Akademickie Kolędowanie w niedzielę online

mk | 16 sty 16:40 XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o godz. 17.00. Tym razem utwory zostały nagrane - premiera koncertu odbędzie się online.

Muzeum Wodociągów na tropie świadków historii

Redaktor | 13 sty 10:18 Muzeum Wodociągów poszukuje wszelkich świadków historii: fotografii, pocztówek, dawnych dokumentów związanych z miejskim przedsiębiorstwem wodociągowym, a także osób, które chciałyby powspominać i podzielić się swoimi opowieściami o doświadczeniach związanych z pracą w bydgoskich wodociągach i kanalizacji.

Spitfire stanął na ogonie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 13 sty 08:51 Wydawać by się mogło, ze historia polskich lotników na zachodzie jest już opowiedziana wzdłuż i wszerz i nic nowego w tym temacie nie może nas zaskoczyć. Wydawnictwo Fronda wydało wspomnienia 101-letniego weterana Johna Benetta-Książczyka – pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF.

Ostromecka kolekcja fortepianów z nowym nabytkiem

Redaktor | 10 sty 11:06 Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku, jedna z największych w Polsce, wzbogaciła się o kolejny wyjątkowy instrument. To fortepian pionowy z początku XIX wieku renomowanej brytyjskiej firmy Tomkison.

Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym

Redaktor | 7 sty 15:41 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież do zabaw ze sztuką, wyjątkowo online. Przygotowano karty „ Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki - dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w Muzeum.

Biblioteka w Bydgoszczy ma nowego dyrektora

mk | 7 sty 12:03 Krzysztof Gonia został nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Na stanowisku zastąpił Ewę Stelmachowską, która w lipcu, po 29 latach pracy, przeszła na emeryturę.

Kolędowanie w Trzech Króli: Płomienie, BRAX i chór UKW

Redaktor | 6 sty 09:02 6 stycznia w Internecie będzie można obejrzeć koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” oraz reprezentacji chóru UKW. Gościnnie z Płomieniami wystąpił zespół Tańca Współczesnego BRAX.

Nowa twarz w zespole aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 5 sty 14:58 Od stycznia do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Bydgoszczy dołączyła Sara Celler-Jezierska. Publiczność mogła oglądać ją na scenie TPB podczas ostatnich pokazów spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” na www.vod.teatrpolski.pl