesiątych po współczesne, od znanych przebojów niemal biesiadnych po nostalgiczne wspomnienia tych, którzy odeszli.

Przed frontem chłodnym [POGODA]

Redaktor | 1 lis 06:58 Tak zwany zgniły wyż znad północnej Polski sprawił, że mamy gęste mgły, które zalegać będą prawdopodobnie do południa. Do końca dnia jednak będzie pochmurnie.

Mgła jak w Londynie [POGODA]

Redaktor | 31 paź 06:56 Znajdujemy się pod wpływem rozległego ale słabego wyżu. Z południowego zachodu napływa nadal ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Przed zmianą [POGODA]

Redaktor | 30 paź 07:42 Czekają nas dni z zachmurzeniem całkowitym i intensywną mgłą, a i temperatura będzie o kilka stopni niższa niż dotąd

Nadzwyczaj ciepły październik [POGODA]

Redaktor | 29 paź 07:46 Jesteśmy w zasięgu płytkiej zatoki niżowej znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.