Młyny zapraszają w podróż do świata bez dźwięku

Redaktor | 8 mar 2023 W czwartek, 16 marca, Młyny Rothera wraz z aktorami Teatru Nowego w Zabrzu zabiorą swoich gości w niezwykłą podróż do świata bez dźwięku. A wszystko to za sprawą spektaklu „Morze ciche”, który będzie grany w języku polskim oraz Polskim Języku Migowym.  

Śpiewający kardiolog w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 1 mar 2023 W piątek (3 marca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi Jacek Gessek, toruński wokalista i gitarzysta. Zaśpiewa autorskie utwory ze swoich płyt. Będzie czego posłuchać, a wszystko od serca i dla serca.

Tu wymienisz się książkami. Powstała Marszałkowska Księgodzielnia Kopernikańska

Redaktor | 28 lut 2023 Masz w domu zalegające na regale książki? Poszukujesz dobrej lektury? Urząd Marszałkowski w Toruniu zaprasza do nowo powstałej Marszałkowskiej Księgodzielni Kopernikańskiej. Punkt wymiany książek znajduje się w pawilonie przed budynkiem urzędu. Z zasobów księgodzielni, powstałej w rocznicę 550. Urodzin Mikołaja Kopernika z inicjatywy marszałka Piotra Całbeckiego, korzystać...

Karolina Tuz z zespołem w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 27 lut 2023 Karolina Tuz - multiinstrumentalistka, wokalistka, autorka i producentka muzyki - z towarzyszeniem zespołu po raz pierwszy zagra i zaśpiewa w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się 11 marca o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni.

Festiwal Poezja Praktyczna już wkrótce w Bydgoszczy

Redaktor | 23 lut 2023 Poezja jest żywa i działa. Ma różne formy, zastosowania i świetnie sprawdza się w codziennym życiu. Każde z tych twierdzeń będzie można sprawdzić w praktyce podczas Festiwalu Poezja Praktyczna. Dwudniowe spotkanie z poezją i ludźmi, którzy ją tworzą, odbędzie się w pierwszy weekend marca w klubie Eljazz w Bydgoszczy.

W piątek w KPCK: Biskupski/Maseli/Nadolny Trio

Redaktor | 15 lut 2023 Jazz u Hoffmana: Profesor Jazz, Biskupski/Maseli/Nadolny Trio Przekorna nazwa koncertu jest ukłonem wobec samego zjawiska jakim jest Jazz – „profesor”, który niejedną już gwiazdę wypuścił spod swoich skrzydeł. Zespół tworzą utytułowani artyści i pedagodzy, których uczniowie wielokrotnie zaistnieli na scenach polskich i zagranicznych. Muzykę, którą podczas koncertu w...

Śpiewający literat w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 14 lut 2023 Krzysztof Galas – prezes poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Literatów Polskich, autor wielu powieści, poeta, wokalista, działacz na rzecz osób niewidomych wystąpi w piątek (17 lutego) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni. Wraz z nim na scenie pojawi się żona Alina, z którą tworzą duet muzyczny pod znamienną nazwą Sobie Przeznaczeni. Zapraszamy!

Nowy cykl spotkań w Młynach – w lutym startuje Myślowisko miejskie

Redaktor | 13 lut 2023 Młyny Rothera zapraszają na nowy cykl wydarzeń! „Myślowisko miejskie – filozoficznie o współczesności” to spotkania pełne rozmów i dyskusji na tematy ważne, niekiedy nawet trudne i wykraczające poza logikę spraw codziennych. W towarzystwie filozoficznych przewodników będzie można wątpić, pytać, komentować i dzielić się spostrzeżeniami. Pierwsze spotkanie w ramach...