Kraina łagodności w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 13 lip 16:28 Eleonora Stosik i Janusz Ciża, para muzycznych przyjaciół, zaprasza do Światłowni na piątek, 15 lipca. Będzie wszystko to, za co kochamy krainę łagodności: sentymentalne ballady, poetyczne pieśni, piosenki ze szlaków i spod żagli.

„Od »Wariatki« się zaczęło” – przeboje Agnieszki Osieckiej w Światłowni

Redaktor | 7 lip 10:02 W najbliższy piątek (8 lipca) widzowie Światłowni będą mogli posłuchać najpiękniejszych utworów Agnieszki Osieckiej w perfekcyjnym wykonaniu Agnieszki Kartaszewicz. Ta bydgoska wokalistka wielokrotnie już pokazywała, że ma prawdziwy talent i potrafi pięknie śpiewać. Tym razem wreszcie odważyła się na interpretację piosenek swojej ukochanej poetki.

Kino Jeremi zaprasza na wakacyjne seanse dla najmłodszych

mk | 5 lip 21:16 Kino Jeremi w Fordonie (ul. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” 13) przygotowało wakacyjną ofertę filmową dla młodych widzów. Do 12 sierpnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 10.30, prezentowane będą ciekawe, ambitne produkcje filmowe dla dzieci i młodzieży.

W Galerii Autorskiej „Świat się zwielokrotnia” [RELACJA Z WERNISAŻU]

Redaktor | 5 lip 14:18 W czwartek (23 czerwca) wnętrze Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego „rozkwitło” ekspozycją obrazów zatytułowaną „Ukryte życie w pejzażu” Lilianny Kużdowicz. Wernisażowi towarzyszyła prezentacja poezji Joanny Gładykowskiej-Rosińskiej  zatytułowana „Świat się zwielokrotnia”.

Wydarzenia bydgoskie 1939 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 lip 11:34 Dość niespodziewanie rok 2022 przyniósł nową dyskusję o tym, co wydarzyło się w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku. Niejako odpowiedzią na tezę, że nie doszło do niemieckiej dywersji, a Polacy popełniali zbrodnie na niewinnych Niemcach, jest publikacja pt. „Wydarzenia bydgoskie 1939 roku” pod red. prof. Bogusława Kopki.

Michał Kubiak świętował półwiecze twórczości

Redaktor | 1 lip 19:01 Ławeczka Mariana Rejewskiego, posąg Andrzeja Szwalbego przed Filharmonią Pomorską czy „Wędrowiec” na ul. Gdańskiej – to niektóre prace Michała Kubiaka, które wpisały się w krajobraz Bydgoszczy. Ich zdjęcia wykonane przez Piotra Chenca złożyły się na wystawę, którą otwarto z okazji jubileuszu 50-lecia działalności rzeźbiarza.

Od 3 lipca wraca Rzeka Muzyki. Koncerty co niedzielę

kd | 27 cze 14:04 W wakacje powraca Rzeka Muzyki, czyli cykl koncertów na wodzie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia rozmaici artyści będą gromadzić publiczność w amfiteatrze przy Operze Nova. Wszystkie koncerty są ogólnodostępne i darmowe. W tym roku wystąpią m.in. Izabela Trojanowska i Magda Steczkowska.