W Bydgoszczy rozdano Laury Królowej Sportu [ZDJĘCIA]

ak | 31 paź 2021 Mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk zwyciężyli w kolejnej edycji plebiscytu Laur Królowej Sportu. Wśród nagrodzonych w innych kategoriach znaleźli się m.in. Iga Baumgart-Witan i Patryk Dobek.

Zmierzyli się na florety w bydgoskiej „Arenie” [ZDJĘCIA]

ak | 11 paź 2021 W niedzielę (10 października) w HSW „Arena” przy ulicy Toruńskiej po raz dwudziesty odbył się ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Rozgrywki na stałe wpisały się już w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Międzyszkolna Liga Szachowa z rekordem frekwencji [ZDJĘCIA]

ak | 5 paź 2021 - Rekord tegorocznej frekwencji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej osiągnięty - cieszy się inicjator turnieju Arkadiusz Matczyński. Tak duża liczba zawodników to efekt zainteresowania  ze strony pobliskich szkół - stwierdza. Na starcie drugiego turnieju, który odbył się w sobotę (2 października) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi, stanęło 123 młodych adeptów gry...

Bydgoszcz stolicą szermierki juniorów. W ten weekend dwie ważne imprezy

Redaktor | 17 wrz 2021 Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz kolejny są organizatorami Pucharu Polski Juniorów (do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn. Zawody, będące jednocześnie Memoriałem Adama Papée, zostaną rozegrane w sobotę (18 września). Dzień później natomiast (19 września) odbędzie się Memoriał Michała Kosickiego – Ogólnopolski...

V jubileuszowa edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [VIDEO, ZDJĘCIA]

ak | 7 wrz 2021 Inauguracyjny turniej piątej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się w sobotę (4 września) w Szkole Podstawowej w Łubiance. Miejscu nieprzypadkowym, bo to właśnie ta szkoła w poprzedniej edycji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Na starcie stanęło 80 zawodników.

Iga Baumagart-Witan mistrzynią olimpijską!

mk | 31 lip 2021 Polska sztafeta mieszana 4x400 m wywalczyła złoty medal na igrzyskach w Tokio! Złotym krążkiem uhonorowana zostanie także bydgoszczanka, Iga Baumgart-Witan, która pobiegła w piątkowym (30 lipca) półfinale.

Bydgoszcz gospodarzem drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

ak | 4 lip 2021 Młodzi, szybcy, wychowani w sportowym duchu. Przed nami kolejna odsłona Pucharu Polski Pit Bike SM, gdzie do rywalizacji staną motocyklowe gwiazdy z całego kraju. Wspaniałe, motoryzacyjne widowisko odbędzie się 10 lipca na Kartodromie w Bydgoszczy. Zawody odbędą się z udziałem publiczności, a wstęp jest wolny.

Bydgoszcz Archers w półfinale PFL. W sobotę mecz przy Słowiańskiej

mk | 2 lip 2021 – Czas na najważniejszy mecz w historii naszego klubu! KS Bydgoszcz Archers po perfekcyjnym sezonie regularnym i 6 zwycięstwach z rzędu powalczy o finał Polskie Futbol Ligi – tak klub zapowiada sobotnie (3 lipca) spotkanie przy ul. Słowiańskiej 7. Archersi, obecni liderzy PFL, podejmą zespół Silesia Rebels. Poza sportowym widowiskiem nie zabraknie atrakcji towarzyszących.