Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Redaktor | 17 sie 2022 Trzy tys. zł można otrzymać w ramach dodatku węglowego na gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania jest paliwo stałe zawierające co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Przyjmowanie dokumentów trwa do 30 listopada.

Remont starego domu czy budowa nowego? [ARTYKUŁ REKLAMOWY]

Redaktor | 22 lip 2022 Przebudowa starego domu na nowy to jedno z rozwiązań, które pozwala ograniczyć koszty realizacji marzeń o własnej posiadłości. Nie zawsze jednak inwestycja się opłaca, a remont domu generuje wyższe koszty niż budowa nowego budynku. Czy warto remontować stary dom i na co zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji deweloperskiej?

Na PUE ZUS można już sprawdzić stan swojego konta emerytalnego

Redaktor | 20 lip 2022 ZUS zakończył generowanie i udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) za 2021 rok. W tym roku informację otrzymają ponad 23 mln osób. Tak jak i w zeszłym roku ZUS udostępnił IOSKU wyłącznie w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Kredyty ze zmienną stopą procentową. Wszystko, o co chcesz zapytać

Redaktor | 5 lip 2022 Klauzula zmienne oprocentowanie naliczane przez bank, może stanowić podstawę do wstąpienia na drogę sądową w oparciu o nieuczciwe zapisy znajdujące się w umowie. Emil Mędrecki radca prawny z Mędrecki &Partners Law Office tłumaczy od podstaw stosowane przez banki zasady oprocentowania kredytów, sposoby naliczania marż oraz mechanizmy kontroli wskaźników bankowych.

Wniosek o 500 plus na nowy okres świadczeniowy złóż do końca czerwca!

kd | 1 cze 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. - Jeśli rodzic spóźni się i złoży wniosek o 500 plus po ostatnim dniu czerwca, to świadczenie otrzyma od miesiąca złożenia wniosku - przypominają urzędnicy. - Wyjątek stanowią rodzice, którym urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące na złożenie...