Wracają koncerty nad Brdą! „Rzeka Muzyki” od 3 lipca

ak | 22 cze 20:33 Poezja śpiewana, Izabela Trojanowska, recital – to niektóre propozycje w ramach „Rzeki Muzyki”. Cykl koncertów w amfiteatrze przy Operze Nova wraca po zimowej przerwie. Wszystkie koncerty są ogólnodostępne i darmowe.

Najlepsza książka o tematyce regionalnej otrzymała nagrodę marszałka. Wyróżniono książkę o Bydgoszczy

Redaktor | 20 cze 08:30 14 czerwca odbył się VIII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej w Książnicy Kopernikańskiej. To wydarzenie, podczas którego można było znaleźć pozycje trudno dostępne w księgarniach, wziąć udział w debatach i spotkaniach z autorami i redaktorami. Poznaliśmy także laureatów konkursu na książkę o tematyce regionalnej. Nagrodę główną otrzymała „Toruńska kamienica...

Barbara Kalinowska zaśpiewa o Kujawach w Światłowni

Redaktor | 15 cze 19:30 Sławna bydgoszczanka, Barbara Kalinowska, wybrała Światłownię (ul. Świętej Trójcy 15) na miejsce promocji swojej pierwszej autorskiej płyty. Zaśpiewa o najpiękniejszych miejscach, które zachwyciły ją w trakcie wojaży po świecie. Zaśpiewa o Kujawach.

MuzyKuny po raz pierwszy w Światłowni! [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 9 cze 16:44 MuzyKuny, czyli duet braci Radka i Daniela Kuneckich, po raz pierwszy wystąpi w bydgoskiej Światłowni (ul. Świętej Trójcy 15)  w piątek 10 czerwca o godz. 18.00. Bracia zabiorą słuchaczy na wędrówkę w świat górskich potoków, wysokich szczytów i biwakowych ognisk.