Muzeum Okręgowe otwiera się na zwiedzających

ak | 30 kwi 14:24 Od 7 maja Muzeum Okręgowe wznawia swoją działalność. Na zwiedzających czekają aż cztery nowe ekspozycje czasowe oraz nowa trasa zwiedzania w Exploseum. Muzealne budynki będą dostępne w reżimie sanitarnym.

28. Bydgoski Festiwal Operowy nie odbędzie się [KOMUNIKAT]

ak | 24 kwi 12:23 Z powodu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego odwoływane są imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Animocje 2021. Propozycje festiwalowe dla przedszkolaków i uczniów

ak | 18 kwi 15:19 Już po raz 10. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Na okrągłe urodziny tej filmowej imprezy Miejskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo pokazów i zupełnie nowe atrakcje dla starszych i młodszych widzów. Festiwal w całości dostępny będzie na nowej platformie VOD – KULTUREO!

Wkrótce Festiwal ANIMOCJE. W programie dwie premiery

Redaktor | 13 kwi 20:13 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy po raz dziesiąty organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Do udziału zgłoszono blisko 1000 tytułów z całego świata. Twórcy powalczą w konkursie międzynarodowym i konkursie filmów dla dzieci.

Kwietniowe propozycje Teatru Polskiego

ak | 10 kwi 15:37 W kwietniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na premierę „Maszyny” – teatralny debiut reżyserki Jagody Szelc. POnline będzie mozna obejrzeć także propozycje już znane z repertuaru. Na www.vod.teatrpolski.pl udostępniona zostanie m.in. komedia „Ptak”. Bydgoski teatr przygotował także propozycję dla dzieci i młodzieży.

Wielkie sekrety arcydzieł sztuki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 kwi 10:32 Dwoje autorów, prywatnie małżeństwo zainteresowane sekretami kryjącymi się w arcydziełach sztuki zabierają czytelników w niesamowitą podróż, Przed czytelnikami odkrywają największe sekrety.

Kultureo. Bydgoskie MCK utworzyło platformę VOD

Redaktor | 7 kwi 13:58 Koncerty, spektakle, wywiady Miejskie Centrum Kultury udostępnia w nowy sposób - na platformie VOD www.kultureo.pl. Do 8 kwietnia można tu oglądać filmy, które walczą o wejście do festiwalu Animocje.

Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 10:16 Wacław Król to polski as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Oprócz tego był również pisarzem. Będąc na emeryturze napisał ponad 20 książek o tematyce lotniczej. Obecnie do rąk czytelnika trafia kolejna, której maszynopis udało się odnaleźć.

Udręczeni. Historia prawdziwa [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 mar 19:13 Demony czekają na zaproszenie do wejścia, ale nie zawsze chcą się wynieść, gdy się im każe… - możemy przeczytać we wstępie do kolejnej książki opisującej historie, z którymi stykali się Ed i Lorraine Warrenowie. Ed Lorraine był jedynym świeckim demonologiem uznanym przez Watykan.

Negocjacje w Filharmonii Pomorskiej. Kolejny krok do rozbudowy

mk | 27 mar 11:50 W piątek (26 marca) w Filharmonii Pomorskiej trwały negocjacje w sprawie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej remontu, przebudowy i rozbudowy gmachu. - Uroczyste podpisanie umowy planowane jest na pierwszą połowę maja - zapowiada instytucja.