Pobiegli, by uczcić pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki [ZDJĘCIA]

ak | 4 paź 12:26 W niedzielę (3 października) z kościoła pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy wystartowało kilkuset uczestników XXIX Biegu Sztafetowego i VI Maratonu Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Biegli, by oddać cześć kapłanowi i męczennikowi.

Wciąż ciepło [POGODA]

Redaktor | 4 paź 07:23 Będziemy pomiędzy wyżem, którego centrum znajduje się nad zachodnią Rosją i niżem z ośrodkiem w rejonie morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, ale od zachodu zbliża się już pofalowany front atmosferyczny związany z tym niżem.

Męski Różaniec ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 3 paź 14:26 W pierwszą sobotę miesiąca (2 października) odbyła się kolejna Procesja Różańcowa Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni modlili się, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi „grzechy nasze i świata”.

Prawdziwy kulturowy tygiel! Redaktor Lewicka-Ritter w Bobrowie

Redaktor | 3 paź 10:42 W Bobrowie, w miejscowym domu kultury działa Izba Dziedzictwa Kulturowego im. ppłk. pilota Jana Zumbacha. Nie wszyscy wiedzą, że przed wojną mieszkał w tej miejscowości człowiek walczący w Bitwie o Anglię, jeden z czołowych pilotów Dywizjonu 303. Legendarną postać przedstawi w swoim reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter, która w Bobrowie poszukiwała śladów ludowego...

Jesienna niedziela [POGODA]

Redaktor | 3 paź 08:29 Jesteśmy w zasięgu zatoki związanej z głębokim i rozległym niżem znad wysp Owczych. Zaczyna napływać cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Zawisza Bydgoszcz zdobywa trzy punkty

Redaktor | 2 paź 21:51 W meczu 11. kolejki III ligi (gr. 2) Zawisza Bydgoszcz wygrał u siebie 1:0 z niepokonaną do tej pory na wyjazdach Polonią Środa Wielkopolska.

Renault FT , cz. 1 i 2 - Adam Jońca [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 2 paź 11:21 Pomimo, że w II wojnie światowej polska broń pancerna w przeciwieństwie do niemieckiej nie odegrała poważniejszej roli to jednak cały czas historii konstrukcji wykorzystywanych przez polskie wojsko wzbudza fascynację i zainteresowanie kolejnych pokoleń miłośników historii.

Światłownia zaprasza na niewidzialny koncert

Grzegorz Dudziński | 2 paź 09:48 Czy niewidomy może prowadzić osobę widzącą? Czy bezbronni, jak dzieci ludzie ze zdrowym wzrokiem mogą nagle szukać pomocy u niewidomego? Mogą – takie cuda będą się dziać w bydgoskiej Światłowni 9 października w trakcie Niewidzialnego koncertu - szanty, blues i ty.