Renowacja ostatniego fortepianu Chopina. Zobacz pracę konserwatorów na własne oczy

kd | 4 gru 13:42 W dniach 3-12 grudnia w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się renowacja fortepianu marki Pleyel z 1848 roku – ostatniego instrumentu należącego do Fryderyka Chopina. Prace konserwatorskie przeprowadzi Paul McNulty – wybitny amerykański znawca fortepianów historycznych. To przełomowe wydarzenie w dziejach niezwykłego instrumentu będą mogli obserwować goście Muzeum.

Teatr Polski ogłasza konkurs na plakat do „Czerwonego Kapturka”

Redaktor | 3 gru 20:21 Dzieci do 10. roku życia są zaproszone do udziału w konkursie ogłoszonym przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Do końca grudnia można nadsyłać prace, które staną się inspiracją do spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera zaplanowana jest na 22 stycznia 2022 roku.

Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś – spotkanie z autorami

kd | 30 lis 12:01 3 grudnia 2021 roku, o godz. 18:00 w Salonie Hoffmana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6 odbędzie się spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Ścieżki przyjaźni mają już 10 lat. 27 listopada odbędzie sie koncert

kd | 25 lis 09:06 13 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został nagrany międzynarodowy projekt pn. "Ścieżki Przyjaźni II". Projekt jest kontynuacją 10 – letniej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5  w Bydgoszczy oraz placówek oświatowych w bratnim mieście Kragujewiec.

Bydgoszcz. Trzy spektakle Teatru Polskiego zaprezentują się na festiwalu w Krakowie

ak | 23 lis 13:19 Teatr Polski Bydgoszcz wyruszy w trasę! W dniach od 3 do 12 grudnia, aż trzy produkcje (i koprodukcje) bydgoskiego TP będą się prezentowały na 14. Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Wśród spektakli znajdą się: „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc, „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha oraz czytanie performatywne „Dark room” w reżyserii Klaudii...

Moi ostomili - dziękuję... Redaktor Lewicka-Ritter zakończyła swoje reporterskie „wandry”

Redaktor | 21 lis 12:25 „Dziękuję serdecznie moim Czytelnikom za słowa uznania jakie znajdowały się pod każdym regionalnym postem sygnowanym stypendialnym znakiem graficznym. Płynęły one nie tylko z regionów, ale także z całej Polski, a nawet z dalekiego świata” - napisała redaktor Krystyna Lewicka-Ritter, kończąc cykl wędrówek po etnograficznych regionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Praca twórcza doceniona. Kaja i Soliński wyróżnieni [ZDJĘCIA]

ak | 20 lis 09:37 W piątek (19 listopada) w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy Jan Kaja i Jacek Soliński, twórcy Galerii Autorskiej wyróżnieni zostali dyplomem „Honorowego Świadka Koronnego Polskiej Kultury”. W uroczystości uczestniczyli m. in. zaprzyjaźnieni z Galerią artyści, a poprowadził ją Jarosław Pijarowski.