Noc Muzeów: Salon Hoffman KPCK zaprasza

Redaktor | 17 maj 18:15 W sobotę (18 maja) Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do Salonu Hoffman przy pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Hołd bohaterom Monte Cassino

Redaktor | 17 maj 12:27 Oficjalna delegacja województwa pod przewodnictwem marszałka Piotra Całbeckiego weźmie jutro (18 maja) udział w głównych oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino. W tym jednej z najcięższych i najkrwawszych starć drugiej wojny światowej ważną rolę odegrali polscy żołnierze dowodzeni przez generała Władysława Andersa, którzy 18...

AMP w wioślarstwie w sobotę znów w Bydgoszczy

Redaktor | 17 maj 10:02 Każdy pragnie wyłowić worek medali, ale nikt nie chce złapać “raka”. Po raz kolejny do Bydgoszczy przyjadą uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. W sobotę gospodarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego powalczą o wygraną w klasyfikacji drużynowej uczelni.

Przebudowa układu [POGODA]

Redaktor | 17 maj 06:19 Rozległy niż znad zatoki Biskajskiej, w którym powstają wtórne ośrodki, powoli przesuwa się w kierunku Polski, niosąc przed sobą ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie. Nastąpi zmiana cyrkulacji z północno-wschodniej na południowo-zachodnią.