Nowe otwarcie Centrum Edukacji Muzealnej MOB na Wyspie Młyńskiej

Redaktor | 30 sie 14:01 Od września 2023 oficjalnie, po przerwie związanej z pracami remontowymi, zaczyna swoją pracę Centrum Edukacji Muzealnej. Jest to jeden z oddziałów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jego siedzibą jest budynek przy ul. Mennica 6 na Wyspie Młyńskiej, w którym zaaranżowano nowe przestrzenie dla działań edukacyjnych skierowanych dla dzieci, młodzieży oraz...

Największy polski bard w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 29 sie 11:04 Mierzący dużo ponad 2 metry Wojciech Gęsicki wystąpi w  najbliższy piątek (1 września) o g.18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15. Będzie to pierwszy po sezonie urlopowym koncert w tym klubie. Szykuje się wspaniała uczta duchowa, w której trzeba wziąć udział!

Wrzesień w Kinie Jeremi. Co w repertuarze?

Redaktor | 24 sie 14:40 Kino Jeremi zaprasza dzieci i dorosłych na wrześniowy cykl filmowy. Kino Jeremi (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13). Pierwsza projekcja już 7 września.

Filharmonia pod gwiazdami

Redaktor | 17 sie 14:59 Filharmonia Pomorska zaprasza na plenerowy koncert pod gwiazdami. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis. Plenerowy wieczór z muzyką zaplanowano na sobotę 19 sierpnia (godz. 20.00) na placu Krzysztofa Pendereckiego.

Dominika Sztonyk w Światłowni

Redaktor | 26 lip 09:55 W piątek (28 lipca) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi toruńska wokalistka Dominika Sztonyk. Ta laureatka XVIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego zagra swoje utwory autorskie i utwory znanych bardów. Zapewnia, że będzie balladowo i klimatycznie. W Światłowni odbędzie się premiera najnowszego wideoklipu Dominiki Sztonyk.

Poznań. Wystawa „Ślady – znaki – świadectwa”, realizowana przez magazyn Verbum oraz Galerię VA, zmierza do finału.

Jacek Kargól | 25 lip 21:10 W ramach serii wystaw zatytułowanej „ZOBACZYĆ – UWIERZYĆ – PRZEKAZAĆ”, 20 maja 2023 roku odbył się wernisaż drugiej odsłony tego cyklu. Aleje Karola Marcinkowskiego 26, vis á vis Muzeum Narodowego w Poznaniu, są siedzibą niszowej Galerii VA prowadzonej przez Fundację Pro Veritate et Arte. I tam, podczas Nocy Muzeów, prezentowali swoje prace Marcin Kędzierski, Jan Billert...

Raj surrealisty. Obrazy Janusza Andrzeja Bałdygi

Redaktor | 25 lip 00:11 Janusz Andrzej Bałdyga to malarz i poeta. Urodził się w 1946 roku w Bydgoszczy. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, a po studiach na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wrócił do rodzinnego miasta i wraz z Michałem Kubiakiem oraz Ignacym Bullą założył Grupę Bydgoską – Galeria 1+X. W latach 2003–2007 pełnił...

Milena Wiśniewska w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 19 lip 08:52 W piątek (21 lipca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi artystka z Malborka, Milena Wiśniewska.