Branża kulturalna zwolniona ze składek [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 28 sty 15:45 O zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku mogą teraz wystąpić przedsiębiorcy działający w branży kulturalnej. Umożliwia to nowelizacja ustawy, która weszła w życie 26 stycznia. Wnioski można złożyć do 15 marca 2021 r. wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Do 1 lutego trzeba złożyć ZUS IWA za 2020 r. [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 21 sty 09:11 1 lutego upływa termin na złożenie informacji o danych do ustalenia indywidualnej składki na ubezpieczenie wypadkowe na kolejny rok składkowy, trwający od kwietnia do końca marca następnego roku. Nie jest to jednak obowiązek wszystkich firm. Taki obowiązek mają przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego przeciętnie co najmniej 10 osób oraz...

Oferty pracy w Bydgoszczy - komu będzie łatwiej zdobyć pracę?

Redaktor | 11 sty 13:13 Poszukiwanie pracy bywa uciążliwe i męczące, w szczególności, gdy ofert na rynku pracy brakuje. Jednakże rynek pracowniczy w Bydgoszczy, mimo nieprzychylnych sytuacji na całym świecie, można spokojnie powiedzieć, że kwitnie w pełni i wciąż poszukuje odpowiedzialnych osób do pracy na terenie swojego miasta.

Wyższe emerytury dla rocznika 1953 [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 17 gru 14:03 Osoby na wcześniejszej emeryturze, które urodziły się w 1953 roku, mogą jeszcze wystąpić o naliczenie nowej emerytury na korzystnych zasadach. Czasu na złożenie wniosku jest coraz mniej. Upływa on 11 stycznia 2021 roku. Osoby, które mają już przyznaną emeryturę powszechną po emeryturze wcześniejszej, nie muszą robić nic. ZUS sam przeliczy im świadczenie.

Emerytury i renty jeszcze przed świętami [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 14 gru 15:17 Wielkimi krokami zbliżają się święta. Seniorzy z niecierpliwością czekają na swoją emeryturę czy rentę. Niektórzy obawiają się czy świadczenie otrzymają jeszcze przed świętami. Część z nich termin wypłaty swojego świadczenia ma na 25 dnia miesiąca, a w grudniu wypada on w dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Zmiany w programie 500 plus. Czy będzie rewaloryzacja?

kd | 27 wrz 21:37 Program 500 plus już na stałe zadomowił się w domowych budżetach. Często jest rozwiązaniem wielu rodzinnych problemów finansowych. W 2021 roku rząd musi się zając kilkoma kwestiami związanymi z programem.