Description of Image

Międzyszkolna Liga Szachowa w wirtualnym wydaniu

Redaktor | 25 sty 2021 W sobotę (23 stycznia) odbyła się 4. runda Enea Operator Wirtualnej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Na 1. miejscu w grupie B znalazł się zawodnik z województwa, w grupie A triumfowali mieszkańcy innych regionów.

Młodzi floreciści walczyli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

materiał partnera | 22 lis 2020 W sobotę (21 listopada) w hali sportowej SP 67 w Fordonie, odbył się Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Beata Mikołajczyk-Rosolska kończy karierę

mk | 10 lis 2020 Bydgoska kajakarka Beata Mikołajczyk-Rosolska, zdobywczyni trzech medali olimpijskich, ogłosiła zakończenie kariery. „Drużyna @Women’s Polish Canoe Team jest silna jak nigdy dotąd. Jestem więc spokojna” - napisała na Facebooku.

Edukacja przez szachy przenosi się do sieci

materiał partnera | 8 lis 2020 Z uwagi na coraz trudniejsze warunki związane ze stanem epidemicznym, organizatorzy projektu Edukacja przez szachy, po dwóch rozegranych rundach Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, zawiesili turnieje stacjonarne. Nowy cykl - Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa 2020/2021, złożony z 10 turniejów, będzie rozgrywany co miesiąc w sieci, na platformie Lichess.org.

Rewelacyjne wyniki w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Redaktor | 7 wrz 2020 Zwycięstwami faworytów zakończyła się rywalizacja lekkoatletów w 11. Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Gwiazdą zawodów był niemiecki oszczepnik Johannes Vetter, który otarł się o rekord świata. To ostatnia wielka impreza w tym sezonie w Polsce, a kolejną będą już marcowe Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu.

Osielszczanie kontra Centaury. Triumf i przegrana

Redaktor | 17 sie 2020 Z połowicznym sukcesem wracają baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko z wyjazdowego starcia z Centaurami Warszawa. Pierwszy mecz osielszczanie wygrali 4:2, w drugim, po zaciętej walce i dogrywce, ulegli Centaurom 4:5. Mecze rozegrane zostały w Kutnie, ponieważ z powodu pandemii Centaury nie mogą w tym sezonie korzystać z boiska w amerykańskiej szkole w Warszawie.

Dęby Osielsko wróciły ze Śląska z porażką i zwycięstwem

Redaktor | 28 lip 2020 Do ostatnich piłek ważyły się losy obu meczów Ekstraligi baseballu rozegranych przez KWK Construction Dęby Osielsko w niedzielę (26 lipca) w Żorach. Pierwsze starcie dopiero w dogrywce wygrały Gepardy 5:4, w rewanżu dwa obiegi zdobyte w ostatniej rundzie dały zwycięstwo 11:10 osielszczanom!

Bydgoska firma Archigeum przywróci blask skoczni w Harrachovie

Krzysztof Drozdowski | 19 lip 2020 Bydgoscy architekci z pracowni Archideum wciąż podwyższają swoje loty. Po tym jak w zeszłym roku zaprojektowali kompleks "Średniej krokwi" w Zakopanem, teraz zabrali się za skocznię mamucią w Harrachovie. Na tym obiekcie wiele sukcesów odniósł Adam Małysz.

Dęby rozgromione na własnym boisku. Dwa shutouty [WYNIKI]

Redaktor | 13 lip 2020 Srogiej lekcji baseballu udzielił KWK Construction Dębom Osielsko mistrz Polski Stal Kutno. Zamiast rewanżu za ubiegłoroczny finał Ekstraligi, oglądaliśmy w Osielsku dwa pogromy, w których gospodarze nie zdobyli żadnego obiegu, a w pierwszym spotkaniu nie wybili żadnego hita. Oba mecze zakończyły się rundę wcześniej niż planowano, wskutek wysokiej przewagi Stali.