Fotografie Józefa Zegarlińskiego i poezja Bartłomieja Siwca w Galerii Autorskiej

Jacek Kargól | 5 cze 13:17 1 czerwca (wtorek) w Galerii Autorskiej przy ulicy Chocimskiej 5 miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Józefa Zegarlińskiego (1923–2012) pt. „Z przeszłości”. Wernisaż odbył się z udziałem synów artysty, Edwarda i Jerzego. Wystawie towarzyszyło spotkanie poetyckie z Bartłomiejem Siwcem pt. „Starsza pani poezja”. Teksty czytali – Roma Warmus i Jan Kaja.

Dwie premiery na zakończenie sezonu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

kd | 25 maj 10:41 Choć do końca sezonu artystycznego 2020/2021 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy został zaledwie miesiąc, to teatr nie zwalnia tempa i na ten czas zaplanował aż dwie premiery. 29 maja po raz pierwszy widzowie będą mogli obejrzeć długo wyczekiwany spektakl „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. 11 czerwca swoją premierę będzie miał spektakl „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne,...

Szukając śladów kultury. Redaktor Lewicka-Ritter „Pod Łabędziem”

Redaktor | 23 maj 16:41 Bydgoszczanie korzystali z usług apteki do 2017. Kilka lat wcześniej, w 2003 roku, ówczesny właściciel, otworzył na jej zapleczu – prywatne Muzeum Farmacji. O niezwykle interesującym, nowym dziale muzealnym, jakim jest powstała w 1853 roku bydgoska apteka „Pod Łabędziem” opowiada w reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.