Pozostałe 28 maj 2021 | Redaktor
Weekend z baseballem [ZAPOWIEDŹ]

fot. ilustracyjna Pixabay

Pracowity weekend czeka baseballistów KWK Construction Dębów Osielsko. W sobotę jadą do Miejskiej Górki, gdzie swoje mecze rozgrywają Goats Poznań - rywal osielszczan w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Natomiast w niedzielę w Osielsku KWK Construction Dęby podejmą w dwumeczu Ekstraligi Barons Wrocław, aktualnych mistrzów Polski.

Sobota 29 maja Miejska Górka godz. 12:00 - BLB Gr. Północna:
Goats Poznań - KWK Construction Dęby Osielsko
Niedziela 30 maja Osielsko godz. 12:00 - Ekstraliga, VII kolejka:
KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław
(drugi mecz ok. 30 min. po zakończeniu pierwszego, czyli ok. 15:30)
 
W Ekstralidze z zaplanowanych sześciu kolejek rozegrano dopiero trzy. Pierwsze dwie rundy zostały przełożone wskutek obostrzeń pandemicznych, natomiast całą IV kolejkę storpedowała pogoda. KWK Construction Dęby w ramach tych zaległości mają do rozegrania mecze u siebie ze Stalą Kutno i Gepardami Żory oraz wyjazd do Wrocławia na dwumecz z Barons.
 
Tabela Ekstraligi:
1. Stal Kutno 6-0
2. Silesia Rybnik 5-1
3= Barons Wrocław 3-3
3= Centaury Warszawa 3-3
5. Gepardy Żory 1-5
6. KWK Construction Dęby Osielsko 0-6
 
W Bałtyckiej Lidze Baseballu trwa runda wiosenna sezonu 2020/21, ponieważ w ubiegłym roku (jeszcze przed wybuchem epidemii, była to decyzja zamierzona i podjęta wcześniej) władze BLB postanowiły przejść właśnie na taki system rozgrywek. W BLB gra w tym sezonie 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy terytorialne. W interesującej nas najbardziej Grupie Północnej wiosną rozegrano cztery pojedynki pomiędzy Goats Poznań i Yankees Działdowo, w tym dwa zaległe z rundy jesiennej.
 
Broniące tytułu mistrza Bałtyckiej Ligi Baseballu KWK Construction Dęby miały w planie spotkania z Yankees w Działdowie oraz z Piratami Władysławowo w Osielsku, ale nie doszły one do skutku z powodu niepomyślnych prognoz pogody. Po czterech zwycięstwach nad Yankesami poznańskie Kozły zostały nowymi liderami tabeli Grupy Północnej, ale mają rozegrane o dwa mecze więcej, niż osielszczanie.
 
Wyniki meczów rozegranych wiosną:
Yankees Działdowo - Goats Poznań 3:15 i 4:19 (8 maja w Działdowie)
Goats Poznań - Yankees Działdowo 6:5 i 22:2 (23 maja w Miejskiej Górce)
 
Tabela Grupy Północnej BLB:
1. Goats Poznań 8 6-0-2 12
2. KWK Construction Dęby Osielsko 6 5-0-1 10
3. Piraci Władysławowo 6 3-0-3 6
4. Yankees Działdowo 8 0-0-8 0
 
W tabeli kolejno: liczba rozegranych meczów, zwycięstwa-remisy-porażki, punkty (w BLB dopuszczalne są remisy i w związku z tym obowiązuje punktacja: zwycięstwo - 2 pkt., remis - 1, porażka - 0). Po rozegraniu rundy zasadniczej po 2 najlepsze zespoły z każdej z czterech grup awansują do fazy play-off, planowanej na czerwiec i lipiec.
 
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Jarek S. Kaźmierczak
 
 
(ak)
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor