Z Krystyną Lewicką-Ritter w Kaszczorku

kd | 5 maj 18:20 Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu reportaży realizowanych w 2021 roku, w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zatytułowany: Krystyna Lewicka-Ritter „W KUJAWSKO-POMORSKIEM – Z OSKAREM KOLBERGIEM POD RĘKĘ”

U-Booty Hitlera w Ameryce Południowej. Prawdziwa historia [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 maj 09:17 Nowa książka duetu autorskiego Mariusz Borowiak, Piotr Wytykowski oczekiwana przez wielu pasjonatów historii i wojennych tajemnic zabiera nas do odległej Ameryki Południowej. Autorzy próbują obalić wiele mitów narosłych wokół ostatnich niemieckich okrętów podwodnych, które poddały się w Argentynie lub płynęły do Japonii na długo jeszcze po zakończeniu II wojny światowej....

Muzeum Okręgowe otwiera się na zwiedzających

ak | 30 kwi 14:24 Od 7 maja Muzeum Okręgowe wznawia swoją działalność. Na zwiedzających czekają aż cztery nowe ekspozycje czasowe oraz nowa trasa zwiedzania w Exploseum. Muzealne budynki będą dostępne w reżimie sanitarnym.

28. Bydgoski Festiwal Operowy nie odbędzie się [KOMUNIKAT]

ak | 24 kwi 12:23 Z powodu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego odwoływane są imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Animocje 2021. Propozycje festiwalowe dla przedszkolaków i uczniów

ak | 18 kwi 15:19 Już po raz 10. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Na okrągłe urodziny tej filmowej imprezy Miejskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo pokazów i zupełnie nowe atrakcje dla starszych i młodszych widzów. Festiwal w całości dostępny będzie na nowej platformie VOD – KULTUREO!

Wkrótce Festiwal ANIMOCJE. W programie dwie premiery

Redaktor | 13 kwi 20:13 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy po raz dziesiąty organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Do udziału zgłoszono blisko 1000 tytułów z całego świata. Twórcy powalczą w konkursie międzynarodowym i konkursie filmów dla dzieci.

Kwietniowe propozycje Teatru Polskiego

ak | 10 kwi 15:37 W kwietniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na premierę „Maszyny” – teatralny debiut reżyserki Jagody Szelc. POnline będzie mozna obejrzeć także propozycje już znane z repertuaru. Na www.vod.teatrpolski.pl udostępniona zostanie m.in. komedia „Ptak”. Bydgoski teatr przygotował także propozycję dla dzieci i młodzieży.