Sekcja szachowa BKS Chemik obchodziła 40-lecie

ak | 20 cze 2022 W sobotę, 18 czerwca z okazji 40-lecia sekcji szachowej BKS Chemik odbył się turniej oraz symultana z mistrzem międzynarodowym Łukaszem Licznerskim. Za szczególne zasługi dla miasta Bydgoszczy, prezes sekcji Mikołaj Włoch otrzymał medal prezydenta.

Międzyszkolna Liga Szachowa na mecie. Zwycięzcy nagrodzeni [ZDJĘCIA]

ak | 7 cze 2022 W sobotę (4 czerwca) odbył się dziesiąty i zarazem ostatni turniej Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2021/2022. Po raz pierwszy w całej edycji ligi turniej odbył się w Żninie, w hali sportowej SP nr 2. W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła SP w Łochowie wyprzedzając o trzy punkty SP w Łubiance. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół w Barcinie.

Mistrzowie olimpijscy Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk najlepsi w 4. Memoriale Ireny Szewińskiej

kd | 4 cze 2022 Mistrzowie olimpijscy z Tokio Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk świetnie zaprezentowali się w rzucie młotem podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Oboje pewnie wygrali zawody cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Drugi z bardzo dobrym czasem – 13,36 – był na 110 m ppł Damian Czykier. Dopisali też kibice, którzy tłumnie pojawili się na trybunach bydgoskiego...

Adrianna Sułek i Ondrej Kopecky wygrali 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 15 maj 2022 Polska halowa wicemistrzyni świata Adrianna Sułek i Czech Ondrej Kopecky wygrali 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, który odbył się w Bydgoszczy. – Jesteśmy szczęśliwi, że udało się w ten sposób upamiętnić wyjątkowego człowieka dla polskiej lekkiej atletyki i zrobimy wszystko, by ten Memoriał organizować w kolejnych latach – mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Dwie wielkie imprezy lekkoatletyczne w Bydgoszczy. Wystąpią gwiazdy!

Redaktor | 12 maj 2022 Dziewięciu dziesięcioboistów i dwanaście siedmioboistek wystartuje w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego, który w najbliższy weekend (14-15 maja) odbędzie się w Bydgoszczy. To jedna z dwóch dużych lekkoatletycznych imprez w naszym mieście, bo już 3 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się 4. Memoriał Ireny Szewińskiej. Nie zabraknie wielkich...

Iwona Baumgart z tytułem Trenerki Roku 2021

Redaktor | 22 kwi 2022 Trenerka i jednocześnie mama mistrzyni olimpijskiej w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio 2021 Igi Baumgart-Witan, Iwona Baumgart, została laureatką XXI edycji konkursu „Trenerka Roku” organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim .

Wieloboiści będą mieli swój miting na stadionie Zawiszy

Redaktor | 17 kwi 2022 – Zawsze medale dedykuję trenerowi Czapiewskiemu. To była dla mnie wyjątkowa postać – mówi Adrianna Sułek, halowa wicemistrzyni świata w lekkoatletycznym pięcioboju. 14 i 15 maja w Bydgoszczy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, a udział mają w nim wziąć wieloboiści z całego świata.