Wiosna w MCK-u potrwa dłużej [PROGRAM]

mk | 1 cze 18:33 Jeszcze przed decyzją rządu o „odmrożeniu” części kultury, w bydgoskim MCK podjęto decyzję o kontynuowaniu cyklu wydarzeń online. Do 19 czerwca włącznie będzie odbywać się „Wiosna Wirtuali na BIS”.

Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 maj 13:52 Większość z nas pamięta medialną burzę wokół książki Piotra Zychowicza odnośnie ukraińskich zbrodni na Wołyniu. niejako w odpowiedzi na to Marek A. Koprowski przygotował swoją kolejną książkę w której porusza tragiczne wydarzenia związane z walką z ukraińskimi bandami.

Skrzydła we krwi. Rzecz o dywizjonie 303 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 24 maj 10:57 Piloci myśliwscy z dywizjonu 303 walczącego w bitwie o Anglię w 1940 r. w naszej pamięci urośli do rozmiarów mitologicznych tytanów. Nowa publikacja brytyjskiej autorki pokazuje tych pilotów z ich całkowicie ludzkiej strony. Co wcale nie oznacza, że zabrała cokolwiek z ich heroizmu.

Gitary pójdą w ruch filmowo. Wiosna Wirtuali [PROGRAM]

mk | 22 maj 19:37 Inicjatywa Wiosna Wirtuali ma zapewnić bydgoszczanom dostęp do wydarzeń Miejskiego Centrum Kultury bez wychodzenia z domu, poprzez transmisje w sieci. W najbliższym tygodniu zaprezentują się m.in. muzycy projektu MovieYourGuitar.

Nagroda i stypendia prezydenta dla artystów przyznane

mk | 21 maj 23:04 Perkusista jazzowy Piotr Biskupski został wyróżniony Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Jak co roku, kapituła zarekomendowała także dwóch kandydatów do stypendium. Uzyskali je Krzysztof Nowicki, reżyser dokumentów i popularyzator sztuki filmowej, oraz klarnecista Konrad Nowakowski.

Czy ten koncert to nie u Was? Smügy w KPCK

Redaktor | 21 maj 21:10 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza  na drugi koncert online z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem zaprezentuje się bydgoski duet Smügy: Małgorzata Żwikiewicz i Hubert Sztylka.

Muzuem otwiera kolejne oddziały. W tym ECP

Redaktor | 18 maj 13:40 Od 19 maja dla zwiedzających zostaną otwarte trzy kolejne oddziały Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Będzie można wybrać się do Spichrzy nad Brdą, Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskiego Centrum Pieniądza. Dla wszystkich obiektów opracowano zasady bezpieczeństwa.