Odkrywaj Ostromecko, oglądaj BKF [PROGRAM „WIOSNY WIRTUALI”]

mk | 8 cze 13:49 Jeszcze do 19 czerwca Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na „Wiosnę Wirtuali na BIS”. W cyklu wydarzeń on-line w tym tygodniu m.in. koncert zespołu JAVVA i spacer po Ostromecku, w czasie którego rzeczywistość przeplecie się z fikcją.

Wiosna w MCK-u potrwa dłużej [PROGRAM]

mk | 1 cze 18:33 Jeszcze przed decyzją rządu o „odmrożeniu” części kultury, w bydgoskim MCK podjęto decyzję o kontynuowaniu cyklu wydarzeń online. Do 19 czerwca włącznie będzie odbywać się „Wiosna Wirtuali na BIS”.

Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 maj 13:52 Większość z nas pamięta medialną burzę wokół książki Piotra Zychowicza odnośnie ukraińskich zbrodni na Wołyniu. niejako w odpowiedzi na to Marek A. Koprowski przygotował swoją kolejną książkę w której porusza tragiczne wydarzenia związane z walką z ukraińskimi bandami.

Skrzydła we krwi. Rzecz o dywizjonie 303 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 24 maj 10:57 Piloci myśliwscy z dywizjonu 303 walczącego w bitwie o Anglię w 1940 r. w naszej pamięci urośli do rozmiarów mitologicznych tytanów. Nowa publikacja brytyjskiej autorki pokazuje tych pilotów z ich całkowicie ludzkiej strony. Co wcale nie oznacza, że zabrała cokolwiek z ich heroizmu.

Gitary pójdą w ruch filmowo. Wiosna Wirtuali [PROGRAM]

mk | 22 maj 19:37 Inicjatywa Wiosna Wirtuali ma zapewnić bydgoszczanom dostęp do wydarzeń Miejskiego Centrum Kultury bez wychodzenia z domu, poprzez transmisje w sieci. W najbliższym tygodniu zaprezentują się m.in. muzycy projektu MovieYourGuitar.