„Bazylikowanie”:  wielkanocne spotkanie dla uchodźców i bydgoszczan [ZDJĘCIA]

mk | 24 kwi 19:54 – Niedziela Miłosierdzia w Kościele rzymskokatolickim i Zmartwychwstanie Pańskie w Kościele grekokatolickim i prawosławnym to wspaniały czas do wspólnego świętowania! – tłumaczą duszpasterze z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo. 24 kwietnia na tyłach kościoła odbyło się wielkanocne spotkanie – festyn z degustacją, wymianą prezentów i zabawami dla dzieci.

Msza Krzyżma i Msza Wieczerzy Pańskiej w katedrze bydgoskiej

mk | 15 kwi 15:48 W Wielki Czwartek przed południem w głównym kościele diecezji odprawiana jest Msza Krzyżma świętego, podczas której biskup dokonuje konsekracji krzyżma i poświęcenia olejów chorych i katechumenów. Wieczorem natomiast we wszystkich kościołach odprawiona jest Msza Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii.

Przez trzy dni lepili pierogi w Bazylice. Z myślą o wielkanocnym poczęstunku

mk | 14 kwi 17:00 Około tysiąca pierogów udało się ulepić przez trzy dni akcji w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. – Angażowały się osoby z różnych wspólnot z Bazyliki, i co nas cieszy, osoby zupełnie z zewnątrz, które pierwszy raz wzięły udział w takich pracach – tłumaczy koordynatorka wydarzenia Monika Siewiert. Przysmaki trafiły do mroźni, a serwowane będą za tydzień, podczas...

Z modlitwą na ustach i różańcem w ręku przeszli ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 3 kwi 11:49 W pierwszą sobotę miesiąca (2 kwietnia) tradycyjnie odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli od Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja (Farna 2) do Parafii Miłosierdzia Bożego (Nakielska 68). W modlitwie różańcowej, zorganizowanej przez Wojowników Maryi uczestniczył ordynariusz bp Krzysztof Włodarczyk.

Młodzieżowa Droga Krzyżowa przeszła ulicami Bydgoszczy [GALERIA]

mk | 2 kwi 20:42 – Tymi rozważaniami młodzi ludzie pragną uwrażliwić dzisiaj, że Bóg dla każdego z nas jest w niezwykły sposób DOSTĘPNY – mówił na rozpoczęcie młodzieżowej drogi krzyżowej ks. Piotr Wachowski. Hasło tegorocznego nabożeństwa – „Dostępny” – nawiązywało do obecności Jezusa w Eucharystii.