Droższe polisy przez zmiany klimatyczne

Redaktor | 23 lip 10:22 Zmiany klimatu postępują w szybkim tempie. Skutki możemy obserwować już także w Polsce. W ostatnich latach występuje coraz więcej intensywnych burz i powodzi. Na większą częstotliwość takich sytuacji muszą być przygotowane także firmy ubezpieczeniowe.

Student idzie do pracy w wakacje – co ze składkami? [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 21 lip 14:12 Niektórzy studenci w czasie wakacyjnej przerwy od nauki podejmują się sezonowej pracy. Najczęściej pracują na podstawie umów cywilnoprawnych – zlecenia i o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na objęcie posady, warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.

Jak rozliczyć swój PIT on-line?

Redaktor | 10 lip 16:00 Dla każdego pracownika okres kwietniowy jest niezwykle istotny, ponieważ do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Możemy w większości przypadków liczyć na zwrot podatku, który zasili nasz domowy budżet. Nasz pracodawca dostarcza nam PIT-11, który stanowi podstawę do dalszych rozliczeń. Zwykle chcemy to zrobić szybko i sprawnie. Okazuje się, że możliwe jest...

Zarobki Ukraińców w Polsce [RAPORT 2020]

Jarosław Aleksander | 8 lip 14:44 Ukraińcy w Polsce stali się częścią rynku pracy. Bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarki. Główną motywacją ich pracy w Polsce są zarobki. Są one w Polsce nie tylko wyższe niż na Ukrainie ale i wyższe niż dla samych Polaków.

Rewolucja w bankomatach. NBP potwierdza

Jarosław Aleksander | 7 lip 09:36 Bankomaty stały się popularnym tematem. Banki i administratorzy bankomatów zmieniają procedury wypłat. Limity stają się faktem. Do tego zamieszania dochodzi decyzja NBP

Od lipca zmiany cen! Winny VAT

Jarosław Aleksander | 21 cze 16:06 Nadchodzący lipiec to czas wielu zmian. Prawo o ruchu drogowym, elementy tarczy 4.0, ustawy ekologiczne to tylko niektóre zmiany. Zmienią się też stawki VAT a tym samym ceny.

Przemysł powraca. Daleko jednak do normy

Jarosław Aleksander | 19 cze 15:51 Maj był miesiącem kiedy wskaźniki produkcji przemysłowej zaczęły rosnąć. Wciąż jednak daleko jest do poziomu sprzed załamania „kowidowego”.

Ceny nieruchomości w Bydgoszczy [RAPORT TB]

Jarosław Aleksander | 18 cze 13:06 Zamrożenie gospodarki spowodowało spadek ilości transakcji na rynku nieruchomości. Jednak czas kryzysu to czas powrotu do stabilnych form długofalowych inwestycji np. złota i nieruchomości.

Pieniądze znikają z banków! Rośnie szara strefa

Jarosław Aleksander | 14 cze 18:07 Gwałtownie rośnie obieg gotówki w systemie płatniczym. Kwiecień 2020 w porównaniu do kwietnia 2019 to wzrost o 23%. Świadczy to o ucieczce części działań ekonomicznych w kierunku szarej strefy.

Gospodarka pokonała wirus? Wskaźniki idą w górę

Jarosław Aleksander | 12 cze 12:00 Jak podają największe banki, obroty firm po gwałtownym załamaniu wracają do normy. Wyraźnie wzrost zbliża się do poziomu przed pandemią. Główny Urząd Statystyczny jest mniej optymistyczny i przewiduje duże straty w PKB.

Masz stare złotówki? Możesz być bogaty [WIDEO]

Redaktor | 31 maj 19:51 W domach wielu Polaków z sentymentem przechowywane są stare złotówki z czasów PRL. Ich wartość płatnicza jest obecnie zerowa. Jednak można zdziwić się jak wiele mogą być warte dla numizmatyków. 

Kredyt bankowy przydatny na świąteczne wydatki [SPONSOROWANY]

Redaktor | 1 gru 2017 Pieniądze szczęścia nie dają, ale umożliwiają spełnianie marzeń. Dlatego coraz częściej Polacy decydują się na finansowanie świątecznych zakupów pieniędzmi z bankowych kredytów. Ważne, by decyzję podjąć rozsądnie, wybrać bezpieczny bank, a wysokość raty dopasować do swoich możliwości finansowych. Przed świętami warto poszukać też ofert promocyjnych, np. w...