Pierwsze takie zawody UKW. Na stoku walczyli o Puchar Rektora

Redaktor | 19 lut 13:49 W czwartkowy (18 lutego) wieczór na stoku narciarskim w Myślęcinku rozegrano I Otwarte Zawody w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Do udziału zaproszono także osoby spoza społeczności akademickiej.

Międzyszkolna Liga Szachowa w wirtualnym wydaniu

Redaktor | 25 sty 17:57 W sobotę (23 stycznia) odbyła się 4. runda Enea Operator Wirtualnej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Na 1. miejscu w grupie B znalazł się zawodnik z województwa, w grupie A triumfowali mieszkańcy innych regionów.

Młodzi floreciści walczyli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 22 lis 17:17 W sobotę (21 listopada) w hali sportowej SP 67 w Fordonie, odbył się Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Beata Mikołajczyk-Rosolska kończy karierę

mk | 10 lis 18:24 Bydgoska kajakarka Beata Mikołajczyk-Rosolska, zdobywczyni trzech medali olimpijskich, ogłosiła zakończenie kariery. „Drużyna @Women’s Polish Canoe Team jest silna jak nigdy dotąd. Jestem więc spokojna” - napisała na Facebooku.

Edukacja przez szachy przenosi się do sieci

ak | 8 lis 21:34 Z uwagi na coraz trudniejsze warunki związane ze stanem epidemicznym, organizatorzy projektu Edukacja przez szachy, po dwóch rozegranych rundach Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, zawiesili turnieje stacjonarne. Nowy cykl - Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa 2020/2021, złożony z 10 turniejów, będzie rozgrywany co miesiąc w sieci, na platformie Lichess.org.

Rewelacyjne wyniki w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Redaktor | 7 wrz 2020 Zwycięstwami faworytów zakończyła się rywalizacja lekkoatletów w 11. Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Gwiazdą zawodów był niemiecki oszczepnik Johannes Vetter, który otarł się o rekord świata. To ostatnia wielka impreza w tym sezonie w Polsce, a kolejną będą już marcowe Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu.

Osielszczanie kontra Centaury. Triumf i przegrana

Redaktor | 17 sie 2020 Z połowicznym sukcesem wracają baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko z wyjazdowego starcia z Centaurami Warszawa. Pierwszy mecz osielszczanie wygrali 4:2, w drugim, po zaciętej walce i dogrywce, ulegli Centaurom 4:5. Mecze rozegrane zostały w Kutnie, ponieważ z powodu pandemii Centaury nie mogą w tym sezonie korzystać z boiska w amerykańskiej szkole w Warszawie.