Miastu na stulecie. Wystawa w BCOP

Redaktor | 24 wrz 18:33 Z okazji 100-lecia przyłączenia Bydgoszczy do Polski w BCOP (ul. Gdańska 5) można oglądać wystawę „Artyści bydgoscy - miastu”. To już druga wystawa z cyklu, przygotowana przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Anny Osińskiej.

Bydgoszcz dołączy do sieci miast UNESCO? Siłą: muzyka

Marta Kocoń | 24 wrz 16:41 – Filharmonia, opera, akademia: największe osiągnięcia mamy w muzyce – są przekonani bydgoscy społecznicy. Chcą udowodnić, że miasto zasługuje, by stać się częścią sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Tajny zamek Czocha [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 22 wrz 06:33 Pomimo, że ta publikacja znajduje się na rynku wydawniczym już od niemal czterech lat to nadal wzbudza kontrowersje wśród badaczy tematu i ciekawość wśród czytelników.

Festiwal „Szlagier” po raz szesnasty. Tym razem online

mk | 19 wrz 16:56 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier”. W tej edycji młodzi wykonawcy nie zaśpiewają przed publiką na żywo. Z powodu epidemii, zaplanowany na sobotę (19 września) finał ma formułę online.

Największa klęska polskiego wywiadu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 wrz 08:27 W ostatnich latach zarówno wśród historyków, jak i czytelników możemy zauważyć rosnące zainteresowanie szeroko pojętą tematyką wywiadowczą i kontrwywiadowczą. W ten nurt wpisuje się również nowa książka Marka Świerczka o największej akcji dezinformacyjnej sowieckiego wywiadu, na którą nabrały się służby wywiadowcze kilku państw, w tym i Polski.

Zmarł bydgoski malarz Michał Cander

mk | 9 wrz 11:57 W wieku 57 lat zmarł związany z regionem artysta Michał Cander. Inspirował się malarstwem holenderskim i polską sztuką XIX wieku. Jego prace znajdują się m.in. w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, w muzeach w Grudziądzu, Włocławku oraz Kopenhadze.