Słoweńskie klimaty w Światłowni z dedykacją dla Ukrainy

Grzegorz Dudziński | 3 mar 11:13 W piątek (4 marca) o godzinie 18.00 w bydgoskiej Światłowni małżeństwo niewidomych muzyków Zuzia i Rok Mulec zaśpiewają i zagrają w tradycyjnych słoweńskich klimatach. Są oni żywym dowodem na to, że miłość i muzyka usuwa wszystkie bariery pomiędzy narodami. Swój koncert dedykują walczącej Ukrainie.

Trudne początki polskiej Marynarki Wojennej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 lut 12:12 Wydawnictwo Stara Szuflada dopiero raczkuje na rynku wydawniczym, jednak już pierwsze miesiące istnienia oficyny pokazują, że właściciele podchodzą do misji z pełną determinacją i zaangażowaniem. Świadczy o tym choćby rozpoczęcie serii 22 książek poświęconych dziejom Marynarki Wojennej Polski Odrodzonej.

Światłownia solidarna z Ukrainą

Redaktor | 24 lut 18:54 - Od dziś każdy koncert w Światłowni odbywać się będzie pod wspólnym hasłem „Solidarni z Ukrainą” - ogłosił szef Fundacji „Światłownia – Kultura bez barier” Grzegorz Dudziński.

Poetycko i żeglarsko w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 24 lut 09:56 W najbliższy weekend na widzów bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 czekają dwa wspaniałe koncerty. W piątek doskonały szermierz słowa, Grzegorz Paczkowski z Warszawy, który swoją debiutancką płytę nagrał w legendarnej Piwnicy pod Baranami. W sobotę znana grupa Pilersi, która porwie widzów w świat sztormów, morskich potyczek i marynarskich tęsknot za...

AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy: nabór tekstów do 15 kwietnia!

kd | 22 lut 09:50 W styczniu Teatr Polski w Bydgoszczy otworzył nabór do drugiej edycji międzynarodowego konkursu dla dramatopisarzy i dramatopisarek AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy. Na teksty w języku polskim, angielskim i rosyjskim czekamy do 15 kwietnia. Na laureata bądź laureatkę AURORY 2022 czeka 50 tys. złotych. Nazwisko zwycięzcy poznamy w październiku podczas XXI edycji...

Studenci PBŚ pochwalą się swoimi projektami w Galerii Miejskiej bwa

mk | 8 lut 17:38 Już po raz 12. w Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20) będzie można podziwiać prace dyplomowe studentów wzornictwa bydgoskiej – obecnie – politechniki. Po raz pierwszy wystawa zostanie zrealizowana przez nowy wydział uczelni: Sztuk Projektowych. Otwarcie ekspozycji 11 lutego.

„Chciałem namalować echo”. Wystawa obrazów Krzysztofa Kuncy

Redaktor | 4 lut 12:58 W ponury, deszczowy czwartek 27 stycznia 2022 ściany Galerii Autorskiej ożyły za sprawą obrazów Krzysztofa Kuncy – pisze Alina Rzepecka. Wernisażowi „Uśpione natury” towarzyszyło spotkanie poetyckie pt. „Żywe natury”, z udziałem pisarzy związanych z Galerią.