Pozostałe 28 maj 2021 | ak
Młodzi szachiści wznowili  grę w klasycznym wydaniu [ZDJĘCIA]

Po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią 68 zawodników wzięło udział w 4. rundzie Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zawody w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie odbyły się po raz pierwszy. Współorganizatorem wydarzenia był barciński Zespół Szkół.

Z uwagi na trudnie warunki związane ze stanem epidemicznym, organizatorzy projektu „Edukacja przez szachy” zmuszeni byli przenieść rozgrywki szachowe do sieci. Po wielu miesiącach spędzonych przed monitorami, zawodnicy znów mogli spotkać się stacjonarnie.

Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie. Uroczystego otwarcia dokonali: Dyrektor Marzena Wolska, Prezes Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Wolski, zastępca burmistrza Hubert Łukomski, przedstawiciele firmy Unum: Helena Osowiec-Bujna i Michał Gil oraz organizator projektu "Edukacja przez szachy" Arkadiusz Matczyński.

Sędzią głółwnym zawodów był Mikołaj Włoch a sędzią rundowym Jacek Górny.

W trakcie turnieju organizatorzy zadbali o bar kawowy dla rodziców, a każdy uczestnik otrzymał pakiet powitalny. Między rundami zawodnicy mogli wzmocnić się przygotowaną dla nich kanapką i  skorzystać z dodatkowo przygotowanych atrakcji, takich jak piłkarzyki, ping pong czy dart.

Ponadto firma Unum zorganizowała dodatkowe zawody sportowe, w kórych uczestnicy zdobyć mogli różnego rodzaju gadżety związane tematycznie ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

W Grupie A zwycięzcą został Hubert Ratajczak z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Lewandowski z SP w Górsku a trzeci był Bartosz Przybylski z SP w Łochowie.

Wyniki Grupa A


W Grupie B na podium znaleźli się Konrad Muzal z SP 18 w Grudziądzu, przed Kacprem Koseckim z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy i Natanem Andryanczykiem z SP w Łubiance

Wynik Grupa B

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z liceum. W Grupie A Mariusz Matczyński z VIII LO w Bydgoszczy a w Grupie B Julia Rocławska z I LO w Szubinie.

Fundatorem pucharów i medali był Tomasz Tałski właściciel firmy IMAGO. 

Z uwagi na pandemię cykl zawodów zostanie skrócony z 10 do 5, a ostatni (piąty) turniej planowany jest na 19 czerwca. Rywalizacja odbędzie się ponownie w Barcinie, gdzie planowane jest zakończenie całego cyklu wraz z wręczeniem medali za ligę wirtualną.

Zdjęcia: Mariusz Matczyński, Małgorzata Matczyńska

ak Autor