Camerimage w tym roku hybrydowo

mk | 28 wrz 16:10 W festiwalu EnergaCamerimage 2020 będzie można uczestniczyć zarówno na żywo, jak i online. Część seansów i wydarzeń towarzyszących zostanie udostępniona na platformie internetowej.

Drugie życie fontanny „Potop”

Jacek Kargól | 28 wrz 00:01 Mijając najsłynniejszą obok „Łuczniczki” rzeźbę w Bydgoszczy nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ona wyrazem wielu kolejnych determinacji. Zaprojektowania i odlania przez niemieckiego artystę, a potem pokonania technicznych przeszkód i uruchomienia, wykorzystania metalu, z którego została wykonana, na cele krwiożerczej, antykulturowej wojny wywołanej przez...

Miastu na stulecie. Wystawa w BCOP

Redaktor | 24 wrz 18:33 Z okazji 100-lecia przyłączenia Bydgoszczy do Polski w BCOP (ul. Gdańska 5) można oglądać wystawę „Artyści bydgoscy - miastu”. To już druga wystawa z cyklu, przygotowana przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Anny Osińskiej.

Bydgoszcz dołączy do sieci miast UNESCO? Siłą: muzyka

Marta Kocoń | 24 wrz 16:41 – Filharmonia, opera, akademia: największe osiągnięcia mamy w muzyce – są przekonani bydgoscy społecznicy. Chcą udowodnić, że miasto zasługuje, by stać się częścią sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Tajny zamek Czocha [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 22 wrz 06:33 Pomimo, że ta publikacja znajduje się na rynku wydawniczym już od niemal czterech lat to nadal wzbudza kontrowersje wśród badaczy tematu i ciekawość wśród czytelników.

Festiwal „Szlagier” po raz szesnasty. Tym razem online

mk | 19 wrz 16:56 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier”. W tej edycji młodzi wykonawcy nie zaśpiewają przed publiką na żywo. Z powodu epidemii, zaplanowany na sobotę (19 września) finał ma formułę online.

Największa klęska polskiego wywiadu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 wrz 08:27 W ostatnich latach zarówno wśród historyków, jak i czytelników możemy zauważyć rosnące zainteresowanie szeroko pojętą tematyką wywiadowczą i kontrwywiadowczą. W ten nurt wpisuje się również nowa książka Marka Świerczka o największej akcji dezinformacyjnej sowieckiego wywiadu, na którą nabrały się służby wywiadowcze kilku państw, w tym i Polski.