Przez przeciwności do gwiazd. Generał brygady pilot Stanisław Skalski [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 cze 18:58 Stanisław Skalski jest jednym z najwybitniejszych polskich pilotów. Swoje lotnicze szlify zdobywał w II RP. W czasie II wojny światowej walczył z agresorem niemieckim na terenie Polski, brał udział w bitwie o Anglię, później zaś latał w Afryce i Europie. I to właśnie jego postaci została poświęcona kolejna książka dr Sławomira Łanieckiego związanego z Uniwersytetem...

Czary na scenie Opery Nova. W sobotę premiera „Alicji...”

mk | 3 cze 14:47 – Tytuł taki jak ten daje niezwykłe możliwości, pozwala, mówiąc potocznie, „zaszaleć” inscenizacyjnie, co z punktu widzenia realizatora spektaklu jest niebywałą frajdą – mówi choreograf Robert Bondara. Premiera „Alicji w Krainie Czarów” w Operze Nova odbędzie się w sobotę (4 czerwca).

Ukraińskie pieśni w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 1 cze 17:08 W piątek (3 czerwca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni zabrzmią  tradycyjne pieśni ukraińskie, wyśpiewane przez potężny głos Michała Hajduczeni i jego przyjaciół. Artyści pojawią się na scenie w autentycznych ukraińskich strojach.

Śpiewali i tańczyli dla Mam. Wzruszający koncert Ziemi Bydgoskiej [GALERIA]

Redaktor | 30 maj 12:57 Najpiękniejsze pieśni i piosenki o matkach zabrzmiały podczas niedzielnego (29 maja) koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” w Filharmonii Pomorskiej. Na scenie wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu, od dzieci po dorosłych, prezentując folklor różnych regionów Polski.

Profesor Jastrzębski świadomie porusza się w wymysłach niemieckiej propagandy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 09:55 „Czytelnik odnosi wrażenie, że autor chętnie przywołuje niemieckie relacje jako w pełni wiarygodne oraz polskie relacje, jeśli te wspominają o krzywdach wyrządzonych Niemcom. Rzadko przytacza polskie relacje, które nie wpasowują się w kanon goebbelsowskiej propagandy” – pisze Krzysztof Drozdowski o książce Włodzimierza Jastrzębskiego „Bydgoska krwawa niedziela”.

Mistrzowie online w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 26 maj 16:27 W piątek (27 maja) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpią Ania i Tomek Trust. Ich piosenki w Internecie sięgają setek tysięcy odsłon, niektóre nawet do miliona. Ci, absolutni mistrzowie koncertów online, wreszcie po raz pierwszy na żywo w Światłowni!

Tomasz Izajasz o Brdzie i Kanale Bydgoskim

kd | 24 maj 16:33 Pod koniec maja w księgarniach pojawił się album „Pozdrowienia znad rzeki Brdy - od Opławca do Rybiego Rynku”. Autorem jest Tomasz Izajasz, popularyzator wodnej historii Bydgoszczy oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Książka jest trzecią częścią lubianej przez bydgoszczan serii „Widoki dawnej Bydgoszczy”.