Description of Image

Drums Fusion. Znamy już nazwiska nagrodzonych artystów

Redaktor | 3 cze 14:37 W niedzielę wieczorem odbyła się oficjalna inauguracja 17. Miedzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Data jest nieprzypadkowa, bowiem 2 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Perkusji, który w 2016 roku, na festiwalu Drums Fusion właśnie proklamował John Beck. W tym roku celebrowaliśmy go w sali koncertowej...

Adela Konop w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 27 maj 19:50 W piątek, 31 maja, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi Adela Konop – jedna z najlepszych bydgoskich wokalistek jazzujących. Będzie poetycko, będzie jazzowo, będzie autorsko. Zapraszamy!

Młodzi pianiści z całego świata walczyli w Szafarni. Są wyniki [FOTO]

Redaktor | 26 maj 17:17 Czterdziestominutowy występ szesnastoletniej uczennicy Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie składający się z utworów Mozarta i Chopina zdobył uznanie jury 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, które przyznało młodej pianistce nagrodę główną. Zwyciężczyni i pozostałym laureatom gratulował dziś (26 maja)...

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski: W nowym odcinku cyklu Lektury od_Rzucone#7 o Oleńce i... [WIDEO]

Redaktor | 22 maj 15:56 Oleńka — bohaterka Potopu — była osobą przede wszystkim mocnego i niezwykłego charakteru. Tłumaczy to Kmicicowi na samym początku powieści Kokosiński, zadziorny szlachcic jednak zdaje się nie pojmować lub nie dowierzać jego słowom. Ale to nie Oleńka jest najważniejszą bohaterką Potopu. Ma przecież konkurentkę. O tym i nie tylko o tym mówi Beata Wyszomirska.

Niewidzialny koncert szanty w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Grzegorz Dudziński | 22 maj 09:20 W sobotę (25 maja) o godz. 18.00 bydgoska  Światłownia ( ul. św. Trójcy 15) zaprasza na swoje danie specjalne, czyli niewidzialny koncert. W całkowitych ciemnościach Marcin Białczyk pożegluje na swojej muzycznej łajbie w rytm marynarskich i żeglarskich pieśni. Niewidzialny koncert to możliwość zupełnie innego, głębszego odbioru muzyki. Zapraszamy!

Konkurs w Szafarni potrwa do niedzieli [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 21 maj 19:57 Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina w wykonaniu Zbigniewa Raubo i kwartetu smyczkowego zainauguruje w środę (22 maja) 31. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Konkurs, który od 1992 roku organizuje marszałkowski Ośrodek Chopinowski w Szafarni, wsparł finansowo samorząd województwa.

Uliczniaki w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Grzegorz Dudziński | 21 maj 13:41 W piątek, 24 maja o godzinie osiemnastej, w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi zespół Uliczniaki, czyli artyści zafascynowani barwnym folklorem miejskim. Te piosenki chyba wszyscy znamy, ale właśnie dlatego będzie nam się lepiej ich słuchało. Zapraszamy!

Jubileusz Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 21 maj 07:53 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza w przyszłą środę (29 maja) o godz. 18.00 na wydarzenie pt. „Puls wzajemności – 45. rocznica działalności Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego”. Imprezę w Salonie Hoffman poprowadzi Urszula Guźlecka.