Capella Bydgostiensis świętuje 60-lecie. Muzycy uhonorowani

mk | 21 sie 12:33 W sobotę (20 sierpnia) artyści związani z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis otrzymali nagrody marszałka województwa, prezydenta Bydgoszczy oraz dyrektora Filharmonii Pomorskiej. Jubileuszowy koncert został jednak przerwany z powodu niesprzyjającej pogody.

Współczesna ukraińska muza w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 19 sie 10:44 25-letnia Nataliia Dashyvets, niewidoma uciekinierka z Ukrainy, zaśpiewa w sobotę (20 sierpnia) w Światłowni współczesne piosenki ukraińskie. Jej głos i sposób ekspresji zachwycił już właściciela gdańskiego studia nagrań, dzięki któremu Nataliia ma swoje pierwsze trzy profesjonalne nagrania. Teraz kolej na zachwyt widzów Światłowni!

Starodruki ze zbiorów Muzeum Farmacji własnością Muzeum Okręgowego

mk | 14 sie 10:27 13 starodruków pochodzących z dawnego prywatnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy stało się częścią zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Księgi z XVII i XVIII wieku dotyczące medycyny i farmacji będą pojedynczo eksponowane w Aptece pod Łabędziem.

Wracają koncerty przy „Potopie”. „Fontanna Miłości” już 6 sierpnia

ak | 2 sie 12:17 W sobotę, 6 sierpnia odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów festiwalu „Fontanna Muzyki" - „Fontanna Miłości”. W parku Kazimierza Wielkiego przy „Potopie” będziemy mogli posłuchać takich hitów, jak „Upiór w Operze", „Całuję Twoją dłoń Madame” czy też „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Piosenki Krzysztofa Krawczyka na „Rzece Muzyki” [ZAPOWIEDŹ]

ak | 30 lip 18:17 W niedzielne (31 lipca) popołudnie w amfiteatrze Opery Nova zabrzmią najsłynniejsze przeboje Krzysztofa Krawczyka. O godz. 19.00 polski aktor teatralny i filmowy, Mariusz Ostrowski wcieli się w muzycznego idola wszystkich Polaków. Wstęp na koncert jest wolny.