Ballady zespołu Universe zabrzmią w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 7 wrz 08:45 W piątek (9 września) Otwarta Przestrzeń „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15) w Bydgoszczy zaprasza na koncert poświęcony twórczości Mirosława Breguły pt. „UNIVERSEalnie”. Podczas muzycznego spotkania będzie można zasłuchać się w mniej i bardziej znanych utworach zespołu Universe w wykonaniu i aranżacji Radosława Bugańskiego.

Tajemnica przyjaźni w Galerii Autorskiej [RELACJA, ZDJĘCIA]

Redaktor | 2 wrz 12:36 Najnowszej książce Marka Kazimierza Siwca pt. „Przyjaźń” poświęcone było lipcowe spotkanie poetyckie w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Teksty czytała Alicja Mozga; śpiewała – Roma Warmus; Mieczysław Giedrojć zaprezentował etiudę pantomimiczną „trzeci wiersz – mim między słowem a obrazem”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów Wojciecha...

„Sobie Przeznaczeni” w Światłowni

Redaktor | 2 wrz 09:39 Alina i Krzysztof Galas z Poznania są parą zarówno na scenie, jak i w codziennym życiu. W bydgoskiej Światłowni zaśpiewają utwory autorskie z tekstami i Aliny, i Krzysztofa. Pokażą widzom swój intymny, mały świat.

Pokazy, warsztaty, wystawy. Po raz siódmy odbędzie się TeHoFest [PROGRAM]

Redaktor | 30 sie 14:10 „Nowa energia” – to hasło, które w tym roku będzie towarzyszyć świętu Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Od piątku do niedzieli (2-4 września) w obiektach muzealnych w naszym mieście odbędą się liczne pokazy, warsztaty, wernisaże wystaw. Pierwszy raz w imprezie wezmą udział także Pałace w Ostromecku.

„Koncert z Uśmiechem” na zakończenie festiwalu Fontanna Muzyki 2022

ak | 26 sie 12:08 W sobotę, 27 sierpnia odbędzie się finałowy koncert festiwalu Fontanna Muzyki 2022 - „Koncert z Uśmiechem”. Goście, którzy zgromadzą się przy fontannie „Potop” będą mogli posłuchać takich utworów, jak „Arię Pericoli”, znaną również jako „Aria ze śmiechem”, czy słynne, dowcipne „Gdybym był bogaczem”. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

W bydgoskiej „Światłowni” - szanty dla przyjaciela w potrzebie

Redaktor | 26 sie 09:11 W sobotę (27 sierpnia) szantymen Jacek „Zielu” Zieliński zaśpiewa dla przyjaciela Andrzeja Grzeli, czyli słynnego frontmana z „Ryczących Dwudziestek”. Andrzej „Qńa” Grzela siedem lat temu na krakowskiej scenie szanty doznał udaru i teraz przechodzi rehabilitację w Bydgoszczy. „Zielu”chce, aby lider „Ryczących Dwudziestek” po raz pierwszy od tamtego strasznego dnia...

Najsłynniejsze musicale w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 25 sie 14:24 Najpiękniejsza musicale świata w bydgoskiej Światłowni (ul. Świętej Trójcy 15) wyśpiewa w najbliższy piątek (26 sierpnia) wokalistka Aleksandra Meler. Na pianinie towarzyszyć jej będzie Robert Robaszkiewicz.