Spotkanie w Galerii Autorskiej: wieczór z poezją i obrazem [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 21 paź 11:02 W poniedziałek, 24 października o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy linorytów Jacka Solińskiego pt. "Płynność", ekspozycja dedykowana jest ks. Janowi Sochoniowi. Wprowadzenie do wystawy zaprezentuje Joanna Gładykowska-Rosińska. Zdarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie z Krzysztofem Grzechowiakiem pt. "Zaległe...

Kaczmarofilia, Czerwony Tulipan i 10 lat Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 17:51 Weekend 22 – 23 października to w Bydgoszczy wielkie święto miłośników poezji Jacka Kaczmarskiego, czyli XVII Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. To też dziesiąte urodziny magicznego przybytku kultury, jakim jest Światłownia. To wreszcie niezapomniany koncert legendarnej grupy Czerwony Tulipan na pięćdziesięciolecie artystycznej działalności.

Daria Barszczyk w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 09:47 Obdarzona wielkim talentem i wspaniałym głosem niewidoma wokalistka Daria Barszczyk wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek (21 października) o godz. 18.00. Ta znana w całej Polsce, dzięki występom w Opolu i na największych festiwalach, artystka świetnie czuję się we wszystkich tematach muzycznych – od opery poprzez utwory pop do standardów jazzowych. Daria zapowiada, że w...

„Wspólny mianownik” w Galerii Autorskiej [RELACJA, ZDJECIA]

Redaktor | 15 paź 20:00 W czwartek 22 września w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie autorskie z okazji Jubileuszu Zdzisława Prussa pt. „Wspólny mianownik” połączone z promocją książki. Zdarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy fotografii syna Poety – Jarosława Prussa pt. „Miasto”.

Muzyka otwiera oczy. Artyści zaprezentują swoje umiejętności [ZAPOWIEDŹ]

ak | 11 paź 17:05 W ramach XII Festiwalu Widzących Duszą - „Muzyka otwiera oczy", niewidomi i niedowidzący artyści zaprezentują swoje umiejętności podczas przesłuchań konkursowych w bydgoskiej „Światłowni”. Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę w Operze Nova. Galę uświetni recital Andrzeja Sikorowskiego.