Pyszności kujawskiej gospodarności - zaprasza redaktor Lewicka-Ritter

Redaktor | 15 lip 18:53 Kujawskie gospodynie od zawsze należały do kobiet bardzo gospodarnych. Z prostych produktów potrafiły przygotować prawdziwe rarytasy np. kiszczok, mniszek, pyzok czy ruchaniec. O tym, co kryje się za tymi cudacznymi nazwami opowiada w swoim reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Kujawski strój ludowy. Redaktor Lewicka-Ritter o „Łachach i Szmatach” regionu

Redaktor | 11 lip 12:53 Strój kujawski, szyty z wełny, jedwabiu lub innego sukna, dostojny w formie i kolorystyce, posiadał cechy indywidualne dla regionu. Z użycia wyszedł dawno temu. Dziś odtwarzany jest na potrzeby muzeów i zespołów folklorystycznych. O cechach wyróżniających ubiór kujawski opowiada w swoim reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Biblioteka Muzeum Okręgowego już otwarta

mk | 8 lip 11:50 Od wtorku do piątku można korzystać z zasobów Biblioteki Muzeum Okręgowego  w Bydgoszczy. Jej siedziba w głównym gmachu Muzeum przy ul. Gdańskiej 4 jest już otwarta.

Dziwak i jednocześnie wielki artysta. Redaktor Lewicka-Ritter o Zagajewskim

Redaktor | 7 lip 19:02 Znany we Włocławku jako rzeźbiarz i człowiek samotny, otoczony sforą psów i nie dbający o wygody... O polskim rzeźbiarzu, zaliczanym do artystów nieprofesjonalnych, artystów wewnętrznej potrzeby, tworzących sztukę prymitywną, surową i intuicyjną opowiada redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Poezja ks. Jana Sochonia oraz obrazy Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bibliotece UKW

Jacek Kargól | 5 lip 15:51 Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego, w 42. rocznicę działalności, 24 czerwca, zaprosiła na II edycję wręczenia nagrody artystycznej Galerii Autorskiej „Galernik Sztuki”. Na spotkaniu, zorganizowanym wspólnie z Barbarą Maklakiewicz (zastępczynią dyrektora Biblioteki UKW), statuetkę otrzymał poeta ks. Jan Sochoń. Uroczystość odbyła się w budynku Biblioteki UKW przy...

„Wakacje w kinie” Jeremi

ak | 4 lip 17:38 Fordońskie kino Jeremi zaprasza dzieci, które będą spędzać lato w mieście, na „Wakacje w kinie”. Od 5 lipca - 13 sierpnia, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10:00, będzie można wybrać się na ciekawy film, przygotowany z myślą najmłodszych.

To unikatowe miejsce w Polsce! Exploseum skończyło 10 lat

mk | 3 lip 11:45 Od 2 lipca 2011 r. na terenie poniemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG Bromberg funkcjonuje Exploseum – oddział Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Jak przekazuje MOB, do połowy ubiegłego roku odwiedziło je blisko 99 tys. osób.