Description of Image

Politechnika będzie kształcić lekarzy. Decyzje zapadły

Redaktor | 13 lip 10:25 Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zakończyła rekrutację na Wydział Medyczny w roku akademickim 2024/25. W projekcie rozporządzenia o w sprawie limitów na kierunkach lekarskich Minister Zdrowia przyznała 60 miejsc bydgoskiej uczelni.

Okiem policyjnego drona lepiej widać wykroczenia [WIDEO]

Redaktor | 13 lip 08:04 Bydgoscy policjanci kolejny raz prowadzili działania pod kątem bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do akcji wykorzystali policyjnego drona.

Po deszczu [POGODA]

Redaktor | 13 lip 06:42 9 mm wody spadło w ciągu nocy w Bydgoszczy. To mniej niż się spodziewano, choć padało całą noc. Poprzedniej doby odnotowano w Bydgoszczy opad w wysokości 23 mm.

Miodobranie na dachu Urzędu Marszałkowskiego [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 lip 20:27 Na dachu Urzędu Marszałkowskiego w pięciu ulach mieszka 150 tysięcy pszczół. Całą wiosnę zbierały nektar, z którego dziś (12 lipca) pozyskaliśmy 100 kilogramów miodu - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W pierwszym tegorocznym miodobraniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki, który prywatnie jest zapalonym pszczelarzem.

Weekendowy rozkład jazdy [PROGRAM]

Redaktor | 12 lip 14:04 Kino plenerowe, triathlon, spacery, wycieczki, koncerty - lista weekendowych wydarzeń jest jak zwykle bardzo długa. Jest w czym przebierać i wybierać.

Dziecko w cyberpułapce. Uzależnienie dzieci i młodzieży od internetu, gier oraz mediów społecznościowych 

Redaktor | 12 lip 11:52 W latach 1994-2003 liczba dzieci z chorobą afektywną dwubiegunową (mania, depresja) wzrosła czterdziestokrotnie [1]. Liczba dzieci, u których zdiagnozowano ADHD, wzrosła o niemal 800% [2]. Jest to jednocześnie czas dynamicznego rozwoju mediów elektronicznych, internetu, komputerów i smartfonów, a co za tym idzie - czas coraz częstszego i dłuższego przesiadywania najmłodszych przed...