Starodruki ze zbiorów Muzeum Farmacji własnością Muzeum Okręgowego

mk | 14 sie 10:27 13 starodruków pochodzących z dawnego prywatnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy stało się częścią zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Księgi z XVII i XVIII wieku dotyczące medycyny i farmacji będą pojedynczo eksponowane w Aptece pod Łabędziem.

Wracają koncerty przy „Potopie”. „Fontanna Miłości” już 6 sierpnia

ak | 2 sie 12:17 W sobotę, 6 sierpnia odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów festiwalu „Fontanna Muzyki" - „Fontanna Miłości”. W parku Kazimierza Wielkiego przy „Potopie” będziemy mogli posłuchać takich hitów, jak „Upiór w Operze", „Całuję Twoją dłoń Madame” czy też „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Piosenki Krzysztofa Krawczyka na „Rzece Muzyki” [ZAPOWIEDŹ]

ak | 30 lip 18:17 W niedzielne (31 lipca) popołudnie w amfiteatrze Opery Nova zabrzmią najsłynniejsze przeboje Krzysztofa Krawczyka. O godz. 19.00 polski aktor teatralny i filmowy, Mariusz Ostrowski wcieli się w muzycznego idola wszystkich Polaków. Wstęp na koncert jest wolny.

Spotkanie w Galerii Autorskiej: wieczór z poezją, pantomimą i obrazem [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 23 lip 18:08 Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5) zaprasza w czwartek (28 lipca) o godzinie 18:00 na spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Przyjaźń” połączone z  promocją książki. Teksty przeczyta Alicja Mozga, zaśpiewa Roma Warmus. Zdarzeniu towarzyszyć będzie etiuda pantomimiczna „Trzeci wiersz - mim między słowem, a obrazem” w wykonaniu...

Muzeum Okręgowe zaprasza na rodzinne zajęcia przy rzeźbie Ambroziaka

mk | 22 lip 17:07 Dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodzice zaproszeni są do udziału w warsztatach związanych z rzeźbą „Stojąca na głowie” Ambroziaka w budynku głównym MOB (ul. Gdańska 4). – Uczestnicy poznają tajniki warsztatu rzeźbiarza oraz historię rzeźby polskiej i światowej, a dzieci stworzą niezwykłe makiety placów zabaw, parków i skwerów, w których wszystko będzie na opak –...

UKW zaprasza do udziału II Konkursie Wokalnym im. Zbigniewa Wodeckiego

Redaktor | 17 lip 16:11 Soliści i duety między 16. a 29. rokiem życia zmierzą się z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego w drugiej edycji konkursu jego imienia „Sobą być”, organizowanego przez UKW, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego i Fabrykę Lloyda w Bydgoszczy. Koncert finałowy z udziałem sześciorga finalistów wyłonionych podczas koncertu eliminacyjnego odbędzie się 5 listopada w Fabryce Lloyda.