Bard z głębi lasu w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 9 gru 12:32 W sobotę (10 grudnia) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi Marcin Gąbka śpiewający utwory autorskie oraz piosenki Jacka Kaczmarskiego. Muzyk kończy właśnie pracę nad swoją nową płytą.

Świąteczny Festiwal ART MINTAKA w nowej lokalizacji – MOB przy ul. Gdańskiej 4. Rafał Gorzycki zaprasza od 16 grudnia

Redaktor | 9 gru 10:44 Do tej pory koncerty Świątecznego Festiwalu Art Mintaka odbywały się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego przy ul. Staszica 7. W tym roku gwiazdami tego tradycyjnego już wydarzenia będą: Szymon Nehring oraz 4 prawykonywane i zamówione specjalnie na tę okazję kompozycje. A wszystko to w nowej lokalizacji – w budynku MOB przy ul. Gdańskiej 4. Fundacja...

Jazz autorski w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 8 gru 10:53 W piątek (9 grudnia) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni zagra Patryk Matwiejczuk wraz z poznańskim kwintetem Unleashed Cooperation. Ci doceniani w środowisku jazzowym muzycy zaprezentują swoje najnowsze utwory autorskie.

Spotkanie w Galerii Autorskiej. Wieczór z poezją i obrazem [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 7 gru 13:56 W czwartek, (8 grudnia) o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się spotkanie poetyckie z Maciejem Krzyżanem pt. "całkiem INNY WYBÓR wierszy" i promocja książki. Teksty przeczytają: Alicja Mozga i autor. Zdarzeniu towarzyszyć będzie wystawa obrazów Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego pt. "Bez przerwy"- pamięci Wojciecha...

Interaktywna wystawa Małego Księcia w Kinie CAMERIMAGE [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 6 gru 10:21 Tajemniczy las, migotliwe światełka, rozgwieżdżone niebo i dźwięki natury… Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE oraz Kino CAMERIMAGE zapraszają na wystawę, która przeniesie widzów do zaczarowanego świata Małego Księcia! Wystawa „Mały książę” to interaktywna ekspozycja ilustracji autorstwa Eliški Podzimkovej, której obrazy zaczną budzić się i poruszać jak za...

Kieślowski powraca na deski Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 29 lis 13:32 W piątek i sobotę (2 i 3 grudnia) Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl inspirowany wciąż aktualną, dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego – „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze.

Andrzej Seweryn ze Specjalną Nagrodą dla Polskiego Artysty na EnergaCAMERIMAGE

Redaktor | 17 lis 14:29 Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE jest nade wszystko świętem twórców, którzy stoją raczej za niż przed kamerą i nie skupiają przeważnie na sobie świateł reflektorów; celebracją ich wysiłków w zamienianiu kina, medium powstałego w celach stricte rozrywkowych, w dziedzinę sztuki.

Poetycko i rockowo w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 15 lis 09:29 W piątek (18 listopada) o godz. 18.00  w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15 wystąpi niewidomy artysta, Remigiusz Szuman. Zagra swoje utwory autorskie, utrzymane w swojej indywidualnej tonacji muzycznej, będącej mieszanka ballady autorskiej, piosenki literackiej i rocka akustycznego.