Wielcy Nieobecni. Zespół Żuki w muzealnej aranżacji

Redaktor | 4 lut 12:28 Muzeum Okręgowe zostało partnerem projektu Wielcy Nieobecni. Ponowne otwarcie instytucji kultury umożliwiło realizację zadania, w ramach którego odbędzie się prezentacja artystyczna z udziałem Joachima Perlika z zespołem Żuki. Wydarzenie będzie rejestrowane w salach wystawienniczych Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Co się stało w Jonestown? Kulisy samobójstwa 900 członków Świątyni Ludu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sty 14:59 Wiele teorii powstało wokół zbiorowego samobójstwa w Gujanie francuskiej. Około 900 osób w jednym czasie popełniło samobójstwo. Do dziś nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeff Guinn w swojej książce zebrał całą dostępną wiedzę na ten temat. Jego książka to niesamowita historia manipulacji i zła, ale także walki o równość rasową i społeczną.

Wielkie dzieła Mozarta w jego urodziny [ZAPOWIEDŹ]

mk | 27 sty 13:01 27 stycznia 2020 roku przypada 265. rocznica urodzin Wolfganga Amadeusa Mozarta. Z tej okazji Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert online, podczas którego zabrzmią Uwertura do opery „Czarodziejski flet” oraz  39. Symfonia Es-dur.

Komedia na weekend. Teatr Polski zaprasza

Redaktor | 22 sty 08:34 23 i 24 stycznia TP zaprasza na pokazy online spektaklu „Ptak” w reż. Magdy Drab. Spektakl oparty na prawie stuletniej komedii Jerzego Szaniawskiego będzie dostępny na www.vod.teatrpolski.pl przez dwa dni.

Berlingowcy w Powstaniu Warszawskim [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 20 sty 17:59 Działania żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego w Powstaniu Warszawskim do dziś są okryte pewną zasłoną milczenia. Raczej pomijane niż doceniane. Pomimo, że Berlingowcy jak się ich popularnie nazywa z narażeniem życia podjęli trud pomocy powstaniu to do dziś nie znaleźli swojego miejsca na kartach historii.