To unikatowe miejsce w Polsce! Exploseum skończyło 10 lat

mk | 3 lip 11:45 Od 2 lipca 2011 r. na terenie poniemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG Bromberg funkcjonuje Exploseum – oddział Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Jak przekazuje MOB, do połowy ubiegłego roku odwiedziło je blisko 99 tys. osób.

„Perła Kujaw” regionu. Redaktor Lewicka-Ritter w Kłóbce

Redaktor | 30 cze 18:35 Ze względu na swoje położenie wśród pagórków, lasów i jezior Kłóbka nazywana jest „Perłą Kujaw”. W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny z kilkunastoma obiektami architektury wiejskiej. Redaktor Krystyna Lewicka-Ritter w swoim cyklu „W KUJAWSKO-POMORSKIEM – Z OSKAREM KOLBERGIEM POD RĘKĘ” tym razem zaprasza do zwiedzania tego wyjątkowego miejsca.

Otwarcie wystawy „Już dnieje” Ireny Kużdowicz i wykład Wiesława Trzeciakowskiego „Śladami Novalisa” w Galerii Autorskiej

ak | 29 cze 11:59 W środę, 30 czerwca o godzinie 18.00 w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie  wystawy obrazów Ireny Kużdowicz  pt. "Już dnieje".  Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład Wiesława Trzeciakowskiego pt. "Śladami Novalisa" połączony z promocją książki. Czytanie tekstów – Roma Warmus i Jan Kaja.

Zmarła prof. Elżbieta Stengert, śpiewaczka, wykładowczyni UKW

Redaktor | 28 cze 19:38 - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 28 czerwca odeszła od nas nagle Pani Profesor Elżbieta Stengert - poinformowali pracownicy Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Wieloletnia solistka Opery Nova, wykładowczyni UKW i Akademii Muzycznej w Poznaniu miała 63 lata.

Redaktor Lewicka - Ritter o tradycji chodzenia z „kozą” i maszkarach zapustnych

Redaktor | 27 cze 11:59 W czas zapustów, w wielu kujawskich wsiach maszerują kolorowe „kozie” grupy. Dzisiaj wydarzenia te mają wprawdzie charakter bardziej teatralny, przypominający niejako uliczne show, ale zwyczaj ten nadal jest kultywowany. O tym jak zapustne maszkary zmieniały się z biegiem czasu i o skaczącej radośnie, psocącej się wszystkim „kozie”, którą prowadził Żyd opowiada w swoim...

Aldo Capri - „Dziennik z Gusen” [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 25 cze 11:53 Piekło niemieckich obozów koncentracyjnych doczekało się już tysięcy opisów, monografii i wspomnień. Każde z nich niesie za sobą ładunek emocjonalny i poznawczy. Wydawać by się mogło, że już żadna historia nie może nas zaskoczyć. A jednak - do rąk czytelników wydawnictwo Replika oddaje wstrząsający pamiętnik Aldo Carpiego.

Studio Baletowe przy operze zaprasza najmłodszych

Redaktor | 25 cze 07:59 Studio Baletowe przy Operze Nova zachęca dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w naborze na zajęcia w przyszłym sezonie. Audycja odbędzie się w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

Wielkie radiowe święto w Bydgoszczy

Redaktor | 22 cze 13:49 Rekordowa ilość prac z całej Polski wpłynęła na 13. edycję Konkursu Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK”. Pula nagród w tym roku wynosi ponad 50 tysięcy złotych.

Muzeum Kanału Bydgoskiego ma nową siedzibę! [ZDJĘCIA]

mk | 21 cze 16:06 Wystawy o Kanale Bydgoskim i żegludze w rejonie Bydgoszczy można już oglądać przy ul. Staroszkolnej 10, przy III Liceum Ogólnokształcącym. W sobotę (19 czerwca) otwarto tam Centrum Edukacyjno-Społeczne z siedzibą Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego.