Description of Image

Marcin Jaracz w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 22 lis 14:00 W piątek (24 listopada) o g.18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15 wystąpi bydgoski muzyk i doktor psychologii Marcin Jaracz. Zaprezentuje nowy program pod nazwą "Zbir i anioł", w którym nie zabraknie utworów autorskich. Ciebie też nie może zabraknąć!!!

"Bydgoskie Śródmieście. Natychmiastowo" [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 21 lis 11:57 Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii natychmiastowej pt. "Bydgoskie Śródmieście. Natychmiastowo" autorstwa Piotra Koralewskiego. Otwarcie odbędzie się 18 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy przy ulicy Filareckiej. Wstęp wolny!

Koncerty Kopernikańskie

Redaktor | 16 lis 10:32 Rok Mikołaja Kopernika obfituje w wydarzenia poświęcone astronomowi. Przed nami cykl „Koncertów Kopernikańskich”. W trzech miastach: Fromborku, Toruniu i Bydgoszczy, usłyszymy dzieła Mozarta i Beethovena w wykonaniu wybitnych muzyków Rafała Blechacza, Kim Bomsori i Macina Zdunika.

Wernisaż i spotkanie Galerii Autorskiej [RELACJA]

Redaktor | 14 lis 14:04 W Galerii Autorskiej dnia 9 listopada 2023 roku odbyła się wystawa pod tytułem "Otwarta pamięć" oraz spotkanie poetyckie pt. "Samotny mężczyzna". W artykule umieszczone są filmy, na których uwieczniono niektóre momenty wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

„Otwarta pamięć” – wystawa obrazów, grafik i fotografii [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 2 lis 16:07 W czwartek, 9 listopada 2023 r., o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy obrazów, grafik i fotografii: Andrzeja Budziaka, Waldemara Byrgera, Mieczysława Franaszka, Kazimierza Jułgi, Ireny Kużdowicz, Zbigniewa Lubaczewskiego, Stanisława Matuszczaka, Andrzeja Maźca, Bronisława Zygfryda Nowickiego, Jerzego Puciaty, Jerzego Riegla,...

Wielcy Nieobecni w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 2 lis 11:57 W piątek (3 listopada) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni Steffi Mal i Paweł Wenderski przypomną utwory największych polskich artystów scenicznych. Szykuje się nam uczta duchowa, na której ciebie nie może zabraknąć!!!

Listopad w kinie Jeremi. Co w repertuarze?

Redaktor | 30 paź 11:49 „Strzępy” – to tytuł pierwszego listopadowego filmu, na który w czwartek, 9 listopada zaprasza Kino Jeremi (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13).

Z DNA SZUFLADY w Światłowni

Redaktor | 23 paź 13:46  W piątek (27 października) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni po raz pierwszy wystąpi zespół Z Dna Szuflady. O tej formacji coraz głośniej robi się w muzycznej krainie łagodności. Warto przyjść i osobiście posłuchać.

Michał Jaworski w Światłowni

Redaktor | 18 paź 17:28 W piątek (20 października) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi znakomity gitarzysta i wokalista, Michał Jaworski. Zaśpiewa nie tylko utwory Jacka Kaczmarskiego, które zna od podszewki i wykonuje rewelacyjnie. Powędruje także po najdalszych zakątkach krainy łagodności. Zapraszamy!!!

XIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy” już w najbliższy weekend!

Redaktor | 12 paź 17:32 W sobotę i w niedzielę bydgoszczanie będą mogli posłuchać najlepszych niewidomych i niedowidzących artystów z całego kraju, którzy przypomną złote polskie przeboje lat dziewięćdziesiątych. Festiwalową wisienką na torcie będzie recital lidera Elektrycznych Gitar, Kuby Sienkiewicza. W sobotę od g.16.00 zapraszamy do Światłowni, w niedzielę – do Sali Manru bydgoskiej Opery...

Remigiusz Szuman w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 11 paź 14:43 Niewidomy artysta, Remigiusz Szuman, to muzyczny człowiek renesansu. Prowadzi zarówno zespół, grający jego utwory nostalgicznie i poetycko, jak i ekipę rockową, promującą bardziej ostre brzmienie. W piątek (13 października) o godz.18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi samodzielnie z gitarą akustyczną w ręku. Będzie, jak w życiu – czasem spokojnie, czasem trochę ostrzej. Na...