Od poniedziałku znowu będzie cieplej [POGODA]

Redaktor | 29 gru 08:11 Zanim to jednak nastąpi, w niedzielę i poniedziałek rano można się spodziewać marznącego deszczu powodującego gołoledzie. Wystąpią one w naszym regionie, a ponadto w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Jak doszło do klęski Hitlera? [KSIĄŻKA]

Redaktor | 28 gru 13:39 Do 1941 r. wydawało się, że nikt nie jest w stanie go powstrzymać. O tym, co doprowadziło do końca militarnych sukcesów Hitlera, przeczytamy w nowej książce Andrew Nagorskiego.

Poświąteczne ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 27 gru 06:59 U nas pogodę kształtować będzie wyż „Wiltrud” znad Skandynawii. Z północy zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Blefowali genialnie. Pod znakiem Rosji [KSIĄŻKI]

Redaktor | 26 gru 20:03 O sprytnych działaniach wywiadowczych ZSRR i o Rosji pod rządami Putina przeczytamy w książkach polecanych przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Poznamy też zapomnianego polskiego wizjonera.

Szare święta [POGODA]

Redaktor | 26 gru 08:26 Od zachodu nasuwa się klin wyżu, nazwanego przez Niemców „Vanessa”. Wraz ze wzrostem ciśnienia, dzisiaj i jutro powoli spadać będzie temperatura. W weekend temperatury spadną nieco poniżej zera, ale na krótko… Bałwanka możemy sobie postawić pluszowego, jak na zdjęciu.

Świąteczne… chmury [POGODA]

Redaktor | 25 gru 01:50 Pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż „Cedric”, który będzie się przemieszczać znad Niemiec nad Słowację, a za nim od zachodu będziemy dostawać się na skraj wyżu „Vanessa”.