O hipokryzji i jawnogrzesznictwie [ANALIZA]

Redaktor | 26 gru 11:29 Istnieją dwa rodzaje ujawnienia własnego grzechu. Jeden zbawienny – uczyniłem zło, które wyznaję i chcę je naprawić. Drugi zgubny. Ujawniam moje zło by udowadniać, że ono jest dobrem - pisze o hipokryzji i jawnogrzesznictwie Maksymilian Powęski.

Boże Narodzenie w cieniu zarazy

Redaktor | 25 gru 11:52 Czy wiecie, że Bóg jest prosty? To jest zadziwiająca prawda o Bogu. Ale co to znaczy, że jest prosty? Przecież na pewno to nie ma nic wspólnego z jakimś ludzkim uproszczeniem… Bóg jest prosty, ale nieskończenie bogaty. Co więc znaczy prostota Boga?

Trwają przygotowania do IX Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

kd | 16 gru 12:25 6 stycznia 2022 r. Kacper, Melchior i Baltazar podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą kolorowe orszaki dworzan. Przemarsz zakończy się przy Stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przejściu Orszaku towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd.

Tłumy bydgoszczan pożegnały ks. prałata Władysława Mielcarka [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 27 lis 19:36 Ksiądz prałat Władysław Mielcarek w sobotę (27 listopada) spoczął na cmentarzu przy ul. Kossaka. – Należał do tego rodzaju ludzi, którzy nie błyszczą, tylko są dobrzy; dlatego był, jest wielki. Taki pozostanie w naszej pamięci – mówił podczas Mszy św. pogrzebowej ks. bp Krzysztof Włodarczyk.