Konne wozy, sikawka parowa. Początki straży pożarnej w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 17:35 „Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach” to nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Poniżej publikujemy fragment poświęcony początkom straży pożarnej – „pamiętanym” m.in. przez konną pompę strażacką, którą można oglądać w remizie przy ul. Pomorskiej 16.

Parafia NSJP zaprasza na koncert wielkanocny [ZAPOWIEDŹ]

mk | 17 kwi 10:02 „Zmartwychwstały” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (plac Piastowski 5). Wystąpią artyści bydgoscy, wstęp wolny.

Eric Zemmour - Francuskie samobójstwo [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 13:27 W kontekście wyborów prezydenckich we Francji warto zapoznać się z postacią i poglądami Erica Zemmoura, który osiągnął zaskakujący wynik w pierwszej turze i który zapowiedział, że poprze Marin Le Pen.

Zakończyło się święto filmów animowanych w Bydgoszczy

Redaktor | 13 kwi 14:30 W sobotę (9 kwietnia) wieczorem dobiegł końca 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Po raz pierwszy w historii festiwalu jury  przyznało ex aequo aż dwie nagrody Grand Prix oraz trzy wyróżnienia. Nowością był także Konkurs Filmów Muzycznych.

Znaki dodatnie. Nowa wystawa w Wieży Ciśnień

kd | 12 kwi 16:25 Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od piątku 15 kwietnia do wtorku 3 maja, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace projektanta, grafika dra Szymona Salińskiego, na ekspozycji pt. „Znaki dodatnie”.

Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 12:48 Dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof) w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. „Księgę Norwidową” uzupełnia 130 ilustracji.