„Doktor Blues” koncertuje na Starym Rynku

Jacek Kargól | 23 lip 20:48 W ubiegłą sobotę na Starym Rynku wystąpił zespół „Doktor Blues”, będący jednym z wielu projektów znanego muzyka Jacka Herzberga. Wprawdzie upalne słońce nie zachęcało do kołysania się w rytm bluesowych standardów na samej płycie Rynku, ale muzyka, dzięki nagłośnieniu, umilała czas słuchaczom siedzącym w cieniu parasoli.

Jubileusz parafii św. Jana uczczony wydaniem książki

Zofia Płachta | 10 lip 10:56 Pierwszego lipca Parafia świętego Jana Ewangelisty w Starym Fordonie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Choć sam budynek kościoła powstał już w XIX wieku, to obecna parafia została erygowana 1 lipca 1990 roku i w tym roku kończy 30 lat. W związku z tą rocznicą ukazała się publikacja opisująca historię tego wyjątkowego miejsca na mapie bydgoskiej diecezji.

Historia i legendy związane z Bydgoszczą. Wakacyjna oferta muzeum

kp | 3 lip 10:11 Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zachęca do wspólnej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku działania mają skoncentrować się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.

Letnia Scena Impro i nie tylko. Wakacyjne wydarzenia w MCK

kp | 29 cze 20:21 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowuje propozycje na wakacyjne spędzenie czasu. Lipiec upłynie przede wszystkim pod znakiem improwizacji. MCK zaprasza na darmowy cykl komediowych spektakli improwizowanych pod gołym niebem.