Zbrodnia niedoskonała w KPCK [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 25 lut 09:01 25 lutego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne Spotkanie z Historią u Hoffmana. Tym razem tematem przewodnim będzie „Zbrodnia [nie]doskonała. Z międzywojennej sali rozpraw”. Wstęp wolny.

Alicja Majewska w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 23 lut 19:52 15 marca 2020 r. (niedziela) o godz. 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Alicji Majewskiej, która wystąpi z nowym programem promującym wydaną w 2019 roku płytę „Żyć się chce”.

Wystawa prac Piotra Matuszka. KPCK zaprasza

Redaktor | 18 lut 13:01 20 lutego w czwartek o godz. 18:00 w Salonie Hoffman Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kultury, ul. Plac Kościeleckich 6, zostanie otwarta wystawa prac Piotra Matuszka. Wstęp wolny.

Otwarcie wystawy fotograficznej i spotkanie z poetą w Galerii Autorskiej

Redaktor | 16 lut 11:58 Wystawa fotograficzna, której otwarcie niebawem nastąpi w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy, będzie jednocześnie spotkaniem poetyckim. O tym wydarzeniu, jak i o artystach, którzy zaprezentują swoje wizualizacje fotograficzne jak i poetyckie, a także opinie na temat ich twórczości prezentujemy poniżej.

Walentynki w Operze Nova. Operetka i pocztówki jak plakaty

Redaktor | 12 lut 09:01 W "walentynkowy weekend" w Operze Nova w Bydgoszczy będziemy mieli okazję podziwiać operetkę „Księżniczka czardasza”. Komediowa, genialnie wyreżyserowana, z licznymi gagami operetkowa uczta dla miłośników tej sztuki, będzie prezentowana 14, 15 i 16 lutego.

Młynarski na karnawał. „Awantura w Recco” w Operze Nova

Redaktor | 5 lut 10:15 „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, komiczno-liryczny, świetnie zagrany i zaśpiewany spektakl z muzyką Macieja Małeckiego i librettem Wojciecha Młynarskiego, jest propozycją bydgoskiej opery na karnawałowe wieczory: 7, 8, 9 lutego.

Teatr cieni - warsztaty dla dzieci w KPCK

Redaktor | 4 lut 10:33 Teatr cieni jest łatwy i trudny. Łatwy, bo niekiedy do zorganizowania przedstawienia wystarczą same ręce i światło, a trudny bo wymaga kreatywności i wyobraźni. W ferie dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami będą mogli się o tym przekonać w bydgoskim KPCK-u.

„Rota” i nie tylko. Skarby w bydgoskiej książnicy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 sty 17:59 Między innymi jedyny zachowany rękopis „Roty” Marii Konopnickiej ma w swoich zbiorach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Z okazji stulecia powrotu miasta do Polski ten i inne bezcenne eksponaty zostały udostępnione zwiedzającym.