Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Redaktor | 11 mar 12:57 Kilka lat temu prawdziwy boom przeżywały produkty finansowe o wdzięcznej nazwie: polisolokaty. Był to doskonały plan na zarabianie pieniędzy przez różne instytucje, które posiadały je w swojej ofercie. Ubezpieczenie na korzystnych warunkach,  a w tle perspektywa dużego zysku często stawały się ryzykowną inwestycją przynoszącą straty.

Wypadek komunikacyjny – kto może dochodzić roszczeń i co można uzyskać?

Redaktor | 4 mar 14:02 Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, kogo dotyczy wypadek komunikacyjny. Mianowicie poszkodowanymi w tego typu zdarzeniach są nie tylko kierowcy samochodów, ale również motocykliści, piesi, rowerzyści, a także pasażerowie pojazdów. I każdemu bez wyjątku przysługuje prawo do odszkodowania.

ZUS przypomina o nowych terminach opłacania składek

Redaktor | 15 lut 18:47 Po zmianach wprowadzonych przez Polski Ład płatnicy będą przekazywać dokumenty rozliczeniowe i opłacać składki za styczeń 2022 r. i kolejne miesiące do 5., 15. i 20. dnia następnego miesiąca.

Rozliczenie PIT. Informacja dla emerytów i rencistów [KOMUNIKAT KAS]

Redaktor | 7 lut 21:13 Od 15 lutego do 2 maja będzie można składać zeznania PIT za 2021 r. np. w serwisie e-Urząd Skarbowy. Izba Administrcji Skarbowej w Bydgoszczy przypomina emerytom i rencistom, jak mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i wskazuje, jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.

Zaniżona wartość odszkodowania za szkody wyrządzone przez wichury i nawałnice

kd | 4 lut 07:37 Kontynuujemy temat odszkodowań za zniszczenia spowodowane żywiołem. Ostatnio informowaliśmy o tym, jak reagować bezpośrednio po przejściu wichury oraz w jaki sposób przygotować niezbędną dokumentację. Dziś przyjrzymy się kwestii, która również jest przedmiotem wielu pytań wśród klientów, a mianowicie wysokość przyznanego odszkodowania.

355 tys. wniosków o 500 plus w jeden dzień

kd | 3 lut 08:54 Tylko w pierwszym dniu przyjmowania wniosków o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. do ZUS-u wpłynęło ponad 355 tys. wniosków. W samym województwie kujawsko-pomorskim 22,5 tys.

Po „Małym ZUS plus” – czas na „duży ZUS” [KOMUNIKAT]

Redaktor | 10 sty 13:58 Przedsiębiorca, któremu 31 grudnia 2021 r. skończył się już okres opłacania niższych składek w ramach „Małego ZUS plus”, powinien pamiętać, aby do 10 stycznia wyrejestrować się z ubezpieczeń z aktualnym kodem tytułu ubezpieczenia  i zgłosić się z kodem właściwym dla pełnego, tzw. dużego ZUS-u.

Benzyna po 5 zł. Premier zapowiada, że nastąpi to już wkrótce

kd | 7 sty 13:41 W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy - zapowiedział w rozmowie z Interią premier Mateusz Morawiecki.