Tomasz Izajasz o Brdzie i Kanale Bydgoskim

kd | 24 maj 16:33 Pod koniec maja w księgarniach pojawił się album „Pozdrowienia znad rzeki Brdy - od Opławca do Rybiego Rynku”. Autorem jest Tomasz Izajasz, popularyzator wodnej historii Bydgoszczy oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Książka jest trzecią częścią lubianej przez bydgoszczan serii „Widoki dawnej Bydgoszczy”.

„Srebrny glob” na motywach powieści science-fiction Jerzego Żuławskiego – najnowsza premiera Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 20 maj 15:19 Majowy afisz Teatru Polskiego w Bydgoszczy zamknie premiera spektaklu „Srebrny glob”  w reżyserii Michała Buszewicza. Tekst sceniczny autorstwa Buszewicza oparty został na motywach powieści fantastyczno-naukowej Jerzego Żuławskiego „Na srebrnym globie. Rękopis z księżyca”, będącej pierwszą z części "Trylogii księżycowej".

W „Światłowni” Jurek Paterski i akordeony

Redaktor | 19 maj 16:33 Otwarta Przestrzeń „Światłowna” (Świętej Trójcy 15) zaprasza w piątek (20 maja) o godzinie 18:00 na koncert znanego muzyka, Jurka Paterskiego. Artysta zaprezentuje akordeon w wielu odsłonach.

Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki

Redaktor | 18 maj 18:03 „Dla Ciebie Mamo” – to tytuł koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, który odbędzie się 29 maja (niedziela). W Filharmonii Pomorskiej zabrzmią m.in. najpiękniejsze pieśni i teksty o matkach.

Tak prezentuje się skarb bydgoski na nowej wystawie [ZDJĘCIA]

mk | 15 maj 11:39 Podczas tegorocznej Nocy Muzeów po raz pierwszy zaprezentowano skarb bydgoski w nowej aranżacji. W Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) obecnie można oglądać tylko monety – pozostałe przedmioty będące częścią znaleziska zostaną wystawione oddzielnie, w głównej siedzibie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy (ul. Gdańska 4).

Nocne zwiedzanie Opery Nova! Wejściówki do odbioru w poniedziałek

Redaktor | 6 maj 16:05 Bydgoska opera jest partnerem tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów – nocą z soboty na niedzielę (14/15 maja) będzie można zwiedzić jej wnętrza, przechodząc trasą na co dzień niedostępną dla widzów. udostępni do zwiedzania nocą z soboty na niedzielę (14/15 maja).