Altruist w nowej odsłonie czeka na otwarcie

Redaktor | 27 gru 09:27 Działający pod Bazyliką św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2) klub został zamknięty już kilka miesięcy temu, przed ponownym zaostrzeniem obostrzeń. Miejsce dedykowane młodym ma im służyć nadal, ale już w nowej aranżacji. 

Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 21 gru 09:24 Od panowania Kazimierza rozpoczyna się potęga Rzeczypospolitej, która trwać będzie kilka wieków i która nie pozwoli zginąć narodowi polskiemu nawet wtedy, gdy utraci on swoje państwo. O sprawiedliwym, odważnym i gospodarnym władcy opowiadają nam dwaj wybitni autorzy. Prof. Krzysztof Ożóg, naukowiec i badacz oraz Adam Bujak, który swoim artystycznym obiektywem pokazuje to, co...

Historia żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 gru 13:02 historia żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy jest niezmiernie bogata i jednocześnie dotychczas prawie całkowicie pomijana w badaniach historycznych. Lukę tę wypełnia nowa książka Marty Bukolt.

Dziecko Hitlera - młodość wśród nazistów [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 gru 12:28 III Rzesza była państwem na wskroś zmilitaryzowanym. Świadczyć może choćby o tym powszechne mundurowanie społeczeństwa. Kolejarze, listonosze, drogowcy -wszyscy mieli odpowiednie mundury i odrębne oznaczenia stopni. Proces ten nie mógł ominąć również niemieckiej młodzieży. I to właśnie o niej jest książka Alfonsa Hecka.

Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody Wielkiego Splendora

Redaktor | 8 gru 15:37 Już po raz trzydziesty trzeci Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody za wybitne kreacje aktorskie oraz uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla radiowej sceny. Prestiżowe statuetki otrzymali: Barbara Zielińska, Artur Barciś, Marek Barbasiewicz oraz Wojciech Marczewski. Podczas gali wyróżnieni zostali również debiutujący w Teatrze Polskiego Radia twórcy: Elżbieta Nagel, Jędrzej...

Sylwester w Operze Nova jednak się odbędzie! Trwają próby

Redaktor | 8 gru 11:36 Choć z powodów epidemiologicznych koncert sylwestrowo-noworoczny nie może odbyć się przy udziale publiczności, nie oznacza to, że nie odbędzie się wcale. „Bydgoska Opera Nova nie składa broni” - zapowiada szefowa promocji opery Ewa Chałat.  Nagranie prób zostanie zmontowane i bezpłatnie udostępnione widzom.