Targi książki w domowym zaciszu

kd | 2 paź 12:08 W dniach od 1 do 25 Wydawnictwo Replika zaprasza na -Targi książki w domowym zaciszu. Będzie można nabyć nową publikację Leszka Adamczewskiego nad którą Tygodnik Bydgoski objął patronat medialny.

Bydgoski Festiwal Muzyczny w toku. Co jeszcze przed nami?

mk | 1 paź 14:31 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia w Filharmonii Pomorskiej zabrzmią utwory Stanisława Moniuszki w wykonaniu Kasi Moś i orkiestry kameralnej AUKSO.W kolejne dni BFM na estradzie gościć będą m.in. artyści z Niemiec i Ukrainy. Wszystkich koncertów można słuchać online.

Bydgoszcz chce dołączyć do sieci miast UNESCO!

Marta Kocoń | 30 wrz 16:51 – Nie mamy najmniejszych powodów, by czuć kompleksy, przeciwnie – mówi Henryk Martenka, wiceprezes Towarzystwa Muzycznego im. I.J. Paderewskiego. Bydgoszcz będzie starać się o tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Koniec lata? Polski Dzień Bluesa na Starym Rynku

Jacek Kargól | 29 wrz 00:48 W jeden z ostatnich prawdziwie upalnych dni tego lata, z okazji Polskiego Dnia Bluesa, wystąpiła na Starym Rynku „Okolicznościowa Uliczna Orkiestra Bluesowa” będąca właściwie poszerzonym składem zespołu „Doktor Blues”. Koncert odbył się 16 września w środę i symbolicznie zwiastował nadejście jesiennego, bluesowego nastroju.

Camerimage w tym roku hybrydowo

mk | 28 wrz 16:10 W festiwalu EnergaCamerimage 2020 będzie można uczestniczyć zarówno na żywo, jak i online. Część seansów i wydarzeń towarzyszących zostanie udostępniona na platformie internetowej.

Drugie życie fontanny „Potop”

Jacek Kargól | 28 wrz 00:01 Mijając najsłynniejszą obok „Łuczniczki” rzeźbę w Bydgoszczy nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ona wyrazem wielu kolejnych determinacji. Zaprojektowania i odlania przez niemieckiego artystę, a potem pokonania technicznych przeszkód i uruchomienia, wykorzystania metalu, z którego została wykonana, na cele krwiożerczej, antykulturowej wojny wywołanej przez...

Miastu na stulecie. Wystawa w BCOP

Redaktor | 24 wrz 18:33 Z okazji 100-lecia przyłączenia Bydgoszczy do Polski w BCOP (ul. Gdańska 5) można oglądać wystawę „Artyści bydgoscy - miastu”. To już druga wystawa z cyklu, przygotowana przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Anny Osińskiej.