Pozostałe 8 lis 2020 | ak
Edukacja przez szachy przenosi się do sieci

fot. nadesłane

Z uwagi na coraz trudniejsze warunki związane ze stanem epidemicznym, organizatorzy projektu Edukacja przez szachy, po dwóch rozegranych rundach Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, zawiesili turnieje stacjonarne. Nowy cykl - Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa 2020/2021, złożony z 10 turniejów, będzie rozgrywany co miesiąc w sieci, na platformie Lichess.org.

Inauguracyjny turniej Enea Operator Wirtualna Liga Szachowa odbył się w sobotę (07.11.). Wzięło w nim udział aż 127 zawodników. Oprócz uczestników stacjonarnej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej w zawodach wzięli udział reprezentanci z wielu miast Polski m.in. z Ciechanowa, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Jeleniej Góry, Koszalina, Katowic, Pruszcza Gdańskiedo. Cieszy fakt, że popularność ligi wzrasta nie tylko w naszym województwie, ale już w całej Polsce.

W Grupie A zwycięzcą został Kamil2009 - Kamil Warchoł z SP nr 8 Czerwionka-Leszczyny, na drugim miejscu uplasował się KoperXD - Kacper Łabęcki z I LO w Krakowie a trzecie miejsce zajął Adost - Adam Zielonka z SP 2 w Ostródzie.

Wyniki Grupa A - https://lichess.org/swiss/QXXDf8GL

W Grupie B pierwsze miejsce zajął kondzio39 - Konrad Muzal z SP 18 w Grudziądzu, druga była FunnyBlani - Blanka Ejsymont, SP im. Jana Pawła II w Łazach a miejsce trzecie julialoszubin - Julia Rocławska z I LO w Szubinie.

Wyniki Grupa B - https://lichess.org/swiss/8JNj6sRz

W trakcie turnieju prowadzona była transmisja online przez Krystiana Janika, którego gośćmi byli organizator zawodów Arkadiusz Matczyński i sędzia główny Mikołaj Włoch.
https://www.youtube.com/watch?v=rj6z_ORVtO4&feature=youtu.be

ak Autor