Spotkanie w Galerii Autorskiej: wieczór z poezją, pantomimą i obrazem [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 23 lip 18:08 Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5) zaprasza w czwartek (28 lipca) o godzinie 18:00 na spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Przyjaźń” połączone z  promocją książki. Teksty przeczyta Alicja Mozga, zaśpiewa Roma Warmus. Zdarzeniu towarzyszyć będzie etiuda pantomimiczna „Trzeci wiersz - mim między słowem, a obrazem” w wykonaniu...

Muzeum Okręgowe zaprasza na rodzinne zajęcia przy rzeźbie Ambroziaka

mk | 22 lip 17:07 Dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodzice zaproszeni są do udziału w warsztatach związanych z rzeźbą „Stojąca na głowie” Ambroziaka w budynku głównym MOB (ul. Gdańska 4). – Uczestnicy poznają tajniki warsztatu rzeźbiarza oraz historię rzeźby polskiej i światowej, a dzieci stworzą niezwykłe makiety placów zabaw, parków i skwerów, w których wszystko będzie na opak –...

UKW zaprasza do udziału II Konkursie Wokalnym im. Zbigniewa Wodeckiego

Redaktor | 17 lip 16:11 Soliści i duety między 16. a 29. rokiem życia zmierzą się z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego w drugiej edycji konkursu jego imienia „Sobą być”, organizowanego przez UKW, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego i Fabrykę Lloyda w Bydgoszczy. Koncert finałowy z udziałem sześciorga finalistów wyłonionych podczas koncertu eliminacyjnego odbędzie się 5 listopada w Fabryce Lloyda.

Kraina łagodności w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 13 lip 16:28 Eleonora Stosik i Janusz Ciża, para muzycznych przyjaciół, zaprasza do Światłowni na piątek, 15 lipca. Będzie wszystko to, za co kochamy krainę łagodności: sentymentalne ballady, poetyczne pieśni, piosenki ze szlaków i spod żagli.

„Od »Wariatki« się zaczęło” – przeboje Agnieszki Osieckiej w Światłowni

Redaktor | 7 lip 10:02 W najbliższy piątek (8 lipca) widzowie Światłowni będą mogli posłuchać najpiękniejszych utworów Agnieszki Osieckiej w perfekcyjnym wykonaniu Agnieszki Kartaszewicz. Ta bydgoska wokalistka wielokrotnie już pokazywała, że ma prawdziwy talent i potrafi pięknie śpiewać. Tym razem wreszcie odważyła się na interpretację piosenek swojej ukochanej poetki.

Kino Jeremi zaprasza na wakacyjne seanse dla najmłodszych

mk | 5 lip 21:16 Kino Jeremi w Fordonie (ul. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” 13) przygotowało wakacyjną ofertę filmową dla młodych widzów. Do 12 sierpnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 10.30, prezentowane będą ciekawe, ambitne produkcje filmowe dla dzieci i młodzieży.

W Galerii Autorskiej „Świat się zwielokrotnia” [RELACJA Z WERNISAŻU]

Redaktor | 5 lip 14:18 W czwartek (23 czerwca) wnętrze Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego „rozkwitło” ekspozycją obrazów zatytułowaną „Ukryte życie w pejzażu” Lilianny Kużdowicz. Wernisażowi towarzyszyła prezentacja poezji Joanny Gładykowskiej-Rosińskiej  zatytułowana „Świat się zwielokrotnia”.