Sobowtóry [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 15 gru 09:33 Sobowtóry - to kolejna książka Teresy Kowalik i Przemysława Słowińskiego. Tym razem ten duet autorów zaserwował nam ciekawą pozycję dotyczącą sobowtórów.

Kulinarny Przepis na Bydgoszcz znajdziecie w Muzeum

kd | 14 gru 13:14 Jak smakował słynny deser książę Pückler – niegdyś specjalność bydgoskich lokali i cukierni? Co serwowano smakoszom z dań wykwintnych, a co jedli biedniejsi bydgoszczanie? Dowiecie się dzięki wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu”.

Tajemnice zamku Colditz. Wspomnienia niemieckiego strażnika Oflagu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 12 gru 11:49 Na rynku wydawniczym nie uświadczymy wielu publikacji wspomnieniowych należących do strażników więziennych czy obozowych. Już choćby z tego powodu publikacja wspomnień niemieckiego strażnika oflagu w Colditz, gdzie przebywało dużo polskich oficerów zasługuje na zauważenie.

Opera Nova zmienia terminy Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych

mk | 10 gru 13:20 Tylko po jednym, a nie tak jak przed pandemią po dwa koncerty dziennie zaprezentuje na przełomie roku zespół Opery Nova. – Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną oraz bezpieczeństwo sanitarne Widzów i naszych Pracowników podjęliśmy decyzję o zmianie terminów Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych zaplanowanych od 29 grudnia br. do 2 stycznia 2022 – poinformowała Ewa...

Niewidzialny smak muzyki [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 8 gru 19:23 Światłownia to jedyne w Polsce miejsce, gdzie można uczestniczyć w niewidzialnym koncercie. W sobotę (11 grudnia) o godzinie 18.00 klub zaprasza na rosyjskie klimaty w ciemnościach, czyli koncert toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego w utworach Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i innych rosyjskich twórców. Będzie śpiewnie, rzewnie, a przede wszystkim – ciemno i intymnie.

Renowacja ostatniego fortepianu Chopina. Zobacz pracę konserwatorów na własne oczy

kd | 4 gru 13:42 W dniach 3-12 grudnia w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się renowacja fortepianu marki Pleyel z 1848 roku – ostatniego instrumentu należącego do Fryderyka Chopina. Prace konserwatorskie przeprowadzi Paul McNulty – wybitny amerykański znawca fortepianów historycznych. To przełomowe wydarzenie w dziejach niezwykłego instrumentu będą mogli obserwować goście Muzeum.

Teatr Polski ogłasza konkurs na plakat do „Czerwonego Kapturka”

Redaktor | 3 gru 20:21 Dzieci do 10. roku życia są zaproszone do udziału w konkursie ogłoszonym przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Do końca grudnia można nadsyłać prace, które staną się inspiracją do spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera zaplanowana jest na 22 stycznia 2022 roku.

Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś – spotkanie z autorami

kd | 30 lis 12:01 3 grudnia 2021 roku, o godz. 18:00 w Salonie Hoffmana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6 odbędzie się spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Ścieżki przyjaźni mają już 10 lat. 27 listopada odbędzie sie koncert

kd | 25 lis 09:06 13 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został nagrany międzynarodowy projekt pn. "Ścieżki Przyjaźni II". Projekt jest kontynuacją 10 – letniej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5  w Bydgoszczy oraz placówek oświatowych w bratnim mieście Kragujewiec.