Wielkie sekrety arcydzieł sztuki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 kwi 10:32 Dwoje autorów, prywatnie małżeństwo zainteresowane sekretami kryjącymi się w arcydziełach sztuki zabierają czytelników w niesamowitą podróż, Przed czytelnikami odkrywają największe sekrety.

Kultureo. Bydgoskie MCK utworzyło platformę VOD

Redaktor | 7 kwi 13:58 Koncerty, spektakle, wywiady Miejskie Centrum Kultury udostępnia w nowy sposób - na platformie VOD www.kultureo.pl. Do 8 kwietnia można tu oglądać filmy, które walczą o wejście do festiwalu Animocje.

Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 10:16 Wacław Król to polski as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Oprócz tego był również pisarzem. Będąc na emeryturze napisał ponad 20 książek o tematyce lotniczej. Obecnie do rąk czytelnika trafia kolejna, której maszynopis udało się odnaleźć.

Udręczeni. Historia prawdziwa [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 mar 19:13 Demony czekają na zaproszenie do wejścia, ale nie zawsze chcą się wynieść, gdy się im każe… - możemy przeczytać we wstępie do kolejnej książki opisującej historie, z którymi stykali się Ed i Lorraine Warrenowie. Ed Lorraine był jedynym świeckim demonologiem uznanym przez Watykan.

Negocjacje w Filharmonii Pomorskiej. Kolejny krok do rozbudowy

mk | 27 mar 11:50 W piątek (26 marca) w Filharmonii Pomorskiej trwały negocjacje w sprawie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej remontu, przebudowy i rozbudowy gmachu. - Uroczyste podpisanie umowy planowane jest na pierwszą połowę maja - zapowiada instytucja.

Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakle

ak | 18 mar 14:26 Zaplanowane na koniec marca premierowe spektakle baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie" oraz planowane na początek kwietnia przedstawienia opery Stanisława Moniuszki „Halka" zostają odwołane.

Nowa trasa zwiedzania Exploseum dostępna od wtorku

mk | 14 mar 16:05 Od 16 marca do dotychczasowej trasy zwiedzania Exploseum dołącza alternatywna, industrialna trasa terenowa. Teren dawnej fabryki będzie można obejść z zewnątrz, poznając się m.in. sposoby maskowania budynków.

U-booty na Morzu Śródziemnym 1943-1944. Zagłada [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 10 mar 12:06 Przedstawiana publikacja jest niejako kontynuacją poprzedniej książki Łukasza Grześkowiaka pt. U-Booty na Morzu Śródziemnym 1941–42, która ukazała się w 2017 roku. Teraz autor oddaje nam publikację traktującą o zagładzie tej samej broni na tym samym akwenie wodnym.

Koncert z okazji Dnia Kobiet z muzyką filmową [ZAPROSZENIE]

ak | 7 mar 17:41 Z okazji Dnia Kobiet wyjątkowe muzyczne kwiatki Filharmonia Pomorska chce podarować wszystkim Paniom. Gorąco zaprasza na koncert 8 marca o godz. 19:00, aby na żywo posłuchać muzyki, którą znamy i którą kochamy. Bilety do nabycia w kasie FP oraz na portalu bilety24.pl

Opera Nova przygotowuje się do baletowej premiery

Redaktor | 28 lut 09:58 Obfitość baroku i ascetyczna muzyka współczesna – czy do każdego rodzaju muzyki równie chętnie układa się choreografie tańca współczesnego? Odpowiedź na te pytania przyniesie najnowszy spektakl przygotowywany na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.