Arcymistrzyni Soćko: Jestem zawodniczką głodną sukcesów [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 30 kwi 2021 – Gra z komputerem jest nieciekawa. Brakuje w niej emocji, spojrzeń i stanięcia oko w oko z przeciwnikiem – mówi arcymistrzyni szachowa Monika Soćko. W Bydgoszcz trwa już gra na żywo – w środę (28 kwietnia) otwarto Mistrzostwa Polski w Szachach.

Pierwsze takie zawody UKW. Na stoku walczyli o Puchar Rektora

Redaktor | 19 lut 2021 W czwartkowy (18 lutego) wieczór na stoku narciarskim w Myślęcinku rozegrano I Otwarte Zawody w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Do udziału zaproszono także osoby spoza społeczności akademickiej.

Międzyszkolna Liga Szachowa w wirtualnym wydaniu

Redaktor | 25 sty 2021 W sobotę (23 stycznia) odbyła się 4. runda Enea Operator Wirtualnej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Na 1. miejscu w grupie B znalazł się zawodnik z województwa, w grupie A triumfowali mieszkańcy innych regionów.

Młodzi floreciści walczyli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 22 lis 2020 W sobotę (21 listopada) w hali sportowej SP 67 w Fordonie, odbył się Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Beata Mikołajczyk-Rosolska kończy karierę

mk | 10 lis 2020 Bydgoska kajakarka Beata Mikołajczyk-Rosolska, zdobywczyni trzech medali olimpijskich, ogłosiła zakończenie kariery. „Drużyna @Women’s Polish Canoe Team jest silna jak nigdy dotąd. Jestem więc spokojna” - napisała na Facebooku.

Edukacja przez szachy przenosi się do sieci

ak | 8 lis 2020 Z uwagi na coraz trudniejsze warunki związane ze stanem epidemicznym, organizatorzy projektu Edukacja przez szachy, po dwóch rozegranych rundach Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, zawiesili turnieje stacjonarne. Nowy cykl - Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa 2020/2021, złożony z 10 turniejów, będzie rozgrywany co miesiąc w sieci, na platformie Lichess.org.