Bohaterowie Auschwitz. Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu [FRAGMENTY]

kd | 8 sie 16:36 Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich...

Pij wino, będziesz zdrowy? [RECENZJA]

Redaktor | 8 sie 15:09 „Wino jest zdrowe” – książkę pod takim tytułem i z taką tezą napisali znany bydgoski lekarz, profesor Władysław Sinkiewicz, kardiolog oraz dr Małgorzata Chudzińska, dietetyk. 

Piknik, koncerty, spotkanie z siatkarkami. Weekend w Bydgoszczy

mk | 7 sie 13:15 W sierpniowy weekend (7–8 sierpnia) w Bydgoszczy można m.in. posłuchać muzyki w plenerze, wziąć udział w spływie kajakowym czy potrenować wspólnie z siatkarkami Pałacu Bydgoszczy. Poniżej kilka propozycji spędzenia czasu, zarówno dla starszych, jak i młodszych.

Artystyczne tradycje tucholskiego muzeum

Redaktor | 1 sie 12:51 Dumą tucholskiego muzeum jest dbałość o kontynuowanie artystycznych tradycji. O hafcie kaszubskim, o borowiackim malarstwie na szkle, o wyplataniu koszy z wikliny jak i z korzeni drzew oraz o organizowanych przez muzeum pokazach przędzenia wełny na kołowrotku opowie w swoim kolejnym reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Filharmonia pod gwiazdami. Plenerowy koncert [ZAPOWIEDŹ]

mk | 25 lip 20:03 Utwory m.in. Pendereckiego, Rossiniego, Bizeta i Brahmsa zabrzmią w piątek (13 sierpnia) na placu przed Filharmonią Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Bezpłatne karty wstępu będzie można odebrać od 3 sierpnia.