Trzeba kochać, żeby chwycić za miecz [ANALIZA]

Michał Jędryka | 20 gru 09:33 Czym różni się walka od tak (słusznie) potępianej i pogardzanej przemocy? Czy walka jest możliwa i ma sens? – to pytania, które, w ślad za Justyną Melonowską, stawia Michał Jędryka.

Godzina łaski dla świata. Nabożeństwa w bydgoskich parafiach

mk | 7 gru 20:51 8 grudnia w Kościele katolickim przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w godz. 12.00-13.00 wierni gromadzą się na modlitwie. Według prywatnych objawień z Montichiari z modlitwą o tej godzinie mają wiązać się szczególne łaski, wyproszone przez Matkę Bożą.

Najgorsze kajdany są niewidzialne [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 6 gru 13:28 Czy człowiek, obdarzony rozumem, jest w stanie panować nad swoimi odruchami i emocjami, czy też one panują nad nim? Bo jeśli nie jesteśmy w stanie podporządkować swemu rozumnemu osądowi swoich emocji, nie jesteśmy wolni– podkreśla Maksymilian Powęski.

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy z nową trasą

mk | 3 gru 18:53 Tym razem z Bazyliki pw. św. św. Wincentego à Paulo (al. Osoolińskich 2), a nie z Wyżyn, wyruszy comiesięczna procesja różańcowa. Wydarzenie odbędzie się za zgodą władz miasta, a uczestnicy mają przestrzegać zaleceń sanitarnych.