Bydgoski teatr zaprasza na spektakle online

Redaktor | 10 lis 18:38 Część zaplanowanych na listopad wydarzeń, które miały odbyć się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zostanie przeniesiona do sieci. Wśród wydarzeń, które odbędą się online są m.in. inauguracja wystawy „Obserwacje” oraz spektakle w ramach trwającego Festiwalu Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze (...).

Opera Nova zaprasza na premierę online!

mk | 5 lis 14:59 Po raz kolejny opóźni się premiera spektaklu dla dzieci „Operowy zawrót głowy”. Zamiast 7 odbędzie się 14 listopada. Będzie bezpłatnie transmitowana w Internecie.

Listopad z Teatrem Polskim w Bydgoszczy

kp | 4 lis 00:31 Spektakle repertuarowe, wydarzenia w ramach trwającego Festiwalu Prapremier oraz wyjazdowe pokazy – to atrakcje zaplanowane przez Teatr Polski w Bydgoszczy na najbliższy miesiąc.

Kultura w sieci. Herdzin meets Bacewicz [VIDEO]

Redaktor | 25 paź 19:31 Niemal godzinny koncert „Herdzin meets Bacewicz” można bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube Krzysztofa Herdzina. Nagranie zostało zrealizowane w zabytkowych wnętrzach Akademii Muzycznej w Łodzi noszącej imię kompozytorki.

Niewidomi widzą duszą. I pięknie śpiewają [ZDJĘCIA]

Klaudia Peplinska | 20 paź 17:28 Jak pokazują wykonania naszych artystów, jeżeli ktoś traci jakiś zmysł, to wszelkie inne zaczynają lepiej funkcjonować  – mówi prezes Fundacji „Światłownia”, Grzegorz Dudziński. Już po raz 10. odbył się w Bydgoszczy Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”.

Ziemia Bydgoska zapowiada niespodzianki - w sieci

mk | 19 paź 21:09 Ze względu na sytuację epidemiczną Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odwołuje wszystkie koncerty do końca roku. - Tymczasem działalność zespołu przenosi się w przestrzeń wirtualną – czytamy na Facebooku grupy.

Klęska imperium zła. Rok 1920 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 19 paź 12:10 W roku 2020 obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Było to największe zwycięstwo polskiego oręża w XX wieku. Słabe państwo, jednoczące się z trzech zaborów potrafiło skutecznie przeciwstawić się bolszewickiej Rosji, czy jak tytułują swoją książkę prof. Andrzej Nowak "Imperium zła".

Z wdzięczności za Jana Pawła II. „Te Deum” Krzysztofa Herdzina

mk | 18 paź 10:01 To dzieło jest wyznaniem miłości do człowieka, którego nie ma z nami od 15 lat, ale pozostał w naszych sercach - mówił marszałek Piotr Całbecki w Filharmonii Pomorskiej. 16 października melomani usłyszeli prawykonanie „Te Deum” Krzysztofa Herdzina, dedykowane Janowi Pawłowi II.

Sowieci nie wchodzą. Polacy mogli wygrać w 1939 roku [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 paź 18:51 Od kilku lat na rynku wydawniczym pojawiają się publikacje w których autorzy opisują co by było gdyby. Tym razem dr Tymoteusz Pawłowski popełnił książkę o tym co by było, gdyby sowieci nie weszli do Polski 17 września 1939 roku.