Pozostałe 23 maj 16:01 | ak
Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy za nami

fot. UMB

W miniony weekend (20 - 22 maja) Bydgoszcz gościła niezwykłych sportowców. W drugiej odsłonie tegorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych rywalizowało 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju.

W piątek, 20 maja, na bydgoskim Torbydzie oficjalnie zapłonął Ogień Nadziei, wniesiony przez członków stowarzyszenia Torch Run - Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. W imieniu wszystkich zawodników przysięgę złożył Przemysław Lisiecki. 

Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: tenisie, gimnastyce i wrotkarstwie. Rywalizowali o złote medale, które mogą otworzyć im drogę do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zawody rozgrywane były na kortach i sali gimnastycznej CWKS Zawisza oraz w hali Torbyd.

fot. UMB

Zmagania w Bydgoszczy były drugą z  pięciu części tegorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Igrzyska zainaugurował Rybnik (5-7 maja), a po rywalizacji w Bydgoszczy zmagania odbędą się kolejno: w Poznaniu (28-30 maja), Warszawie (3-5 czerwca) oraz w Kielcach i Sychedniowie (4-7 lipca). Łącznie w Igrzyskach weźmie udział ponad 1000 sportowców, rywalizujących w 12 dyscyplinach sportowych.

Obok gimnastyki, wrotkarstwa i tenisa, są to także: pływanie, boccia, kolarstwo, judo, piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka, koszykówka i badminton.  Spośród złotych medalistów wyłoniona zostanie Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2023 roku odbędą się w Berlinie.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

ak Autor