Historia i legendy związane z Bydgoszczą. Wakacyjna oferta muzeum

kp | 3 lip 10:11 Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zachęca do wspólnej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku działania mają skoncentrować się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.

Letnia Scena Impro i nie tylko. Wakacyjne wydarzenia w MCK

kp | 29 cze 20:21 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowuje propozycje na wakacyjne spędzenie czasu. Lipiec upłynie przede wszystkim pod znakiem improwizacji. MCK zaprasza na darmowy cykl komediowych spektakli improwizowanych pod gołym niebem.

Sprawiedliwość wybiórcza w czasie wojny. Sędzia z Auschwitz [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 21 cze 17:34 Informacje o tym, że w niemieckich obozach koncentracyjnych powszechnie mordowano przebywających w nim więźniów jest powszechnie znana. Inaczej jest z informacją, że za niektóre zbrodnie strażników i komendantów obozów mogła spotkać kara. Mord owszem, ale jedynie na rozkaz.

Teatr Polski szuka statystów do nowego spektaklu

Redaktor | 20 cze 13:06 Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje casting, dla statystów do spektaklu „Amadeusz” w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Poszukiwane są kobiety w wieku 18-30 lat z predyspozycjami tanecznymi i mężczyźni w wieku 20-35 lat.

Łukasz Jędrys w Światłowni

Jarosław Aleksander | 19 cze 23:11 W sobotę (20.06) w Światłowni wystąpi Łukasz Jędrys. Znany muzyk, autor tekstów, laureat wielu festiwali.