Moi ostomili - dziękuję... Redaktor Lewicka-Ritter zakończyła swoje reporterskie „wandry”

Redaktor | 21 lis 12:25 „Dziękuję serdecznie moim Czytelnikom za słowa uznania jakie znajdowały się pod każdym regionalnym postem sygnowanym stypendialnym znakiem graficznym. Płynęły one nie tylko z regionów, ale także z całej Polski, a nawet z dalekiego świata” - napisała redaktor Krystyna Lewicka-Ritter, kończąc cykl wędrówek po etnograficznych regionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Praca twórcza doceniona. Kaja i Soliński wyróżnieni [ZDJĘCIA]

ak | 20 lis 09:37 W piątek (19 listopada) w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy Jan Kaja i Jacek Soliński, twórcy Galerii Autorskiej wyróżnieni zostali dyplomem „Honorowego Świadka Koronnego Polskiej Kultury”. W uroczystości uczestniczyli m. in. zaprzyjaźnieni z Galerią artyści, a poprowadził ją Jarosław Pijarowski.

„Plac Piastowski i inne wiersze”. Spotkanie poetyckie z Wojciechem Banachem

Redaktor | 17 lis 08:22 Biblioteka UKW zaprasza w środę (17 listopada) na spotkanie z Wojciechem Banachem wokół książki „Plac Piastowski i inne wiersze”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa pocztówek patriotycznych z lat 1900–1945, pochodzących z kolekcji Autora. To nawiązanie do obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ziemkiewicz: Nacjonalizm jest jak muzyka ludowa

kd | 16 lis 07:33 15 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie Bydgoskiego Klubu Frondy z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę pt. "Strollowana rewolucja".

Wydział Wokalno-Aktorski AMFN świętował 40-lecie

Redaktor | 15 lis 18:11 Słynne fragmenty oper, operetek i musicali zabrzmiały w niedzielę (14 listopada) podczas koncertu z okazji jubileuszu Wydziału WA bydgoskiej Akademii Muzycznej. W Operze Nova zaśpiewali pedagodzy, absolwenci i studenci, z towarzyszeniem orkiestry oraz chórów.

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 15:32 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.