Testament Jaroszewicza. Kulisy największej zbrodni III RP [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 7 kwi 17:57 Zabójstwo byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej do dziś nie zostało wyjaśnione. Pierwsze śledztwo po wielu latach zakończyło się fiaskiem i uniewinnieniem podejrzanych. Obecnie, po odnalezieniu zaginionych dowodów, prowadzone jest kolejne śledztwo z kolejnymi podejrzanymi. I pomimo że jeden z nich przyznał się do winy, autorzy zapowiadają, że jeszcze...

Bydgoski 27. Festiwal Operowy nie odbędzie się

Redaktor | 23 mar 16:45 Z powodu epidemii koronawirusa odwoływane są kolejno wszystkie imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Sytuacja wymaga dyscypliny od całego społeczeństwa na każdym polu. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Solidarni z artystami i Światłowną. Ciekawa propozycja e-koncertów

Redaktor | 23 mar 14:22 Grzegorz Dudziński w porozumieniu z artystami Światłowni ma dla nas wszystkich konkretną propozycję, opartą na wzajemnym zaufaniu i solidarności. Czyli dokładnie na tych wartościach, na których zbudowała się kultura Krainy Łagodności i ważnego słowa, niesionego nieustannie przez ostatnie lata na koncertach bydgoskiej Światłowni. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawa...

Majątki – te widoczne i ukryte [KSIĄŻKI]

Krzysztof Drozdowski | 22 mar 10:53 W tych książkach można przeczytać historie o wielkich bogactwach. Jedne są ukrywane na tajnych kontach, w rajach podatkowych. Te drugie wystawione na widok publiczny na brytyjskim dworze. Poleca Krzysztof Drozdowski.

Trwa rok Rydygiera. I odbudowa domu jego narodzin w Dusocinie

Redaktor | 3 mar 18:31 W naszym województwie obchodzimy własnie Rok Ludwika Rydygiera. Mija sto lat od śmierci słynnego chirurga związanego z Chełmnem. Z tej okazji rozpoczęły się prace nad odbudową dworku w Dusocinie (powiat grudziądzki), miejsca jego narodzin. Projekt obejmuje także teren okolicznego parku.

Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

Redaktor | 27 lut 18:43 Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).