Parafia NSPJ zbiera dary dla potrzebujących

Redaktor | 14 mar 12:47 14 marca w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (plac Piastowski) rozpoczęła się akcja „ Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła wystawiono kosze, do których można składać żywność dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z parafii.

Zaczyna się Wielki Post, czas nawrócenia [LIST BISKUPA JANA TYRAWY]

Redaktor | 17 lut 10:26 - Z problemem zła podczas pandemii ujawnił się drugi problem, z którym wchodzimy w Wielki Post; obyśmy ten problem chcieli omodlić i przy pomocy łaski Bożej właściwie rozwiązać. Tym problemem jest samotność człowieka, który odszedł od Boga - pisze ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa, w liście na Wielki Post.

Namaszczenie chorych to nie ibuprom

Redaktor | 11 lut 17:03 W jakimś sensie można bowiem stwierdzić, że całe życie ludzkie zmierza ku śmierci, skoro każdego ona spotka. Jednak, jak ktoś „mocno” powiedział, nie przygotowujemy się do bycia nieboszczykiem, ale powinniśmy być przygotowani do umierania - pisze Michał Jędryka.

Krótka historia nienawiści [OPINIA]

Redaktor | 10 lut 13:32 Gdy ktoś mówi, że marzy mu się państwo świeckie, zawsze odpowiadam, że to już było. I mieliśmy go dość - pisze Maksymilian Powęski.