Przeboje lat 60. i 70. w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 21 wrz 13:40 Darek Bernatek, wykonawca piosenek polskich artystów z lat 60. i 70 przyjedzie ze Skarżyska-Kamiennej (woj. Świętokrzyskie) do bydgoskiej Światłowni. W swoim repertuarze ma utwory takich gwiazd, jak: Czesław Niemen, Czerwone Gitary, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Skaldowie, Wawele, Stan Borys, Piotr Szczepanik, Bogusław Mec, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Marek Grechuta, Jacek...

Paweł Skutecki zaprezentuje w Bydgoszczy książkę „III Rzesza i koncerny farmaceutyczne”

Redaktor | 19 wrz 12:55 – Przeszedłem długą drogę od mglistych wspomnień świadków do twardych dowodów niemieckich zbrodni popełnianych na więźniach obozów koncentracyjnych za wiedzą i na polecenie niemieckich koncernów farmaceutycznych, które do dzisiaj są wiodącymi podmiotami na rynku – mówi Paweł Skutecki, autor książki „Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”. Spotkanie na temat...

Jubileuszowy Bydgoski Festiwal Muzyczny rozpoczęty! [ZDJĘCIA]

mk | 17 wrz 12:21 Symfonia „Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmiało w piątek (16 września) na inauguracje 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego „Kontrasty. Nowa nadzieja”. W Filharmonii Pomorskiej zabrzmi jeszcze dziewięć festiwalowych koncertów, najbliższy – w niedzielę (18 września).

Fletnia Pana w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 15 wrz 16:02 Szesnastoletni Kamil Makowski z Bydgoszczy zachwyca wirtuozerią gry na Fletni Pana i innych andyjskich instrumentach. W piątek (16 września) o g. 18.00 artysta da popis swoich możliwości w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15.

Kruk Changer w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 8 wrz 14:56 W sobotę (10 września) w bydgoskiej Światłowni zaśpiewa Kruk Changer – genialny wykonawca i autor mądrych pieśni. Przyjedzie z serca Bieszczadów, na swój debiutancki koncert przywożąc utwory autorskie i pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Furia wikingów czy furia czytania [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 8 wrz 10:24 Na bazie popularności popularnego w ostatnim czasie serialu o wikingach powstają różne produkcje czy to filmowe czy książkowe, które pełnymi garściami czerpią inspirację z telewizyjnego serialu. Czy słusznie? Jedną z osób, która postanowiła wykorzystać ten trend jest Daniel Komorowski, który zadebiutował powieścią pt. "Furia Wikingów".

Ballady zespołu Universe zabrzmią w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 7 wrz 08:45 W piątek (9 września) Otwarta Przestrzeń „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15) w Bydgoszczy zaprasza na koncert poświęcony twórczości Mirosława Breguły pt. „UNIVERSEalnie”. Podczas muzycznego spotkania będzie można zasłuchać się w mniej i bardziej znanych utworach zespołu Universe w wykonaniu i aranżacji Radosława Bugańskiego.