Adrianna Sułek i Wojciech Nowicki zwycięzcami Lauru Królowej Sportu

Redaktor | 17 paź 09:31 Mistrz Europy i wicemistrz świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz wicemistrzyni Europy w siedmioboju Adrianna Sułek zwyciężyli w trzynastej edycji Lauru Królowej Sportu. Złoty laur odebrali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, utytułowani polscy biegacze, którzy w 2022 roku zakończyli sportową karierę.

„Wspólny mianownik” w Galerii Autorskiej [RELACJA, ZDJECIA]

Redaktor | 15 paź 20:00 W czwartek 22 września w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie autorskie z okazji Jubileuszu Zdzisława Prussa pt. „Wspólny mianownik” połączone z promocją książki. Zdarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy fotografii syna Poety – Jarosława Prussa pt. „Miasto”.

Już w niedzielę Gala Lauru Królowej Sportu

Redaktor | 15 paź 17:04 Już w najbliższą niedzielę 16 października święto królowej w Bydgoszczy – Gala Lauru Królowej Sportu. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu spotkają się w City Hotelu – początek o godzinie 17.00. Tydzień później, w Myślęcinku odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Groźny wypadek na DK10 w Przyłubiu. Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

ak | 15 paź 10:49 W piątek (14 października) na drodze krajowej nr 10 doszło do poważnego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, trzy osoby zostały ranne. U jednego z kierowców doszło do zatrzymania akcji serca. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala trafiły trzy osoby.

Deszczowo i frontowo [POGODA]

Redaktor | 15 paź 06:46 Około czwartej nad ranem granicę niemiecko polską przekroczył zokludowany front atmosferyczny z opadami deszczu. Strefa opadów dojdzie do nas wczesnym przedpołudniem.

Nie lada gratka dla miłośników książek. Kujawsko - Pomorski festiwal w Osielsku zaprasza

Redaktor | 14 paź 18:04 W najbliższy weekend (15 i 16 października) w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Centralnej 5a w Osielsku odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników książek. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy - Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego i Fundacja Będziem Polakami. Wstęp wolny.