„Współczesne zagrożenia kulturowe”. Sympozjum w urzędzie wojewódzkim

mk | 14 mar 18:22 Gender, pornografia, wpływ „szklanego ekranu” na młodych ludzi – to tematy poruszone podczas sympozjum „Współczesne zagrożenia kulturowe” w Bydgoszczy. Spotkanie zorganizowane przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie było skierowane do nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców.

Głoś w porę i nie w porę [FELIETON]

Redaktor | 13 mar 09:32 Dziwimy się, że młodzi ludzie odchodzą od Kościoła, odchodzą od chrześcijaństwa. Ale zadajmy sobie pytanie, czy ci, którzy odeszli, kiedykolwiek naprawdę poznali podstawową opowieść o Bogu, który za nas umarł? Czy to, co odrzucili, było prawdą o zbawieniu?

Biskup Włodarczyk spotkał się z obywatelami Ukrainy

Redaktor | 8 mar 14:36 Wyższe Seminarium Duchowne i dom rekolekcyjny na Piaskach to niektóre miejsca zarządzane przez diecezję, gdzie przygotowano miejsca dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Z uchodźcami, którzy znaleźli tam schronienie, spotkał się bp Krzysztof Włodarczyk.

Bydgoscy jezuici organizują duszpasterstwo dla osób anglojęzycznych

Redaktor | 3 mar 08:45 - Zaczynamy u jezuitów duszpasterstwo dla anglojęzycznych w Bydgoszczy. To poważna sprawa. Jeśli jesteś z Bydgoszczy lub okolic i znasz katolików, którzy mówią po angielsku, przekaż, podziel się, udostępnij na swojej ścianie Facebook - prosi o. Paweł Sawiak SI.

Biskup Włodarczyk: Nawrócenie daje prawdziwą radość

mk | 2 mar 21:21 – Najpiękniejsze życzenia, jakie mogę usłyszeć, to życzenia nawrócenia. Niech głos Kościoła „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” będzie przyjęty pozytywnie, bo tylko wtedy, kiedy nawrócenie stanie się moim udziałem, mogę być pewny mojego zbawienia – mówił podczas liturgii w Środę Popielcową bp Krzysztof Włodarczyk.