Berlingowcy w Powstaniu Warszawskim [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 20 sty 17:59 Działania żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego w Powstaniu Warszawskim do dziś są okryte pewną zasłoną milczenia. Raczej pomijane niż doceniane. Pomimo, że Berlingowcy jak się ich popularnie nazywa z narażeniem życia podjęli trud pomocy powstaniu to do dziś nie znaleźli swojego miejsca na kartach historii.

Miej oko na zimę! Muzeum ogłasza konkurs

mk | 19 sty 13:08 „Oko na zimę” - to tytuł konkursu fotograficznego adresowanego go uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.  Muzeum Okręgowe zaprasza do wykonania czarno-białych zdjęć zimowej scenerii.

Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert Opery Nova [WIDEO]

mk | 17 sty 10:21 Ponad 73 tysiące wyświetleń na YouTubie uzyskał już Sylwestrowy Koncert Opery Nova w Bydgoszczy. Nagranie miało być w sieci do 6 stycznia, zdecydowano jednak, że zostanie do końca ferii (17 stycznia). To już Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert.

Akademickie Kolędowanie w niedzielę online

mk | 16 sty 16:40 XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o godz. 17.00. Tym razem utwory zostały nagrane - premiera koncertu odbędzie się online.

Muzeum Wodociągów na tropie świadków historii

Redaktor | 13 sty 10:18 Muzeum Wodociągów poszukuje wszelkich świadków historii: fotografii, pocztówek, dawnych dokumentów związanych z miejskim przedsiębiorstwem wodociągowym, a także osób, które chciałyby powspominać i podzielić się swoimi opowieściami o doświadczeniach związanych z pracą w bydgoskich wodociągach i kanalizacji.

Spitfire stanął na ogonie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 13 sty 08:51 Wydawać by się mogło, ze historia polskich lotników na zachodzie jest już opowiedziana wzdłuż i wszerz i nic nowego w tym temacie nie może nas zaskoczyć. Wydawnictwo Fronda wydało wspomnienia 101-letniego weterana Johna Benetta-Książczyka – pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF.

Ostromecka kolekcja fortepianów z nowym nabytkiem

Redaktor | 10 sty 11:06 Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku, jedna z największych w Polsce, wzbogaciła się o kolejny wyjątkowy instrument. To fortepian pionowy z początku XIX wieku renomowanej brytyjskiej firmy Tomkison.

Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym

Redaktor | 7 sty 15:41 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież do zabaw ze sztuką, wyjątkowo online. Przygotowano karty „ Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki - dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w Muzeum.

Biblioteka w Bydgoszczy ma nowego dyrektora

mk | 7 sty 12:03 Krzysztof Gonia został nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Na stanowisku zastąpił Ewę Stelmachowską, która w lipcu, po 29 latach pracy, przeszła na emeryturę.

Kolędowanie w Trzech Króli: Płomienie, BRAX i chór UKW

Redaktor | 6 sty 09:02 6 stycznia w Internecie będzie można obejrzeć koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” oraz reprezentacji chóru UKW. Gościnnie z Płomieniami wystąpił zespół Tańca Współczesnego BRAX.