Paweł Orkisz w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 17 kwi 2023 Bard, autor wielu przebojów żeglarskich I turystycznych, Paweł Orkisz po raz pierwszy wystąpi w bydgoskiej Światłowni. A stanie się to w piątek, 21 kwietnia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!

„Wesoła wdówka” na otwarcie Bydgoskiego Festiwalu Operowego

Redaktor | 12 kwi 2023 „Wesoła wdówka” Franza Lehára , premierowe przedstawienie Opery Nova w reżyserii Jana Połońskiego, pod kierownictwem muzycznym Macieja Figasa, otworzy (22 kwietnia) 29. Bydgoski Festiwal Operowy. Po raz trzeci w historii otworzy go operetka.

Śpiewający duet w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 27 mar 2023 Janusz Ciża i Eleonora Stosik wystąpią w piątek, 31 marca o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni. Zaproszą widzów do swojego świata, czyli piosenek z kręgu krainy łagodności.

Spotkanie wokół książki o wojsku w PRL

Redaktor | 22 mar 2023 Już jutro, 23 marca o godz. 16.15 w Siedzibie Delegatury IPN w Bydgoszczy, odbędzie się spotkanie z dr. Tomaszem Leszkowiczem, autorem książki Spadkobiercy Mieszka, Kościuszki i Świerczewskiego. Ludowe Wojsko Polskie jako instytucja polityki pamięci historycznej. Wstęp wolny.

Wieczór z poezją i obrazem w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 20 mar 2023 W czwartek,(23 marca), o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy obrazów Kazimierza Drejasa pt. "Medytacje i fragmenty". Zdarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie z Jarosławem Jakubowskim pt. "Dzień, w którym umarł Belmondo", połączone z promocją książki.

Byle do Góry w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 15 mar 2023 W sobotę (18 marca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 wystąpi kultowa grupa z krainy łagodności, czyli zespół Byle do Góry. Powróć z nami do świata górskich wędrówek, śpiewania przy ognisku, wiatru we włosach, szczerości i otwartości wędrowców.

Śpiewający doktor psychologii w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 15 mar 2023 W piątek (17 marca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Swiatłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 wystąpi bydgoski muzyk i psycholog Marcin Jaracz. Zaprosi słuchaczy do swojego świata muzyki i przeżyć wewnętrznych, na który złożą się utwory autorskie oraz pieśni ukochanych poetów.