Wrzesień w Kinie Jeremi. Co w repertuarze?

Redaktor | 24 sie 14:40 Kino Jeremi zaprasza dzieci i dorosłych na wrześniowy cykl filmowy. Kino Jeremi (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13). Pierwsza projekcja już 7 września.

Filharmonia pod gwiazdami

Redaktor | 17 sie 14:59 Filharmonia Pomorska zaprasza na plenerowy koncert pod gwiazdami. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis. Plenerowy wieczór z muzyką zaplanowano na sobotę 19 sierpnia (godz. 20.00) na placu Krzysztofa Pendereckiego.

Dominika Sztonyk w Światłowni

Redaktor | 26 lip 09:55 W piątek (28 lipca) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi toruńska wokalistka Dominika Sztonyk. Ta laureatka XVIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego zagra swoje utwory autorskie i utwory znanych bardów. Zapewnia, że będzie balladowo i klimatycznie. W Światłowni odbędzie się premiera najnowszego wideoklipu Dominiki Sztonyk.

Poznań. Wystawa „Ślady – znaki – świadectwa”, realizowana przez magazyn Verbum oraz Galerię VA, zmierza do finału.

Jacek Kargól | 25 lip 21:10 W ramach serii wystaw zatytułowanej „ZOBACZYĆ – UWIERZYĆ – PRZEKAZAĆ”, 20 maja 2023 roku odbył się wernisaż drugiej odsłony tego cyklu. Aleje Karola Marcinkowskiego 26, vis á vis Muzeum Narodowego w Poznaniu, są siedzibą niszowej Galerii VA prowadzonej przez Fundację Pro Veritate et Arte. I tam, podczas Nocy Muzeów, prezentowali swoje prace Marcin Kędzierski, Jan Billert...

Raj surrealisty. Obrazy Janusza Andrzeja Bałdygi

Redaktor | 25 lip 00:11 Janusz Andrzej Bałdyga to malarz i poeta. Urodził się w 1946 roku w Bydgoszczy. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, a po studiach na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wrócił do rodzinnego miasta i wraz z Michałem Kubiakiem oraz Ignacym Bullą założył Grupę Bydgoską – Galeria 1+X. W latach 2003–2007 pełnił...

Milena Wiśniewska w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 19 lip 08:52 W piątek (21 lipca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi artystka z Malborka, Milena Wiśniewska. 

Bydgoskie Młyny kolejny raz zaproszą na święto dizajnu

Redaktor | 18 lip 17:49 Bydgoszcz ponownie na trzy dni stanie się stolicą polskiego dizajnu! Po sukcesie zeszłorocznej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, nadszedł czas na kontynuację! W dniach 6-8 października Młyny Rothera ponownie zaproszą miłośniczki i miłośników dizajnu na festiwalowe wydarzenia. Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska kultowego Instytutu...

Blues popłynie w Światłowni

Redaktor | 12 lip 10:58 Olsztyński bluesman Paweł Szymański odwiedzi bydgoską Światłownię w najbliższy piątek (14 lipca) o g.18.00. Jego koncerty zawsze były niezwykłym pokazem perfekcjonizmu w grze, wspartej malowniczymi, autorskimi tekstami. Paweł przywiezie do Światłowni swoją najnowszą płytę. Zapraszamy!!!

Spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Sygnatura” w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 7 lip 14:13 W czwartek, 13 lipca, o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Sygnatura”. Wiersze z najnowszego tomu zaprezentują: Alicja Mozga i Roma Warmus. Zdarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy fotografii Jakuba Kaji pt. „Ciąg dalszy”. Ekspozycja czynna będzie do 31 lipca.