Pozostałe 20 cze 2022 | ak
Sekcja szachowa BKS Chemik obchodziła 40-lecie

fot. UMB

W sobotę, 18 czerwca z okazji 40-lecia sekcji szachowej BKS Chemik odbył się turniej oraz symultana z mistrzem międzynarodowym Łukaszem Licznerskim. Za szczególne zasługi dla miasta Bydgoszczy, prezes sekcji Mikołaj Włoch otrzymał medal prezydenta.

Sekcja szachowa w Chemiku powstała w 1982 roku z przemianowania bydgoskiego klubu Formet. Największe sukcesy klub odnosił w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. 13 lat występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, zdobywając trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe.

Z okazji jubileuszu istnienia sekcji szachowej, odbył się turniej rozgrywany w dwóch grupach na dystansie 9 rund w tempie 10 minut i 5 sekund na ruch oraz symultana, w której wystartowało 14 uczestników, a wynik to 12,5-1,5 dla Łukasza Licznerskiego. Cały punkt zabrał Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, a pół punktu Aleksander Polak. Turniej szachowy sędziował Jarosław Wiśniewski w asyście Kamili Urbańskiej.

Oprócz turnieju odbyło się wręczenie statuetek najbardziej zasłużonym zawodnikom i działaczom. Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, za szczególne zasługi dla miasta wręczył prezesowi sekcji Mikołajowi Włoch medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy.  

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor