Pozostałe 17 maj 11:03 | ak
Szachiści ze szkolnej ligi wychodzą na ostatnią prostą [ZDJĘCIA]

fot. Mariusz Matczyński i Karolina Boczek

Na starcie dziewiątego turnieju Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, który odbył się w sobotę (14 maja) w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, stanęło 90 młodych adeptów gry w szachy z całego województwa.

Przedostatni turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej, był jednym z elementów większego wydarzenia organizowanego przez szkołę w Górsku - VIII szkolnej majówki pn. "Przyjaciele". 

Organizatorzy zadbali o to, żeby oprócz zmagań szachowych można było skorzystać z rozlicznych atrakcji. W programie przewidziano m. in. kąciki edukacyjne, zabawy, turnieje gier czy pokazy ptactwa ozdobnego. Nie zabrakło też poczęstunku.

Zwycięzcą Grupy A został Bartosz Przybylski z Szkoła Łochowo, drugie miejsce zajął Jędrzej Witkowski z II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach a trzeci był Aleksander Polak z Zespół Szkół w Barcinie.

Wyniki Grupy A:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5785718884401152/results/7

Zwycięzcą Grupy został Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, drugi był Mateusz Guzowski z Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku a trzeci Marek Lewandowski z SP 65 w Bydgoszczy

Wyniki Grupy B:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4907609196855296/results/7

Sędzią głównych zawodów był Mikołaj Włoch. Puchary i medale ufundowała Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Jak zawsze nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy.

Na stałe w ligę wpisało się już koło fortuny. Po ostatniej rundzie losowane były upominki i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu i Pierogarnii Stary Młyn.

Wszystkie nagrody były możliwe dzięki wsparciu:: Enea Operator, JetWorld Tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa, Unum Ubezpieczenia (Michał Gill - Ubezpieczenia na Życie, Helena Osowiec-Bujna - Twój doradca ubezpieczeniowy).

Następny, dziesiąty - ostatni turniej odbędzie się 4 czerwca w Żninie.

 

Zdjęcia: Mariusz Matczyński i Karolina Boczek

ak Autor