Kruk Changer w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 8 wrz 14:56 W sobotę (10 września) w bydgoskiej Światłowni zaśpiewa Kruk Changer – genialny wykonawca i autor mądrych pieśni. Przyjedzie z serca Bieszczadów, na swój debiutancki koncert przywożąc utwory autorskie i pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Furia wikingów czy furia czytania [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 8 wrz 10:24 Na bazie popularności popularnego w ostatnim czasie serialu o wikingach powstają różne produkcje czy to filmowe czy książkowe, które pełnymi garściami czerpią inspirację z telewizyjnego serialu. Czy słusznie? Jedną z osób, która postanowiła wykorzystać ten trend jest Daniel Komorowski, który zadebiutował powieścią pt. "Furia Wikingów".

Ballady zespołu Universe zabrzmią w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 7 wrz 08:45 W piątek (9 września) Otwarta Przestrzeń „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15) w Bydgoszczy zaprasza na koncert poświęcony twórczości Mirosława Breguły pt. „UNIVERSEalnie”. Podczas muzycznego spotkania będzie można zasłuchać się w mniej i bardziej znanych utworach zespołu Universe w wykonaniu i aranżacji Radosława Bugańskiego.

Tajemnica przyjaźni w Galerii Autorskiej [RELACJA, ZDJĘCIA]

Redaktor | 2 wrz 12:36 Najnowszej książce Marka Kazimierza Siwca pt. „Przyjaźń” poświęcone było lipcowe spotkanie poetyckie w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Teksty czytała Alicja Mozga; śpiewała – Roma Warmus; Mieczysław Giedrojć zaprezentował etiudę pantomimiczną „trzeci wiersz – mim między słowem a obrazem”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów Wojciecha...

„Sobie Przeznaczeni” w Światłowni

Redaktor | 2 wrz 09:39 Alina i Krzysztof Galas z Poznania są parą zarówno na scenie, jak i w codziennym życiu. W bydgoskiej Światłowni zaśpiewają utwory autorskie z tekstami i Aliny, i Krzysztofa. Pokażą widzom swój intymny, mały świat.

Pokazy. warsztaty, wystawy. Po raz siódmy odbędzie się TeHoFest [PROGRAM]

Redaktor | 30 sie 14:10 „Nowa energia” – to hasło, które w tym roku będzie towarzyszyć świętu Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Od piątku do niedzieli (2-4 września) w obiektach muzealnych w naszym mieście odbędą się liczne pokazy, warsztaty, wernisaże wystaw. Pierwszy raz w imprezie wezmą udział także Pałace w Ostromecku.