Od lipca zmiany cen! Winny VAT

Jarosław Aleksander | 21 cze 16:06 Nadchodzący lipiec to czas wielu zmian. Prawo o ruchu drogowym, elementy tarczy 4.0, ustawy ekologiczne to tylko niektóre zmiany. Zmienią się też stawki VAT a tym samym ceny.

Przemysł powraca. Daleko jednak do normy

Jarosław Aleksander | 19 cze 15:51 Maj był miesiącem kiedy wskaźniki produkcji przemysłowej zaczęły rosnąć. Wciąż jednak daleko jest do poziomu sprzed załamania „kowidowego”.

Ceny nieruchomości w Bydgoszczy [RAPORT TB]

Jarosław Aleksander | 18 cze 13:06 Zamrożenie gospodarki spowodowało spadek ilości transakcji na rynku nieruchomości. Jednak czas kryzysu to czas powrotu do stabilnych form długofalowych inwestycji np. złota i nieruchomości.

Pieniądze znikają z banków! Rośnie szara strefa

Jarosław Aleksander | 14 cze 18:07 Gwałtownie rośnie obieg gotówki w systemie płatniczym. Kwiecień 2020 w porównaniu do kwietnia 2019 to wzrost o 23%. Świadczy to o ucieczce części działań ekonomicznych w kierunku szarej strefy.

Gospodarka pokonała wirus? Wskaźniki idą w górę

Jarosław Aleksander | 12 cze 12:00 Jak podają największe banki, obroty firm po gwałtownym załamaniu wracają do normy. Wyraźnie wzrost zbliża się do poziomu przed pandemią. Główny Urząd Statystyczny jest mniej optymistyczny i przewiduje duże straty w PKB.

Masz stare złotówki? Możesz być bogaty [WIDEO]

Redaktor | 31 maj 19:51 W domach wielu Polaków z sentymentem przechowywane są stare złotówki z czasów PRL. Ich wartość płatnicza jest obecnie zerowa. Jednak można zdziwić się jak wiele mogą być warte dla numizmatyków. 

Kredyt bankowy przydatny na świąteczne wydatki [SPONSOROWANY]

Redaktor | 1 gru 2017 Pieniądze szczęścia nie dają, ale umożliwiają spełnianie marzeń. Dlatego coraz częściej Polacy decydują się na finansowanie świątecznych zakupów pieniędzmi z bankowych kredytów. Ważne, by decyzję podjąć rozsądnie, wybrać bezpieczny bank, a wysokość raty dopasować do swoich możliwości finansowych. Przed świętami warto poszukać też ofert promocyjnych, np. w...