Grudniowe wydarzenia online Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 28 lis 17:08 Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na grudniowe wydarzenia, które odbędą się w Internecie. Wśród przygotowanych propozycji znalazły się spektakle z bieżącego repertuaru oraz powrót do spektakli archiwalnych.

Finał festiwalu online. Arlekinada 2020

Redaktor | 23 lis 17:36 Teatr Miejski w Inowrocławiu zaprasza na finał „Arlekinady W KORONIE 2020”. Podczas transmisji online w poniedziałek (23 listopada) uhonorowane zostaną grupy teatralne z całej Polski, w tym z Bydgoszczy.

Teatr Polski w Bydgoszczy doceniony. 20 tys. zł przekazano artystom

kp | 22 lis 15:00 Teatr Polski im. Hieronima Konieczki przy al. Mickiewicza 2 w Bydgoszczy, największy i najbardziej znany teatr w mieście, został doceniony na dwóch płaszczyznach – podczas 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz na 24. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”.

Gniazdo polskie. Wspólna pamięć narodu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 18 lis 10:22 Od tysiąca lat Polska jest potęgą kulturową na kontynencie europejskim. – Zaskakujące zdanie? – Jeśli tak, to koniecznie trzeba zabrać się za lekturę tej wyjątkowej książki. Znakomity pisarz i filozof Bohdan Urbankowski dokonuje bowiem w „Gnieździe polskim” przeglądu wielkich polskich osiągnięć w dziedzinie sztuki i historii myśli, akcentując mocno wkład Polaków w...

Uroki polszczyzny i opery. Familijny spektakl [ZDJĘCIA, RECENZJA]

Marta Kocoń | 14 lis 16:26 Znakomicie zaśpiewana, z dowcipem wykonana – tak można powiedzieć o dziecięcej minioperze na bydgoskiej scenie. Najmłodsi i rodzice na spektaklu będą się dobrze bawić, a przy okazji dowiedzą się kilku rzeczy o muzyce i... języku polskim.

Bydgoski teatr zaprasza na spektakle online

Redaktor | 10 lis 18:38 Część zaplanowanych na listopad wydarzeń, które miały odbyć się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zostanie przeniesiona do sieci. Wśród wydarzeń, które odbędą się online są m.in. inauguracja wystawy „Obserwacje” oraz spektakle w ramach trwającego Festiwalu Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze (...).