Młodzi szachiści wznowili grę w klasycznym wydaniu [ZDJĘCIA]

ak | 28 maj 2021 Po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią 68 zawodników wzięło udział w 4. rundzie Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zawody w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie odbyły się po raz pierwszy. Współorganizatorem wydarzenia był barciński Zespół Szkół.

Szachy można oglądać dziś tak, jak piłkę nożną [ROZMOWA]

Jakub Korpalski | 6 maj 2021 Organizacja jest bardzo dobra, żeby nie powiedzieć, że super dobra. Wszystko co potrzeba w takim turnieju, zostało zapewnione. - mówi sędzia Ulrich Jahr. Odbywające się w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski w Szachach trwać będą do 8 maja.

Arcymistrzyni Soćko: Jestem zawodniczką głodną sukcesów [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 30 kwi 2021 – Gra z komputerem jest nieciekawa. Brakuje w niej emocji, spojrzeń i stanięcia oko w oko z przeciwnikiem – mówi arcymistrzyni szachowa Monika Soćko. W Bydgoszcz trwa już gra na żywo – w środę (28 kwietnia) otwarto Mistrzostwa Polski w Szachach.

Pierwsze takie zawody UKW. Na stoku walczyli o Puchar Rektora

Redaktor | 19 lut 2021 W czwartkowy (18 lutego) wieczór na stoku narciarskim w Myślęcinku rozegrano I Otwarte Zawody w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Do udziału zaproszono także osoby spoza społeczności akademickiej.